VOLVO V50 vs SKODA OCT II vs SKODA YETI vs NISSAN QASHQAI

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Kupno samochodu używanego
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
calvin77

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 17 Sie 2020
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość/region): krk
Posiadane auto: focus
Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 18 Sie 2020, 12:36    Temat postu: VOLVO V50 vs SKODA OCT II vs SKODA YETI vs NISSAN QASHQAI Odpowiedz z cytatem

Witam, Co myślicie używanych o modelach jak poniżej:

VOLVO V50
SKODA OCT II KOMBI
SKODA YETI
NISSAN QASHQAI
VW GOLF KOMBI
KIA SPORTAGE (ale w tym budżecie to raczej trochę starszy model)

Wszystkie modele z mniej więcej 2011/2012 roku,
Budżet około 20 tyś (+-4 tyś),

Chciałbym aby auto posłużyło mi możliwie jak najdłużej, strata wartości w cenie nie jest dla mnie problemem, po prostu model na minimum 5 lat lub więcej (przynajmniej mam taką nadzieje),
Myślałem o automacie i benzynie ale widzę ze zdecydowana większość ofert to manual i diesel, mogę to przełknąć,
Na co powinienem uważać? Jakiś specyficzny model, silnik lub cokolwiek innego czego unikać?
Rozważałem też podobne modele w wyższych klasach ale starsze (czyli nie 8 letnia skoda czy volvo a 13 letnie audi, co o tym myślicie?)

W skrócie od siebie dodam: VOLVO V50 - duży plus za wygląd, niezawodność?, w tym budżecie spokojnie do kupienia model z 2012 roku, co myślicie o tej aukcji: https://www.otomoto.pl/oferta/volvo-v50-ID6DfRpL.html

SKODA OCT II KOMBI - cena na plus, dość dobra niezawodność i koszty serwisu nie wygórowane, wygląd na minus w porównaniu do Volvo, bardzo popularny model, dostępność części zamiennych,

SKODA YETI - komfort, wygląd to największy plus, martwi mnie awaryjność, czytałem że awarie potrafią być bardzo drogie

NISSAN QASHQAI - tak jak wyżej, w tym budżecie to raczej starszy model, 2010 rok?, nie wiem zbyt wiele na temat tego samochodu ale wygląda bardzo ciekawie,

KIA SPORTAGE - podobnie jak Nissan,
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Mariolka1

Przyjaciel Portalu
Przyjaciel Portalu


Dołączył: 29 Sty 2017
Posty: 475
Skąd jesteś (miejscowość/region): podkarpacie
Posiadane auto: seat altea
Piwa: 21/0
PostWysłany: Wto 18 Sie 2020, 21:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wyglą skody yeti to jej plus? wygląda jak dostawczak, w vw unikaj aut z silnikami fsi tsi tfsi, z tych lat są awaryjne ponoć, nissan nie jest ponoć symbolem trwałości kia też, nie wiem jak volvo, zależy od egzemplarza
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Kupno samochodu używanego Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group