Opony na wiosna-lato - całoroczne czy letnie?


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Polityka, sport, muzyka, czas wolny, zainteresowania, ...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mustang1

Junior admin


Dołączył: 28 Wrz 2009
Posty: 7756
Skąd jesteś (miejscowość/region): Wielkopolska
Posiadane auto: Jeep Wrangler rubicon
Piwa: 335/31
PostWysłany: Czw 29 Sty 2015, 14:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak do tematu to w jednym aucie wymianiam opony co sezon a w drugim mam tylko letnie i wcale mi nie brakuje zimowych. Obecna zima jest bardzo łagodna bo jeszcze nie miałem tej nieprzyjemności jazdy w śniegu ale poprzednia była gorsza i zimowe gumy były potrzebne. Tak czy inaczej wybór opon zależy od miejsca zamieszkania i warunków klimatycznych które występują najczęściej
_________________

śmierć jeździ szybko, jedź szybciej to Cię nie dogoni
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Transit 2

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 2118
Skąd jesteś (miejscowość/region): Podlaskie
Posiadane auto: Peugeot 106, Ford mondeo, Transit, Mercedes sprinter, Opel Vectra 2.0 tdi. Obecnie posiadam Forda Transit 2.0 tdi 300 rok 2003., Peugeot 206 1.1 2002 rok, Citroen c5 2.0 hdi 2002 rok.
Piwa: 102/6
PostWysłany: Czw 29 Sty 2015, 15:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadza się, wszystko zależy od miejsca zamieszkania ale jeśli chodzi od warunków klimatycznych, to przy dzisiejszej aurze nie da się opanować i lubi nie źle nas zaskoczyć, więc moim zdaniem najlepiej za w czasu się zabezpieczać aniżeli potem się trudzić na drodze. Także na zimową porę zawsze zakładam zimówki, nie ważne czy słaba zima lub gorsza przynajmniej tej gorszej nie zaskoczy mnie. Z mojego doświadczenia przy wymianie opon to zawsze mogę obejrzeć stan auta, takie choćby stan hamulców, drążków kierowniczych i inne rzeczy związane właściwościami jezdnymi. A przy wielosezonowych oponach nie każdemu się chce sprawdzić stan auta choćby klocków hamulcowych. Także opony wielosezonowe są dobre jak ktoś sporadycznie jeździ zimą, więc są zalety tak jak i minusy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
mk0367

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 20 Sty 2014
Posty: 859
Skąd jesteś (miejscowość/region): OLSZEWO-BORKI/OSTROŁĘKA
Posiadane auto: Poprzedni Voyager 2.5 Pb+Lpg 1995...czarna perła obecnie voyager 2.4 Pb+Lpg 2000rok...chrysler PT 2.0 Pb +LPg 2001 rok.
Piwa: 60/1
PostWysłany: Czw 29 Sty 2015, 16:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jak przy wszystkim zawsze będą plusy i minusy. Po za tym zwolennika takiej a nie innej opcji trudno przekonać do wybrania przeciwności.
Po za tym nie zapominajmy że ważnym aspektem są finanse, brak możliwości składowania kół itp itp.
Wszystko zależy od terenu /pisałem o górach,lasach/ auta i sposobu jeżdżenia.

Tylko należy pamiętać że czy to zimówka czy całoroczna nie pomoże nam na szklance czy lodzie, albo w ekstremalnej sytuacji....a złudne przeświadczenie o że mam i nic mi się nie stanie często kończy się tragicznie a w najlepszym przypadku rozbiciem auta.....przykład z dziś z mojego miasta, rów i dachowanie mimo opon zimowych i drugi nie wyhamowanie i dzwon z autobusem....

Rozwaga i jeszcze raz rozwaga wraz z oceną sytuacji na drodze.
Ja jeżdżę dużo i traski Ostrołęka-Warszawa-Marki-Janki i trochę dalej Wink i na całorocznych...więc nie zgadzam się z opinią o krótkich dystansach, więc wolałbym żeby nie używać takich argumentów........to moje zdanie ale każdy ma inne doświadczenia i swoje opinie.

Pozdro
_________________
-POMAGAM ALE MYLIĆ SIĘ LUDZKA RZECZ-

Był voyager 2.5 Pb+Lpg 1995

Obecnie Chrysler Voyager 2.4 Pb+Lpg 2000
Chrysler PT 2.0 Pb+Lpg 2001

"Zpa" Instalator LPG marki STAG nr.ewid. 380/4
Tel 881969730
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
mk0367

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 20 Sty 2014
Posty: 859
Skąd jesteś (miejscowość/region): OLSZEWO-BORKI/OSTROŁĘKA
Posiadane auto: Poprzedni Voyager 2.5 Pb+Lpg 1995...czarna perła obecnie voyager 2.4 Pb+Lpg 2000rok...chrysler PT 2.0 Pb +LPg 2001 rok.
Piwa: 60/1
PostWysłany: Czw 29 Sty 2015, 16:52    Temat postu: Re: Opony na wiosna-lato - całoroczne czy letnie? Odpowiedz z cytatem

Piotrek444 napisał:
Jeżdżę głównie po mieście w związku z tym pytanie o sens kupowania opon zimowych/letnich. A może lepiej całoroczne? Chodzi o Hondę Civic...



Kolega pytając wymienił gdzie jeździ a dodatkowo jest to miasto Warszawa....często tam jestem ,w jednym rejonie może być śnieg a w drugim czarna nawierzchnia.....ale ekstremalnych warunków nie ma.

U mnie może leżeć śnieg i mróz trzyma a tam na plusie albo o śniegu nikt nie słyszał....tylko latem częściej pada deszcz gdy u mnie susza jak diabli Wink Laughing Laughing
Ale to mimo wszystko zaleta....gdy ma się działkę,trawkę i iglaki Wink
_________________
-POMAGAM ALE MYLIĆ SIĘ LUDZKA RZECZ-

Był voyager 2.5 Pb+Lpg 1995

Obecnie Chrysler Voyager 2.4 Pb+Lpg 2000
Chrysler PT 2.0 Pb+Lpg 2001

"Zpa" Instalator LPG marki STAG nr.ewid. 380/4
Tel 881969730
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Transit 2

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 2118
Skąd jesteś (miejscowość/region): Podlaskie
Posiadane auto: Peugeot 106, Ford mondeo, Transit, Mercedes sprinter, Opel Vectra 2.0 tdi. Obecnie posiadam Forda Transit 2.0 tdi 300 rok 2003., Peugeot 206 1.1 2002 rok, Citroen c5 2.0 hdi 2002 rok.
Piwa: 102/6
PostWysłany: Czw 29 Sty 2015, 18:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety, zwolennik zawsze będzie zwolennikiem, do puki nie zaskoczy aura i sam się nie przekona. Oczywiste jest że na lodzie nikt nie ma szans nawet rajdowcy to potwierdzą. W Anglii też nigdy nie widzieli śniegu a jednak aura dała, nikt tutaj nie mówi o krótki dystansach tylko o sporadycznie wyjazdy. Tak samo o przekonywaniu kogoś do zmiany takie a nie inne, jeśli zdecydujesz na takie to kto będzie jeździł toż chyba nie ja, prawda?. Kolego mk0367 nie wiem czy pamiętasz w Białymstoku jak były mrozy ponad -30 stopni, kiedy dzień przed nikt się nie spodziewał, a ja w tym czasie wracałem późnym wieczorem do domu z Poznania mając letnie ropę i jak myślisz, zaskoczyło mnie na ament nie wspomnę jak wytrzymałem w takim mrozie, tak samo z oponami gdzie wiele przygód mnie spotkało a ile nerwów przy tym, więc kończę ten temat bo szkoda mi wspominać( żeby jeszcze było ciekawe to co innego) . Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Czw 29 Sty 2015, 18:08    Temat postu: reklama

Powrót do góry
kszesz

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 26 Sty 2015
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość/region): Warszawa
Posiadane auto: Caliber SE 2.0 benz 2007 automat
Piwa: 0/1
PostWysłany: Czw 29 Sty 2015, 21:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Transit 2
Temat zasadniczo jest o oponach wielosezonowych więc wymieniając 2 typy aut które dawały radę na takich oponach mam nadzieję, że udowadniam sensowność takiego oszczędzania.
Explorerem latałem na Kumho KL-78 przez 5 lat zima/lato wiem to ciężka maszyna i może dla tego nie było żadnych problemów.
Fusion to leciutkie bździdełko i 3 lata na Navigatorach 2 bez żadnych problemów przez śnieg, pod górkę w deszczu, w upale spoko.
Dzisiaj wymieniłem w Caliberze opony na Barumy Bravuris 4x4 (letnie) M+S i zobaczę jak będzie ale po
komentarzach na ich temat i po obejrzeniu rzeźby bieżnika jestem o to spokojny.
Nie jeżdżę emerycko ale wiem co mam na kołach i biorę na to poprawkę więc w takich okolicznościach mogę powiedzieć że to ma sens.
Powtórzę komunał ale cała Ameryka jeździ na wielosezonowych i jakoś nikt tam nie trąbi o zmianach opon 2 razy do roku a to oni wymyślili masową motoryzację a nie nasza pszenno-buraczana cywilizacja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Transit 2

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 2118
Skąd jesteś (miejscowość/region): Podlaskie
Posiadane auto: Peugeot 106, Ford mondeo, Transit, Mercedes sprinter, Opel Vectra 2.0 tdi. Obecnie posiadam Forda Transit 2.0 tdi 300 rok 2003., Peugeot 206 1.1 2002 rok, Citroen c5 2.0 hdi 2002 rok.
Piwa: 102/6
PostWysłany: Czw 29 Sty 2015, 22:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@kszesz
Bardzo słusznie wymieniłeś o Ameryce z tym że nie zauważyłeś jak tam jeden na drugiego wpada a szkoda, także Polska lepiej stoi na tym Wink , ja niestety mój Opel i Peugeot nie daje rady na takich opona wielosezonowy pokonywać przeszkód, ja rozumiem że Warszawie mniej śniegu niż u mnie i jak widzę możesz sobie spokojnie założyć letnie opony które sam potwierdziłeś, ale gdybyś musiał przyjechać tutaj(bo szef kazał) to ciekawy jestem co byś zrobił?. Na temat Ameryki nie porównuj bo tam w taką pogodę przeważnie terenówką jeżdżą aniżeli osobówkami. Powiem szczerze kiedyś też miałem takie zdanie do puki się nie przekonałem na własnej skórze. Na koniec, ja nigdy nie oszczędzam na samochodzie jeśli chodzi o bezpieczeństwo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Transit 2

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 2118
Skąd jesteś (miejscowość/region): Podlaskie
Posiadane auto: Peugeot 106, Ford mondeo, Transit, Mercedes sprinter, Opel Vectra 2.0 tdi. Obecnie posiadam Forda Transit 2.0 tdi 300 rok 2003., Peugeot 206 1.1 2002 rok, Citroen c5 2.0 hdi 2002 rok.
Piwa: 102/6
PostWysłany: Czw 29 Sty 2015, 23:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak na przyszłość; https://www.youtube.com/watch?x-yt-ts=1422503916&v=CYOSwzb5hKY&feature=player_detailpage&x-yt-cl=85027636. Dlatego nigdy nie oszczędzam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
jenko

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 30 Mar 2014
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość/region): Warszawa/Mokotów
Posiadane auto: Mazda 323f BA
Piwa: 1/0
PostWysłany: Pią 30 Sty 2015, 18:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak kolega jeździ głównie po mieście, to niech zainwestuje jednak w jakieś dobre wielosezonówki. Tylko nie budżetowe ale klasy premium. Takie które będą dobrze spisywały się zarówno na suchej jak i mokrej nawierzchni. Na przeglądałem sobie opony na motointegrator i te wielosezonowe klasy premimum są średnio 30% droższe (oni też tam często wrzucają jakieś oferty specjalne na dany model opony, warto śledzić), ale oszczędzasz na zmianie ogumienia i na braku konieczności kupowania nowych przez okres kilku lat. Krótko mówiąc jeżdżąc po mieście więcej wydasz na paliwo ale mniej na opony Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
kszesz

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 26 Sty 2015
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość/region): Warszawa
Posiadane auto: Caliber SE 2.0 benz 2007 automat
Piwa: 0/1
PostWysłany: Nie 01 Lut 2015, 20:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Warszawie ładnie sypnęło śniegiem na weekend. Zamarzło, rozpuściło się i znowy zamarzło tak więc były warunki do testowania opon
tzw. letnich Barumy Bravuris 4x4 (letnie) M+S.
Oponki super auto idzie bez żadnych poślizgów, ABS zadziałał dopiero na naprawdę ujeżdżonym i zmrożonym śniegu.
Jak ktoś ma SUVa lub coś w tym stylu to naprawde polecam te opony jako całoroczne.
Nie jeżdżę wyłącznie po mieście a często wypuszczam się na Roztocze i nigdy nie miałem na całorocznych jakiś niebezpiecznych sytuacji
przez kolejnych 8 lat używania. Żadnych stłuczek w 20 letniej karierze kierowcy.
Także polecam całoroczne, może z wyjatkiem tras górskich czy jakiś naprawdę bocznych dróg ostatniej klasy odśnieżania
wystarczy tylko mieć trochę zdrowego rozsądku na drodze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
foka666

Przyjaciel Portalu
Przyjaciel Portalu


Dołączył: 28 Sie 2011
Posty: 272
Skąd jesteś (miejscowość/region): sosnowiec
Posiadane auto: citroen jumpy 2007 1.6 hdi , ford custom 2019 , jeep grand cherokee 1997 4.0 . Mercedes W140 3.5D
Piwa: 23/5
PostWysłany: Pon 16 Lut 2015, 22:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podepnę się pod temat i z góry zgodzę się z "Transit 2" Z autopsji nie polecam wielosezonówek,ze 4 lata temu po pierwszych śniegach na wielosezonowych żona auto o latarnie przerysowała przy wyjeździe na główną drogę, a bieżnik z 7mm miał. Może dla dziadków którzy jak spadnie 1cm śniegu to po mieście mulą 25-30kmh ale oni to i na letnich dają radę Laughing gorzej pod górkę Laughing Ja potrzebuję czuć się pewnie na drodze i dla tego do każdego auta mam dwa komplety. I fakt że duże suwy cisną na takich AT cały rok i jest dobrze Very Happy Sam posiadam Jeepa i wiele na tamtejszym forum się o tym pisze, a ja i tak zakładam zimówki (lato AT) Ale w tym temacie, to jak w dyskusji o silniku, disel czy benzyna Very Happy są miłośnicy tego i tego Very Happy
_________________
rozwiązałeś problem? napisz jak!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość komunikator tlen - status Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
mk0367

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 20 Sty 2014
Posty: 859
Skąd jesteś (miejscowość/region): OLSZEWO-BORKI/OSTROŁĘKA
Posiadane auto: Poprzedni Voyager 2.5 Pb+Lpg 1995...czarna perła obecnie voyager 2.4 Pb+Lpg 2000rok...chrysler PT 2.0 Pb +LPg 2001 rok.
Piwa: 60/1
PostWysłany: Wto 17 Lut 2015, 00:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja zgadzam się z kolegą krzesz-em.... Cool

Kolega powyżej określając "dziadki" i "mulenie po drodze" itp co miał na myśli? Mam nadzieję że nie dotyczyło to mojej osoby....bo też biorę udział w dyskusji Evil or Very Mad i zapewniam że do dziadka i wyglądem i budową daleko mi ....
Na przyszłość proszę uważniej dobierać słowa....tym bardziej że są dwie opcje co do wyboru opon i komentarze forumowiczów....a taki komentarz i w takiej treści jest nie na miejscu...
Ale może tylko ja to tak odczytałem?
W moich poprzednich komentarzach nie ma dziwnej ironii i słów do zwolenników opon sezonowych...

Co nie którym wydaje się że są nieśmiertelni a technika i wiara pozwoli im wyjść z każdej opresji.....krzyże przy drogach znaczą miejsca ich tryumfu.......opona i super bryka to nie wszystko.....a doświadczenia i automatycznej reakcji nabywa się latami jazdy....
_________________
-POMAGAM ALE MYLIĆ SIĘ LUDZKA RZECZ-

Był voyager 2.5 Pb+Lpg 1995

Obecnie Chrysler Voyager 2.4 Pb+Lpg 2000
Chrysler PT 2.0 Pb+Lpg 2001

"Zpa" Instalator LPG marki STAG nr.ewid. 380/4
Tel 881969730
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
foka666

Przyjaciel Portalu
Przyjaciel Portalu


Dołączył: 28 Sie 2011
Posty: 272
Skąd jesteś (miejscowość/region): sosnowiec
Posiadane auto: citroen jumpy 2007 1.6 hdi , ford custom 2019 , jeep grand cherokee 1997 4.0 . Mercedes W140 3.5D
Piwa: 23/5
PostWysłany: Wto 17 Lut 2015, 15:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przepraszam jeśli poczułeś się urażony, lub tymi słowami uraziłem kogoś innego Embarassed Ja sam do młodzików nie należę i jakowy rozsądek posiadam, a że praktycznie mieszkam w Szwecji, to i kultura jazdy u mnie jest jak najbardziej O.K Raczej jeżdzę przepisowo( z malutkim marginesem) Very Happy Ale tak się na ogół określa wolno snujących się ( dziatki, niedzielni kierowcy ,eko drajwerzy, coraz żadziej baba) Może dodam jeszcze od siebie że nie uważam że jazda na wielos... nie ma żadnego sensu, ale jak chce być pewny że spokojnie dojadę w każdych warunkach, to wole sezony. Razz
_________________
rozwiązałeś problem? napisz jak!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość komunikator tlen - status Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
mk0367

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 20 Sty 2014
Posty: 859
Skąd jesteś (miejscowość/region): OLSZEWO-BORKI/OSTROŁĘKA
Posiadane auto: Poprzedni Voyager 2.5 Pb+Lpg 1995...czarna perła obecnie voyager 2.4 Pb+Lpg 2000rok...chrysler PT 2.0 Pb +LPg 2001 rok.
Piwa: 60/1
PostWysłany: Wto 17 Lut 2015, 15:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oki. Trochę było po bandzie Wink
Też wolno nie jeżdżę Cool nie mój styl, druga połówka uważa że za ostro.. Laughing ale kilometrówki sporo oj sporo się natłukło...
A tak nawiasem Szwecja i zima tam to nie w Polsce....i dodatkowo tegoroczna i jeszcze w Wawie Wink
A tego dotyczyło pytanie.....a o warunkach i regionie i zależności od tego pisałem.

Pozdro
_________________
-POMAGAM ALE MYLIĆ SIĘ LUDZKA RZECZ-

Był voyager 2.5 Pb+Lpg 1995

Obecnie Chrysler Voyager 2.4 Pb+Lpg 2000
Chrysler PT 2.0 Pb+Lpg 2001

"Zpa" Instalator LPG marki STAG nr.ewid. 380/4
Tel 881969730
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
foka666

Przyjaciel Portalu
Przyjaciel Portalu


Dołączył: 28 Sie 2011
Posty: 272
Skąd jesteś (miejscowość/region): sosnowiec
Posiadane auto: citroen jumpy 2007 1.6 hdi , ford custom 2019 , jeep grand cherokee 1997 4.0 . Mercedes W140 3.5D
Piwa: 23/5
PostWysłany: Wto 17 Lut 2015, 19:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i fajno Very Happy czyli się nie gniewamy Cool Uzupełniając i jeszcze raz zaznaczając: W Szwecji mam jedno auto, a w Polsce dwa. Do każdego mam dwa komplety opon, fakt że w Polsce zimy ostatnio lekkie (nawet w Szwecji) ale zaraz po nowym roku jak w Katowickiem sypło to przez dwa dni paraliż Very Happy I do tego się odnoszę może i rzadko sypie ,ale w te dni lubie czuć większą kontrole (używałem wielos... przez dwa lata) I ponawiam: temat rzeka, każdy ma swoje preferencje. Pozdr
_________________
rozwiązałeś problem? napisz jak!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość komunikator tlen - status Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Polityka, sport, muzyka, czas wolny, zainteresowania, ... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 2 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group