import z usa

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Auta zza granicy - sprowadzanie samochodów
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bgfbgfb sr rs

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 09 Wrz 2022
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość/region): warszawa
Posiadane auto: maserati
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pią 09 Wrz 2022, 11:16    Temat postu: import z usa Odpowiedz z cytatem

Witam panstwo. Proszę o radę.
Mam taką sytuację - samochód dla siebie kupiłem z USA za pośrednictwem agencji w innym kraju. Okoliczności się rozwijają, więc teraz chciałbym sprzedawać te auto w Polsce. Samochód dotarł już do portu w Kłajpedzie na Litwie, ale agencje importowe w Polsce nie chcą zajmować się już zakupionymi przez innych agencji samochodami.
Czy panstwo może mi poradzic, czy koniecznie trzeba sprowadzić do Polski, odprawić cło, zapłacić VAT, CLO, akcyza i tylko wtedy juz sprzedawac?
Czy mozna legalno sprzedac bez tego wszystkiego, nieodczyszczony, prosto z porta aby kupujący na swoje imie importował, odprawiał odprawę celną i rejestrował w RP?
Dziekyje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Auta zza granicy - sprowadzanie samochodów Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group