Spawarka na potrzeby "przydomowe" ..


Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Narzędzia, wyposażenie warsztatu, inny sprzęt mechaniczny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Toronto

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 4095
Skąd jesteś (miejscowość/region): UE
Posiadane auto: Seat Alhambra 2,0+LPG 2002 rok, Seat Cordoba 1,4+LPG 1998 rok / w obu instalacja STAG 300 / Hyundai Tucson 2,0 + LPG 2010 r
Piwa: 166/83
PostWysłany: Sro 29 Paź 2014, 22:58    Temat postu: Spawarka na potrzeby "przydomowe" .. Odpowiedz z cytatem

Przymierzam się do zakupu spawarki, która miałaby służyć do spawania drobnych "rzeczy" typu zawias w furtce, wykonać spaw na obudowie kosiarki, czasami "połączyć" jakieś kątowniki, czy płaskowniki np. szkielet małej "foliówki" na działce itp. Problem w tym, że moja wiedza o tym sprzęcie równa się zeru. Dlatego też proszę doradźcie, co kupić, czym się kierować. Oczywiście jak zwykle, cena w granicach "przyzwoitości" .. z rozsądkiem, co do trwałości sprzętu Wink
_________________
Kto mieczem wojuje, od........
...Hołd dla SEATA I HYUNDAI
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
mustang1

Junior admin


Dołączył: 28 Wrz 2009
Posty: 7756
Skąd jesteś (miejscowość/region): Wielkopolska
Posiadane auto: Jeep Wrangler rubicon
Piwa: 335/31
PostWysłany: Czw 30 Paź 2014, 05:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro nie wyznajesz się na technice spawania to jak chcesz się tym posługiwać? Przygotowanie miejsca pod spoinę, kładzenie samego spawu oraz wiedza dotycząca używanych elektrod a także zasady BHP - to wszystko jest na kursie spawacza. Sam zakup spawarki nie stanowi sukcesu, trzeba wiedzieć czego się chce. Spawarki z marketu za parę zeta na 230V możesz sobie odpuścić.
_________________

śmierć jeździ szybko, jedź szybciej to Cię nie dogoni
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
NED
Moderator

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 3511
Skąd jesteś (miejscowość/region): Podkarpacie
Posiadane auto: Seat Toledo Signo 1,820v+lpg 99 Peugeot 106 1,1 97r. r
Piwa: 191/38
PostWysłany: Czw 30 Paź 2014, 09:01    Temat postu: Spawarka na potrzeby "przydomowe" .. Odpowiedz z cytatem

Wszystko zależy od tego ile chcesz wydać , ale myślę że jak na te potrzeby które określiłeś to w zupełności wystarczy Ci np.takie coś http://allegro.pl/spawarka-inwertorowa-mma-250a-inwerter-igbt-n-new-i4708127774.html
lub takie http://allegro.pl/inwerter-snake-200-i-magnum-mega-wyprzedaz-i4708877839.html
Co do samego spawania to nie jest tak skomplikowane jak twierdzi Mustang , ja żadnych kursów nie robiłem i jakoś daję radę [oczywiście w domowym zakresie ale o takim właśnie rozmawiamy] Nie zgodzę się też co do stwierdzenia że na 230 V można sobie darować ,spawarki inwertorowe to jedne z lepszych spawarek i właśnie na 230V i na potrzeby domowe , działkowe nie widzę lepszego sprzętu .Sam posiadam spawarkę starej generacji trójfazową[ Bester] jedna z lepszych firm i spawa całkiem OK jednak do inwertora się nie umywa [cały czas mówimy o potrzebach domowych] Nie mówiąc już że nie każdy posiada w domu tzw. siłę ,a 230V ma raczej każdy .
_________________
Nie ma trudnych pytań , trudne są tylko odpowiedzi.
NED
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
TAIF

Junior admin


Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 6434
Skąd jesteś (miejscowość/region): PolskaPółnocnaTcz.
Posiadane auto: CORSA C 1.2/A170 W168 1.7 Diesel/ YAMAHA 1.2 i 1.7 Honda ST1300
Piwa: 147/249
PostWysłany: Czw 30 Paź 2014, 11:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Filozofii niby nie ma żadnej ,klekrać każdy potrafi .
_________________
Regulamin forum dyskusyjnego.










Tako rzecze Zaratustra:
W piwie siła, w winie mądrość a w wodzie zarazki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
diablo2

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 22 Kwi 2012
Posty: 1446
Skąd jesteś (miejscowość/region): Legnica
Posiadane auto: obecnie brak było C5 II z 2005 r diesel :-)
Piwa: 84/27
PostWysłany: Czw 30 Paź 2014, 20:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Twisted Evil może i nie filozofia - mało wprawny nawet spawacz chodzi z naświetlonymi oczami Twisted Evil . Okulary przeciwsłoneczne ciut za słabe do spawania , te do spawania ciut za ciemne ( dla mnie ok bo spawałem ) , dobór amperażu do spawanych części a o samych elektrodach nie wspomnę Twisted Evil - no zawsze się można sprzedawcy zapytać jaka elektroda - ale na wiedzę sprzedawcy bym nie liczył . Sprzedawcy młodzi bez fachowej wiedzy , przeważnie po ogólniakach albo i student ?? Skłonny byłbym do tej inwertorowej - mała ale za to dużo mocy ( 250 A ) Twisted Evil
_________________
diablo2 dla kolegów diabeł Twisted Evil

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Czw 30 Paź 2014, 20:19    Temat postu: reklama

Powrót do góry
Toronto

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 4095
Skąd jesteś (miejscowość/region): UE
Posiadane auto: Seat Alhambra 2,0+LPG 2002 rok, Seat Cordoba 1,4+LPG 1998 rok / w obu instalacja STAG 300 / Hyundai Tucson 2,0 + LPG 2010 r
Piwa: 166/83
PostWysłany: Czw 30 Paź 2014, 21:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fakt, umiejętności praktycznych niestety nie mam. Jednak od czegoś, kiedyś trzeba zacząć, aby "posmarkać" dwa kawałki Wink Zawsze stoi pytanie "Kupić najpierw konia, a potem bat, czy odwrotnie". Obserwując proces spawania takich drobnych elementów nie wygląda mi to na coś trudnego.. Potem może trochę z górki pójdzie..Na pewno nie zacznę od spraw blacharskich... Na spawarkę zamierzam wydać max 500 zł . Rozmawiając z jednym spawaczem /może samoukiem?/, który mi często na wsi coś tam "cheftnie", ustaliłem że powinna mieć minimum 160 A . Jeśli chodzi o tzw. siłę, to mam ją na działce. Jednak 230 jest bardziej chyba "dyspozycyjna", co do ew. miejsca pracy. Te pokazane przez Neda nawet mi się podobają. Dzięki za podpowiedzi.
_________________
Kto mieczem wojuje, od........
...Hołd dla SEATA I HYUNDAI
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
diablo2

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 22 Kwi 2012
Posty: 1446
Skąd jesteś (miejscowość/region): Legnica
Posiadane auto: obecnie brak było C5 II z 2005 r diesel :-)
Piwa: 84/27
PostWysłany: Pią 31 Paź 2014, 00:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Twisted Evil widzę , że wystarczy Ci taka nawet z Castoramy na 230V , siła wcale nie jest Ci potrzebna na zabawę w domowego spawacza Twisted Evil Ten znajomy spawacz dobrze podpowiedział , jak na Twoje potrzeby starczy 120- 130 A więc 160 A będzie najlepszym rozwiązaniem - najważniejsze jeśli mogę podpowiedzieć - trzeba mieć pewną rękę i wyczucie między elektrodą a spawanym metalem Twisted Evil Na stabilność dłoni nic nie proponuję ( co niektórzy lubią sobie golnąć )
_________________
diablo2 dla kolegów diabeł Twisted Evil

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości) Wystawiono 1 piw(a)
Toronto

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 4095
Skąd jesteś (miejscowość/region): UE
Posiadane auto: Seat Alhambra 2,0+LPG 2002 rok, Seat Cordoba 1,4+LPG 1998 rok / w obu instalacja STAG 300 / Hyundai Tucson 2,0 + LPG 2010 r
Piwa: 166/83
PostWysłany: Pią 31 Paź 2014, 00:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No, ale chyba te "zapodane" przez Kolegę NED są ciut wydajniejsze? Czytając o pewnej ręce, od razu pomyślałem o "strzemiennym spawacza", ale dalej Sam już .. napisałeś jakie lekarstwo leczy pewne "trzęsiawki" Laughing
_________________
Kto mieczem wojuje, od........
...Hołd dla SEATA I HYUNDAI
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
NED
Moderator

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 3511
Skąd jesteś (miejscowość/region): Podkarpacie
Posiadane auto: Seat Toledo Signo 1,820v+lpg 99 Peugeot 106 1,1 97r. r
Piwa: 191/38
PostWysłany: Pią 31 Paź 2014, 08:56    Temat postu: ( Motoryzacja ) Spawarka na potrzeby "przydomowe" .. Odpowiedz z cytatem

Jasne że są wydajniejsze ale i tym samym droższe .Co do samego spawania to nie taki diabeł straszny weźmiesz dwa kawałki jakiegoś materiału na próbę i do przodu.Myślę że najgorszą rzeczą do opanowania to jest nie tyle utrzymanie łuku co jego złapanie z jednoczesnym nie świeceniem sobie w oczy, bo to potem boli Shocked Najlepiej przed zakupem to podejdź sobie do tego znajomego spawacza niech pokaże Ci co i jak i spróbuj pospawać , będziesz miał pogląd na stopień trudności i czy dasz radę ogarnąć temat.Szkoda by było wydać pięć stów na sprzęt i nie wykorzystywać go później.
_________________
Nie ma trudnych pytań , trudne są tylko odpowiedzi.
NED
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
diablo2

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 22 Kwi 2012
Posty: 1446
Skąd jesteś (miejscowość/region): Legnica
Posiadane auto: obecnie brak było C5 II z 2005 r diesel :-)
Piwa: 84/27
PostWysłany: Pią 31 Paź 2014, 11:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Twisted Evil tak kolega NED dał świetną opcję w modelu , ale ja coś do aledrogo.pl nie jestem przekonany . Raz coś tam kupiłem a potem się woziłem z odsyłaniem , reklamacją więc dałem sobie spokój z aledrogo.pl . Wolę iść do sklepu w mieście ( tu akurat mieszkam ) i mam pewność , że w każdej chwili mogę towar zareklamować . Wybór należy do Ciebie gdzie kupić Twisted Evil i szybkiej nauki bez naświetlonych oczów Twisted Evil . Piasek ( takie odczucie po naświetleniu oczu ) w gałach nic dobrego . Do nauki zestaw spawacza + krople do oczu Twisted Evil + na stabilność dłoni 100 gram ( może być to co Ty lubisz w roztworze 40% ) nie więcej Twisted Evil
_________________
diablo2 dla kolegów diabeł Twisted Evil

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Toronto

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 4095
Skąd jesteś (miejscowość/region): UE
Posiadane auto: Seat Alhambra 2,0+LPG 2002 rok, Seat Cordoba 1,4+LPG 1998 rok / w obu instalacja STAG 300 / Hyundai Tucson 2,0 + LPG 2010 r
Piwa: 166/83
PostWysłany: Pią 31 Paź 2014, 21:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak to nic więcej? A, gdzie elementy do pospawania Shocked Oczywiście, .... elektrodą Wink
_________________
Kto mieczem wojuje, od........
...Hołd dla SEATA I HYUNDAI
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
NED
Moderator

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 3511
Skąd jesteś (miejscowość/region): Podkarpacie
Posiadane auto: Seat Toledo Signo 1,820v+lpg 99 Peugeot 106 1,1 97r. r
Piwa: 191/38
PostWysłany: Pią 31 Paź 2014, 21:35    Temat postu: ( Motoryzacja ) Spawarka na potrzeby "przydomowe" .. Odpowiedz z cytatem

Diablo napisał ,, nie więcej,, bo po większej dawce to nawet elektroda nie będzie Ci potrzebna Laughing
_________________
Nie ma trudnych pytań , trudne są tylko odpowiedzi.
NED
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości) Wystawiono 1 piw(a)
Toronto

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 4095
Skąd jesteś (miejscowość/region): UE
Posiadane auto: Seat Alhambra 2,0+LPG 2002 rok, Seat Cordoba 1,4+LPG 1998 rok / w obu instalacja STAG 300 / Hyundai Tucson 2,0 + LPG 2010 r
Piwa: 166/83
PostWysłany: Pią 31 Paź 2014, 22:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ch...ra, tak to się dzieje, gdy wzrok już nie ten Crying or Very sad
_________________
Kto mieczem wojuje, od........
...Hołd dla SEATA I HYUNDAI
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
diablo2

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 22 Kwi 2012
Posty: 1446
Skąd jesteś (miejscowość/region): Legnica
Posiadane auto: obecnie brak było C5 II z 2005 r diesel :-)
Piwa: 84/27
PostWysłany: Sob 01 Lis 2014, 19:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Twisted Evil spawałem po kilku głębszych - nie polecam , elektroda cały czas mi się kleiła Twisted Evil dałem większy amperaż - części przepalone . Na drugi dzień po wypoczęciu poprawa roboty - zamiast zrobić raz robotę robiłem 2 razy Twisted Evil - po robocie jak najbardziej wskazane no , ale wtedy trzeba kierowcy szukać ( w moim przypadku - jestem nadwornym kierowcą swojej żony i w tygodniu nic - mam wolną nieraz sobotę albo niedzielę ) Twisted Evil
_________________
diablo2 dla kolegów diabeł Twisted Evil

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Toronto

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 4095
Skąd jesteś (miejscowość/region): UE
Posiadane auto: Seat Alhambra 2,0+LPG 2002 rok, Seat Cordoba 1,4+LPG 1998 rok / w obu instalacja STAG 300 / Hyundai Tucson 2,0 + LPG 2010 r
Piwa: 166/83
PostWysłany: Sob 01 Lis 2014, 20:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój nadworny ..., to żona. Z 20 lat temu kosztowało mnie to prawie zawału serca i skasowany prawy róg malucha, ale dzisiaj mam kierowcę na wypadek ... alarmowy Wink
_________________
Kto mieczem wojuje, od........
...Hołd dla SEATA I HYUNDAI
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Narzędzia, wyposażenie warsztatu, inny sprzęt mechaniczny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group