instalacja tartarini

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Instalacje LPG - II generacja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Arturo

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 14 Kwi 2007
Posty: 68
Skąd jesteś (miejscowość/region): Będzin
Posiadane auto: Fiat $tilo 1,4 16V 3d 2004
Piwa: 1/0
PostWysłany: Pon 23 Kwi 2007, 16:55    Temat postu: instalacja tartarini Odpowiedz z cytatem

Witam, polecacie instalacje tartarini? IIgeneracji za 2400zł.. Jest gdzies taniej?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
pyzdra777

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 26 Wrz 2007
Posty: 68
Skąd jesteś (miejscowość/region): sosnowiec
Posiadane auto: Fiat Siena 1,6 16v 99, Fiat Marea 1,6 16v 99
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sob 29 Wrz 2007, 21:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tartarini jedna z najlepszych instalacji na rynku.Miałem taką instalacje i przechulała ponad 120000 bez naprawy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
bolo

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 116
Skąd jesteś (miejscowość/region): Zakopane
Posiadane auto: C4 Picasso 2014
Piwa: 1/4
PostWysłany: Sob 17 Lis 2007, 07:04    Temat postu: Tartarini Odpowiedz z cytatem

Miałem w Sienie taką instalację. Były z nią kłopoty. Reduktor szybko padł. Potem na wolnych obrotach wariacje.
Teraz kupiłem Stilo i jak na złość mam też Tartarinii III generacji, Gaśnie na wolnych obrotach i/lub przy ruszaniu. Koszmar ile ja już kasy na to wydałem. Odradzam
_________________
bolo
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
adam-as
Moderator

Junior admin


Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 951
Skąd jesteś (miejscowość/region): Dolnośląskie :-)
Posiadane auto: OMEGA B Kombi 2.0 16V + LPG STAG300 ___J.ADMINISTRATOR___
Piwa: 6/0
PostWysłany: Sro 16 Sty 2008, 21:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ta instalacja jest seryjnie pakowana do Fiatów przez Fiata Wink
Fajnie się czyta opinie dwóch moich poprzedników hehe.

Dużo zależy nie tylko od części, ale śmiałbym powiedzieć że większość zależy od sposobu montażu inst. gazowej.
Jeżeli źle Ci to zrobią, to będziesz miał kłopoty nawet z najbardziej wypasioną instalacją na tytanowych wtryskach...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu skype status Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
joeqtno

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 86
Skąd jesteś (miejscowość/region): Kutno
Posiadane auto: Laguna III 2.0 dCi, Clio III 1.2+LPG
Piwa: 1/0
PostWysłany: Czw 17 Sty 2008, 15:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam taką w Stilonie 1,6.Śmigam na niej od 3 lat ponad 60 tys.Jedyna naprawa mechaniczna to wymiana filtra gazu za ok.8 zł jakieś 1,5 roku temu.Oprócz tego bez większych uwag.Raz czy dwa musiałem przeprowadzić kalibrację no ale to podobno normalne.Nieraz pojawia sie komunikat,że jest awaria systemu zasilania,ale jak mi powiedzieli w ASO dzieje sie tak bo sonda Lambda nie rozpoznaje gazu jako prawidłowego paliwa i dlatego pojawia się taki komunikat.A podstawą jest dobry,czysty gaz.Raz wlałem syf i momentalnie zatkane wtryskiwacze.Instalację oceniam na 4.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Czw 17 Sty 2008, 15:19    Temat postu: reklama

Powrót do góry
adam-as
Moderator

Junior admin


Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 951
Skąd jesteś (miejscowość/region): Dolnośląskie :-)
Posiadane auto: OMEGA B Kombi 2.0 16V + LPG STAG300 ___J.ADMINISTRATOR___
Piwa: 6/0
PostWysłany: Czw 24 Sty 2008, 10:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A gdzie wlałeś ten syf? To jakaś znana/markowa stacja? Gdzie byś polecał tankować?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu skype status Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
ostapowicz

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 11


Piwa: 0/0
PostWysłany: Czw 24 Sty 2008, 11:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co zrobić gdy pojawi sie komunikat o awarii systemu zasilania gdy jest to spowodowane np. kiepskim gazem.
Do kalibracji, wyjeździć gaz i zatankować na innej stacji, zresetować komputer i jeździć na paliwie do czasu wizyty w warsztacie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
joeqtno

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 86
Skąd jesteś (miejscowość/region): Kutno
Posiadane auto: Laguna III 2.0 dCi, Clio III 1.2+LPG
Piwa: 1/0
PostWysłany: Pią 25 Sty 2008, 11:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

adam-as napisał:
A gdzie wlałeś ten syf? To jakaś znana/markowa stacja? Gdzie byś polecał tankować?

Na stacji o nazwie "Saga-Gaz" i oni mają chyba sporo tych stacji w Polsce..Odradzam!!! Teraz tankuję tylko na Shellu,BP i jednej takiej prywatnej stacyjce,która wygrała przetarg na paliwo dla psiarni w Kutnie i faktycznie tam gaz jest najlepszy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Jacek W;

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 02 Kwi 2008
Posty: 2

Posiadane auto: Fiat Uno 1.0Fire
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sro 02 Kwi 2008, 22:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też mam instalację Tartarini x generacji:) Zakładali mi w Autexie (autoryzowany sprzedawca Fiata) w Bydgoszczy (wszyscy instalatorzy twierdzą, że niezbyt fachowo - źle poprowadzone przewody), gdyż nie chciałem stracić gwarancji (błąd). Przejechałem na niej 100 tysięcy i najwyższy czas, aby wymienić parownik:) Teraz dosyć dużo pali gazu 9-10 litrów/100; na początku palił ok. 7.5 litra. Z instalacją nigdy nic się praktycznie nie działo - tylko często trzeba wymieniać świece, bo silnik strzela... Trudno jest mi na nią narzekać, a jeszcze trudniej znaleźć rzetelny serwis...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
mancin

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 525
Skąd jesteś (miejscowość/region): Wrocław
Posiadane auto: Zaporożec 968A
Piwa: 26/4
PostWysłany: Pią 18 Kwi 2008, 14:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dorzucę swoje 3 grosze.
Posiadam Albeę 1.2 , rocznik 2003, instalacja tartarini. Montowane to było w ASO- żeby nie tracić gwarancji (błąd, zgadzam się) Sama instalacja pracuje ok, nie miałem z nią problemów, natomiast jeśli chodzi o jakość montażu - tragedia. Czujnik temperatury tak zamocowany,ze kruszył się 3 krotnie - dopiero jak sobie sam zamontowałem to przestał być problemem (na szczęście czujnik to tylko 10 zł) Panowie "mechanicy" nie potrafią wyregulować tej instalki - odwiedzałem warsztat niemal co tydzień (brak wolnych obrotów, strzały, ) (jeden z nich nie wiedział co to jest uboga a co to bogata mieszanka)Po którejś tam wizycie w..m się i zorganizowałem sobie soft i ustawiam sam. Skończyły sie problemy i wszystko działa.Jedyna wpadka to ...tankowanie na stacji auchan - padły wtryski czy coś takiego i silnik był coraz słabszy aż w końcu przestał działać na gazie. Na szczęście wymieniono mi to w ramach gwarancji . W chwili obecnej samochód ma 80tys,spalanie ok 9litrów (czasem mniej, czasem więcej - zależy jak jagę, a nogę mam ciężką.)
Odradzam więc pewnego dilera fiata na robotniczej we Wrocławiu , mam same złe wspomnienia w związku z kontaktami z tym warsztatem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
pawelw

Przyjaciel Portalu
Przyjaciel Portalu


Dołączył: 17 Lut 2008
Posty: 388

Posiadane auto: Brava Steel 1,6 2001, gaz Tartarini Sekwencja
Piwa: 10/1
PostWysłany: Pią 18 Kwi 2008, 16:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

instalacja tartarini sekwencyjna zero problemów. Przejechane na gazie ponad 100.000km.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
marwooj

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 63
Skąd jesteś (miejscowość/region): Wrocław/Oława
Posiadane auto: Fiat, Panda, 1.1, 2003; Honda Jazz,1.4,2005
Piwa: 0/1
PostWysłany: Wto 05 Sty 2010, 08:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mancin napisał:
Po którejś tam wizycie w..m się i zorganizowałem sobie soft i ustawiam sam. Skończyły sie problemy i wszystko działa.


Na czym polega organizowanie softu bo też by tego dokonał?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
pablo7602

Przyjaciel Portalu
Przyjaciel Portalu


Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 251
Skąd jesteś (miejscowość/region): Kraków - Azory
Posiadane auto: Fiat Brava 1,6 16V + LPG
Piwa: 3/2
PostWysłany: Nie 13 Mar 2011, 16:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miałem 3 generacji i jest do bani. Wysiadł jeden z silniczków krokowych i nie było szans dostania.

Poza tym nikt prawie nie miał do tego wtyczki a ponoć Fiat chce zapomnieć o tej 3 generacji.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
nadamus
Moderator

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1887
Skąd jesteś (miejscowość/region): białystok
Posiadane auto: chevrolet aveo T255 i hultaj atos
Piwa: 137/4
PostWysłany: Nie 28 Sie 2011, 08:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sama instalacja nie jest zła- gorzej z serwiesem. sam miałem instalacje II generacji tartarini w fiacie punto- tragedia. przez 2 miesiace po montazu byłem częstym gosciem w aso (tam montowałem- moj bląd) aby ją wyregulować. samochód gasł mi na wolnych obrotach, po puszczeniu gazu, po pierwszysm przezuceniu na gaz itp. niestety- w mojej okolicy były tylko dwie stacje tkóre montowały te instalacje Wink zaden inny serwis gazowy nie chciał tego wyregulować (inne wtyczki) a kazdy mówił że to wina ustawień Wink dopiero przy okazji wizyty w stolicy pojechałem do serwisu fabrycznego tartarini- tam po podłączeniu pod komputer padły słowa: ta instalacja jest w ogóle niewyregulowana, kto to panu montował". po korekcie- wszystkie bolączki samochodu odeszły w niepamięć. auto śmigało aż miło na gazie Wink trzeba jednak przyznać że tartarini mają słabe parowniki- mój wysiadł po 70kkm. tak więc trzeba znalaść dobry serwis a potem montować instalacje Wink
_________________
Wszystkie błędy stylistyczne i ortograficzne są zamierzone- jakiekolwiek powielanie ich i rozpowszechnianie bez mojej zgody jest zabronione! Nie udzielam rad telefonicznie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
michal476

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 193
Skąd jesteś (miejscowość/region): polska
Posiadane auto: 308 hdi 1.6
Piwa: 3/0
PostWysłany: Nie 28 Sie 2011, 16:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jeżeli macie Tartarini II gen i szwankuje wam wymiencie sobie cała centralke na Bingo czy cos innego i wtedy nie bedzie problemu z serwisem. Ja sie pytałem u gaziarzy to do 500 zł ( bo butla reduktor itp wszytsko zzostaje) i wtedy po problemie z serwisem. Jak moje bedzie siadac to własnie tak zrobie, lepiej wydac 500 zl niz montowac nowa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Instalacje LPG - II generacja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group