Mały paradoks z oc

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Ubezpieczenia komunikacyjne, firmy ubezpieczeniowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Piotr Monicar

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 13 Wrz 2019
Posty: 83
Skąd jesteś (miejscowość/region): Kobylnica/ wielkopolskie
Posiadane auto: C5 break 2.0 16v c5 2.0 hdi scenic 1ph2 1.6 16v megane cabrio 1ph1 1.6.8v Punto 2 fl 1.2 8v premency 1.8 lpg golf II GTI
Piwa: 1/0
PostWysłany: Pią 20 Wrz 2019, 21:28    Temat postu: Mały paradoks z oc Odpowiedz z cytatem

Witam. Zwracam się do Państwa z zapytaniem czy zakupienie pojazdu z błędną datą na umowie sprzedaży unieważnienia własność. Zakupiłem pojazd od Pana B, Pan B kupił od Pana A i w umowie wpisano błędna datę. Czy w takim wypadku kupując pojazd od Pana B jestem właścicielem tego pojazdu czy tranzakcja jest nie ważna, nie jestem właścicielem i nie muszę opłacać ubezpieczenia OC
Z poważaniem
Piotr D
Takiego maila wysłałem do starosty oraz ufg po odmowie rejestracji pojazdu jak myślicie jakie uzyskam odpowiedzi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
amples

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 09 Lut 2017
Posty: 209
Skąd jesteś (miejscowość/region): w.wa
Posiadane auto: master
Piwa: 11/0
PostWysłany: Pią 20 Wrz 2019, 22:44    Temat postu: Re: Mały paradoks z oc Odpowiedz z cytatem

Piotr Monicar napisał:
po odmowie rejestracji pojazdu

Odmowa przerejestrowania (nie rejestracji) była ze względu błędów w umowie - umowach ,
Nie sprawdziłeś przy kupnie to teraz musisz to wyprostować , twój interes
OC w Polsce jest obowiązkowe i nie ważne na kogo zarejestrowany , opłaca obecny właściciel , (ty nim jesteś)
Raczej na pewno poprzedni właściciel zgłosił do ubezpieczalni sprzedaż i na ciebie spada ten obowiązek .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Piotr Monicar

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 13 Wrz 2019
Posty: 83
Skąd jesteś (miejscowość/region): Kobylnica/ wielkopolskie
Posiadane auto: C5 break 2.0 16v c5 2.0 hdi scenic 1ph2 1.6 16v megane cabrio 1ph1 1.6.8v Punto 2 fl 1.2 8v premency 1.8 lpg golf II GTI
Piwa: 1/0
PostWysłany: Pią 20 Wrz 2019, 22:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Według ustawy rejestracja pojazdu następuje na wniosek włascila. Skoro jestem właścicielem to nie mogą mi teoretycznie odmówić rejestracji. Błąd w dacie według prawnika jest błędem nie istotnym i nie znosi prawa własności. W ustawie ani żadnym innym dokumencie nie ma pojęcia przerejestrowanie tak że proszę mnie nie poprawiać. O ubezpieczenie się nie martw bo jest od dawna wykupione na moje nazwisko a pytanie o oc które wysłałem do urzędu jest bardziej z ciekawości. Swoją drogą ciekawe jak chcesz zweryfikować datę na umowie między poprzednimi właścicielami skoro nikt takich informacji nie udostępni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
amples

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 09 Lut 2017
Posty: 209
Skąd jesteś (miejscowość/region): w.wa
Posiadane auto: master
Piwa: 11/0
PostWysłany: Sob 21 Wrz 2019, 08:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piotr Monicar napisał:
Swoją drogą ciekawe jak chcesz zweryfikować datę na umowie między poprzednimi właścicielami skoro nikt takich informacji nie udostępni.
Jeżeli auto przez poprzedniego właściciela nie było przerejestrowane to takiej informacji nie będzie w cepiku ,
I tak powinieneś skontaktować się z pierwszym właścicielem (dane masz w DR.) w celu weryfikacji i ewentualnych korekt ,

"widziały gały co brały" i podpisały się na umowie
Ale ciebie nie można "poprawiać" ty wiesz lepiej Mr. Green
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Piotr Monicar

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 13 Wrz 2019
Posty: 83
Skąd jesteś (miejscowość/region): Kobylnica/ wielkopolskie
Posiadane auto: C5 break 2.0 16v c5 2.0 hdi scenic 1ph2 1.6 16v megane cabrio 1ph1 1.6.8v Punto 2 fl 1.2 8v premency 1.8 lpg golf II GTI
Piwa: 1/0
PostWysłany: Sob 21 Wrz 2019, 09:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hm owszem możesz napisać co najwyżej list do właściciela z DR który odpisze Ci lub nie w międzyczasie sprzedawca z kasą dawno już znika. I nie chodzi mi konkretnie o mój przypadek (mój za niedługo będzie miał swój finał w sądzie, nie chciało się gościowi poprawić 8 cyferek to teraz pojeździ sobie 200km do poznańskiego sądu) tylko według mnie taka sytuacja jest chora bo według ustawy i rozporządzenia urzędnicy nie mają podstaw odmówić potocznego przerejestrowania. Ani w rozporządzeniu dla wydziałów komunikacji ani w ustawie nie ma wyszczególnionych elementów które musi zawierać umowa. W każdym przypadku mowa jest tylko o dowodzie własności więc moje wnioski są proste. Widzimisię Pani za biurkiem. Ostatnio poziom niechęci do urzędów dla mnie osiągnął poziom zenitu i w ramach wdzięczności za pomoc obywatelowi postanowiłem trochę im namieszać. Czare goryczy przelała kara z UFG którą dostałem za auto stojące na mojej posesji przez krótki okres którego nigdy nie byłem właścicielem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Sob 21 Wrz 2019, 09:30    Temat postu: reklama

Powrót do góry
amples

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 09 Lut 2017
Posty: 209
Skąd jesteś (miejscowość/region): w.wa
Posiadane auto: master
Piwa: 11/0
PostWysłany: Sob 21 Wrz 2019, 09:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Umowa rzecz święta i nie może jej korygować nikt poza stronami zawierającymi ją .
A urzędnik ma obowiązek sprawdzić jej poprawność ,
prawdo podobnie pierwszy właściciel zgłosił sprzedaż do swojego WK. z datą X ,
a umowę która Ty dostałeś jest datą Y
Niezgodność danych i urzędnik miał prawo odmówić , nie może poświadczać nieprawdy ,
W takim przypadku musi być ciągłość umów , wszystkie dane musza się zgadzać łącznie z datami .


Ostatnio zmieniony przez amples dnia Sob 21 Wrz 2019, 10:04, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Piotr Monicar

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 13 Wrz 2019
Posty: 83
Skąd jesteś (miejscowość/region): Kobylnica/ wielkopolskie
Posiadane auto: C5 break 2.0 16v c5 2.0 hdi scenic 1ph2 1.6 16v megane cabrio 1ph1 1.6.8v Punto 2 fl 1.2 8v premency 1.8 lpg golf II GTI
Piwa: 1/0
PostWysłany: Sob 21 Wrz 2019, 10:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie tyle prawdopodobnie co tak właśnie jest. Rozchodzi się o to czy ja jestem właścicielem czy jednak nie jestem, czy umowa jest ważna czy jednak nie ważna no bo skoro ważna to jestem właścicielem i żądam rejestracji a skoro nie ważna to nie jestem właścicielem i nie muszę opłacać ubezpieczenia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
amples

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 09 Lut 2017
Posty: 209
Skąd jesteś (miejscowość/region): w.wa
Posiadane auto: master
Piwa: 11/0
PostWysłany: Sob 21 Wrz 2019, 10:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest ważna , jesteś właścicielem ,
ale do rejestracji musisz wyprostować ciągłość umów ,
na tobie (ty składasz wniosek) ten obowiązek ciąży .

Ewentualnie możesz skarżyć sprzedającego że wprowadził cię w błąd ,
ale czy "skórka warta wyprawki ".


Ostatnio zmieniony przez amples dnia Sob 21 Wrz 2019, 10:12, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Piotr Monicar

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 13 Wrz 2019
Posty: 83
Skąd jesteś (miejscowość/region): Kobylnica/ wielkopolskie
Posiadane auto: C5 break 2.0 16v c5 2.0 hdi scenic 1ph2 1.6 16v megane cabrio 1ph1 1.6.8v Punto 2 fl 1.2 8v premency 1.8 lpg golf II GTI
Piwa: 1/0
PostWysłany: Sob 21 Wrz 2019, 10:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale skoro jest ważna jestem właścicielem a zgodnie z ustawą i rozporządzeniem dla wk rejestracja odbywa się na wniosek włascila na podstawie dowodu własności. Więc umowa ważna jest dowodem własności.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
amples

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 09 Lut 2017
Posty: 209
Skąd jesteś (miejscowość/region): w.wa
Posiadane auto: master
Piwa: 11/0
PostWysłany: Sob 21 Wrz 2019, 10:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niezgodność danych i urzędnik miał prawo odmówić , nie może poświadczać nieprawdy ,
Żeby coś kupić nie potrzeba umowy można na gębę ,
ale żeby zalegalizować nabytek to już potrzebna umowa bez błędów w danych .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Piotr Monicar

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 13 Wrz 2019
Posty: 83
Skąd jesteś (miejscowość/region): Kobylnica/ wielkopolskie
Posiadane auto: C5 break 2.0 16v c5 2.0 hdi scenic 1ph2 1.6 16v megane cabrio 1ph1 1.6.8v Punto 2 fl 1.2 8v premency 1.8 lpg golf II GTI
Piwa: 1/0
PostWysłany: Sob 21 Wrz 2019, 10:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko po co urzędnik miałby poświadczać nieprawdę skoro trzyma w rękach oryginał z prawidłową datą. Oczywiście tak żebym go nie mógł zobaczyć i porównuję z moim egzemplarzem następnie odmawia rejestracji i odmawia wydania pisemnej decyzji o odmowie rejestracji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
amples

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 09 Lut 2017
Posty: 209
Skąd jesteś (miejscowość/region): w.wa
Posiadane auto: master
Piwa: 11/0
PostWysłany: Sob 21 Wrz 2019, 12:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piotr Monicar napisał:
odmawia wydania pisemnej decyzji o odmowie rejestracji.
W stosunku do starosty, w którego kompetencji jest rejestracja pojazdów,
organem wyższego stopnia będzie Samorządowe Kolegium Odwoławcze, co wynika z art. 17 Kodeksu postępowania administracyjnego.
Samo odwołanie powinno być wniesione za pośrednictwem organu, który wydał skarżoną decyzję.
Wnosi się je w terminie 14 dni od dnia doręczenia decyzji stronie,
a gdy decyzja została ogłoszona - ustnie od dnia jej ogłoszenia.
Piotr Monicar napisał:
Tylko po co urzędnik miałby poświadczać nieprawdę skoro trzyma w rękach oryginał z prawidłową datą. Oczywiście tak żebym go nie mógł zobaczyć i porównuję z moim egzemplarzem następnie odmawia rejestracji i
Chociażby po to że : dokument mógł być sfałszowany , nie masz umowy jedno brzmiącej z ta przedstawiona przy zgłoszeniu sprzedaży
pierwsza umowa mogła zaginać , i została napisana następna np. przez drugiego właściciela lub ciebie ,( czyn karalny)
a nie znał-eś prawidłowej daty stąd te klocki .

Bez sensu jest dalsze mielenie tematu
Pozdr....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Piotr Monicar

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 13 Wrz 2019
Posty: 83
Skąd jesteś (miejscowość/region): Kobylnica/ wielkopolskie
Posiadane auto: C5 break 2.0 16v c5 2.0 hdi scenic 1ph2 1.6 16v megane cabrio 1ph1 1.6.8v Punto 2 fl 1.2 8v premency 1.8 lpg golf II GTI
Piwa: 1/0
PostWysłany: Sob 21 Wrz 2019, 21:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy w takim wypadku urzędnik, przedstawiciel państwa polskiego podejrzewając fałszerstwo które jest przestępstwem nie ma obowiązku zgłoszenia sprawy organom ścigania? Obywatel który nie zgłosił by tego zapewne dostał by po uszach. Umowa jest autentyczna w dniu zakupu pojazdu nie było tam daty w ogóle co wykryłem przed zakupem i kazałem uzupełnić. Gość datę wpisał tyle że jak się okazało wymyślił ją sobie. Co do falszowania umów najmniej kosztuje to 620zł grzywny bo tyle dostałem za podpis na umowie który niby zrobiłem za byłą żonę. Piszę niby bo sytuacji nie pamiętałem a auto sprzedane kilka lat przed rozwodem, wolałem przyjąć grzywnę niż tułać się po sądach i może nie mieć racji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
amples

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 09 Lut 2017
Posty: 209
Skąd jesteś (miejscowość/region): w.wa
Posiadane auto: master
Piwa: 11/0
PostWysłany: Sob 21 Wrz 2019, 23:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powinieneś dziękować urzędniczce ze nie zgłosiła , ominęły cię następne tłumaczenia - przesłuchania i nieprzyjemności .

W Polsce o obowiązku zawiadomienia o przestępstwie stanowi artykuł 304 Kpk.

O ile powyższy przepis nakłada obowiązek zawiadomienia o przestępstwie,
to niedopełnienie nie jest sankcjonowane.
jednakże ustawodawca uznał za zasadne karanie każdego ,
kto nie zawiadomi o niektórych wyjątkowo szkodliwych społecznie przestępstwach.

AMEN Exclamation
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Ubezpieczenia komunikacyjne, firmy ubezpieczeniowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group