Samochód zastepczy z AC czy OC sprawcy wypadku?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Ubezpieczenia komunikacyjne, firmy ubezpieczeniowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marcelina89

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 26 Sie 2016
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość/region): Wałbrzych
Posiadane auto: audi
Piwa: 0/0
PostWysłany: Nie 04 Wrz 2016, 11:17    Temat postu: Samochód zastepczy z AC czy OC sprawcy wypadku? Odpowiedz z cytatem

W wyniku wypadku nalezy mi sie samochód zastępczy z odszkodowania AC czy z tytułu odszkodowanie z OC sprawcy ? https:Tu była reklama nieuzgodniona z Administratorem .TAIF.Jak to wygląda?Może wiecie?

Ostatnio zmieniony przez marcelina89 dnia Wto 13 Wrz 2016, 09:04, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
GT77

Przyjaciel Portalu
Przyjaciel Portalu


Dołączył: 07 Sie 2016
Posty: 442
Skąd jesteś (miejscowość/region): Zachodniopomorskie
Posiadane auto: BMWE39M57
Piwa: 17/3
PostWysłany: Nie 04 Wrz 2016, 12:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z OC.W praktyce często kończy sie skierowaniem sprawy do prawnika/są-ubezpieczalnie nie są skłonne płacić za auto zastępcze.
_________________
Piwa nie pije...Robię wyjątek dla Portera Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Szybki123

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 10 Wrz 2016
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość/region): Mazowieckie
Posiadane auto: Citroen ,Land Rover
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sob 10 Wrz 2016, 20:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prościej i łatwiej jak masz taką opcję przy swojej polisie . Z oc sprawcy jest bardziej skomplikowane aby towarzystwo pokryło takie koszta .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
adwash

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 26 Paź 2016
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość/region): warszawa
Posiadane auto: bmw
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sro 26 Paź 2016, 19:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to zalezy u jakiego ubezpieczyciela...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Emiś

Junior admin


Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 7671
Skąd jesteś (miejscowość/region): Dolny Śląsk.(ok.Lubina|)
Posiadane auto: Citroen C5 Kombi 2.0 16v LPG,,Renault Scenic 2,016v Lpg BRC 2006
Piwa: 209/71
PostWysłany: Pon 31 Paź 2016, 17:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W moim przypadku odbyło się wszystko sprawnie i bez problemów z ubezpieczycielem sprawcy. Jako auto zastępcze dostałam roczną toyotę,na okres taki,jaki potrzebowałam . Nie piszę tego,żeby zrobić tu jakąś reklamę,ale stwierdzenie faktów na własnej skórze.
_________________
Nie znam się,kobietą jestem ...Wink

(zpa 1256585)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Pon 31 Paź 2016, 17:47    Temat postu: reklama

Powrót do góry
warzywniak

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 30 Lis 2014
Posty: 51
Skąd jesteś (miejscowość/region): warszawa
Posiadane auto: Kia Clarus sedan, 2.0, 1999
Piwa: 0/48
PostWysłany: Wto 01 Lis 2016, 13:32    Temat postu: Auto zastępcze Odpowiedz z cytatem

W ubiegłym roku miałem szkodę. Jechałem autem ( Mercedes Vito ) a z lewej strony z podporządkowanej wjechała mi kobieta nie patrząc w prawo centralnie pod auto. Pomimo gwałtownego hamowania Mercedes uderzył w bok sprawcy wypadku.Kontaktowałem się ze swoim ubezpieczycielem, dostałem informację od niego że przysługuje Panu laweta do transportu auta w obrębie 50 km . od miejsca kolizji do wybranego warsztatu. Koszt transportu lawety pokrywa ubezpieczenie sprawcy wypadku. Na warsztacie przyjąłem opcje naprawy bezgotówkowej co skutkuje tym że ubezpieczyciel sprawcy wypadku oblicza czas usunięcia usterki przez dany warsztat i doprowadzenia auto do stanu przed kolizją a na ten czas dostałem auto zastępcze. Nadmienię że w opcji naprawy auta bezgotówkowo należy się auto zastępcze na czas naprawy i to idzie z OC sprawcy wypadku jak również pokrycie kosztów remontu auta to też idzie z OC sprawcy kolizji. ( tak przynajmniej było w moim przypadku)

https://Tu była reklama nieuzgodniona z Administratorem.
TAIF
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
dodek

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 914
Skąd jesteś (miejscowość/region): Zakopane
Posiadane auto: Renault Clio 1,4 16V 2003 98KM, Renault Trafic 2,0 dCi 2009 140 KM
Piwa: 75/29
PostWysłany: Wto 01 Lis 2016, 17:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dajcie spokój z naciąganiem tematu po jednopostowym spamerze, któremu nie wyszło (a wszystko przez TAIF-a Wink ).
Lepiej by się zastanowić jak ograniczyć takich typków bo coraz bardziej nas nękają i tylko zaśmiecają Forum.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości) Wystawiono 2 piw(a)
TAIF

Junior admin


Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 6434
Skąd jesteś (miejscowość/region): PolskaPółnocnaTcz.
Posiadane auto: CORSA C 1.2/A170 W168 1.7 Diesel/ YAMAHA 1.2 i 1.7 Honda ST1300
Piwa: 147/249
PostWysłany: Wto 01 Lis 2016, 19:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moderatorzy robia co moga w tym kierunku .Spamerzy atakują forum cyklicznie ,niestety nie mozna wszystkim blokować IP bo zazwyczaj mają zmienne i rykoszetem może oberwać porzadny użytkownik .Zakładają konto ,wrzucają posta i wracają do niego np. po tygodniu żeby wrzucić linka kierunkowego.Swoją droga, kolego "dodek"stawiam browara za trafność komentarza pod moim adresem".Zazwyczaj uzytkownicy nie potrafią rozróznić posta spamera i podejmują z nimi niepotrzebną dyskusję która napedza motor spamerski .A im nie idzie o rozwiniecie dyskusji lecz o przemycenie reklam ,linków itp.Chcę również zauważyć ,że niektóre slowa zawarte w treści również przyczyniają się do uwieńczenia ich misternej pracy ,równiez do pozycjonowania ich stron .Mozna o tym dyskutować długo i namiętnie...
_________________
Regulamin forum dyskusyjnego.










Tako rzecze Zaratustra:
W piwie siła, w winie mądrość a w wodzie zarazki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Ubezpieczenia komunikacyjne, firmy ubezpieczeniowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group