jak to jest z tym oc

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Ubezpieczenia komunikacyjne, firmy ubezpieczeniowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zazdrosny17

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 27 Cze 2013
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość/region): Wrocław
Posiadane auto: audi
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pon 01 Kwi 2019, 12:43    Temat postu: jak to jest z tym oc Odpowiedz z cytatem

Witam, kupiłem auto od prywatnej osoby, która przed sprzedażą (tj. 01.03.2019r.) zawarła roczną polisę w ubezpieczalni ERGO H. Polisa została zawarta z płatności na dwie razy (razem ok. 900zł, pierwsza rata ok. 500zł). Zaraz po zakupie pojazdu, wysłałem skan umowy do ERGO H. i dwa dni później zadzwoniłem na infolinie w celu dowiedzenia się czy pierwsza rata została opłacona, bo przy zakupie potwierdzenia nie dostałem. Gość na infolinii powiedział, że weryfikują dane i w ciągu 24h ktoś się ze mną skontaktuje. Po dwóch dniach oczekiwać znów zadzwoniłem na infolinie i usłyszałem to samo. Więc poczekałem kolejne 3 dni i mocno sfrustrowany zadzwoniłem na infolinie i dopiero po poproszeniu kierownika dowiedziałem się, że:

PIERWSZA RATA ZOSTAŁA OPŁACONA, i jeżeli chce korzystać z tego ubezpieczenia to powinienem opłacić drugą ratę do 19.04.2019r. Jeżeli zrezygnuję z OC zwrot dostanie poprzedni właściciel. A na moje pytanie czy mogę zrezygnować z OC po pół roku (czyli wyjeździć tą opłaconą część), a później zawrzeć swoją polisę w innej ubezpieczalni, gość powtórzył, że jeśli chce korzystać z tej polisy do 19.04 muszę ją opłacić. Jednak znajomy twierdzi, że z polisy mogę zrezygnować w każdej chwili. A jeśli zrezygnuję za pół roku, nie mogą mnie obciążyć żadnymi kosztami. Jeżeli jednak przejeżdżę pół roku i tydzień, to będę zobowiązany zapłacić tylko za ten tydzień proporcjonalnie do całej kwoty.

Kto ma rację?

Bo jeśli rację ma gość z ERGO H. pozostaje mi sprzedać samochód firmie (Tu była reklama.) bo samo OC jest droższe niż mój pojazd.

Proszę o odpowiedź.
_________________
Pkt.22 RF.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Ubezpieczenia komunikacyjne, firmy ubezpieczeniowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group