Gdzie ubezpieczyć auto?


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Ubezpieczenia komunikacyjne, firmy ubezpieczeniowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
livi

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 11 Cze 2010
Posty: 50
Skąd jesteś (miejscowość/region): z zieloych wzgórz
Posiadane auto: opel
Piwa: 1/0
PostWysłany: Sro 15 Cze 2011, 08:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzeba nauczyć się czytać ze zrozumieniem, albo agenta popytać, zawsze na czyjąś pomoc można liczyć, ale trzeba chcieć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
dominicue

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 01 Lut 2012
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość/region): Poznań/okolice
Posiadane auto: Seat Cordoba Vario Sport
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sob 04 Lut 2012, 01:38    Temat postu: Dokumenty OWU Odpowiedz z cytatem

Generalnie dokumenty OWU są specjalnie pisane "trudnym" językiem tak, aby nikt tego nie czytał. Myślę, że gdyby większość przed kupnem ubezpieczenia, zabrała się za wnikliwą analizę tych jakże istotnych informacji, to po pierwszych trzech punktach zrezygnowała by z tego zakupu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Banton

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 08 Lut 2012
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość/region): Poznań
Posiadane auto: Alfa Romeo 147 1.6l
Piwa: 0/0
PostWysłany: Czw 09 Lut 2012, 12:23    Temat postu: Aviva Direct Odpowiedz z cytatem

Od 3 lat korzystam z Aviva Direct. Być może są tańsze ubezpieczenia OC, ale myślę, że 400 zł to nie jest dużo. Jak w końcu zdecyduje się na AC to z tego co słyszałem ma być jeszcze jakaś dodatkowa zniżka. Generalnie trudno określić gdzie jest taniej a gdzie drożej bo TU biorą naprawdę różne dne pod uwagę.
Też z moich własnych obserwacji wynika, że jakoś zawsze można liczyć na mniejsze koszty odnowienia ubezpieczenia gdy idzie się samemu (a nie tylko wysyła dokumenty) i to najlepiej do centrali lub większej filii…
Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wojan123

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 08 Lut 2012
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość/region): Opole
Posiadane auto: Chevrolet Lacetti
Piwa: 0/1
PostWysłany: Czw 09 Lut 2012, 14:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Potwierdzam, sam kiedyś czytałem niedokładnie OWU i miałem potem problemy. Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
EISS

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość/region): Łódź
Posiadane auto: Passat
Piwa: 0/0
PostWysłany: Czw 29 Mar 2012, 10:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale tak zawsze było Smile Co do skanowania tablic rejestracyjnych to już troche przesada.

OC musi być nawet jeśli samochód stoi na parkingu. Dlaczego?
A jak mu się ręczny poluzuje, a parking jest na górce w wyniku czego auto skasuje inne? Smile

Takich przypadków może być więcej.

Co do ubezpieczeń. Nie kupujcie u directowców (z AC to strzał w kolano). Robią ludzi na kasę i to strasznie. Dlaczego? Wkład włąsny do 25%. Czyli jesli samochód warty 10 000 zł. Szkoda na 2,499 zł - naprawiacie ją z własnej kieszeni. Dla porównania dodam, że inne towarzystwa mają wkład na poziomie 5-10 %. Często można odkupić wkład własny, ale AVIVa w tym wypadku chce nawet 2500 zł!!



Polecam wam tradycyjne ubezpieczenia u agentów. Trzeba się przejść, ale są o wiele pewniejsze przy wypłatach odszkodowań.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Czw 29 Mar 2012, 10:51    Temat postu: reklama

Powrót do góry
vw_maniac

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 21 Lis 2011
Posty: 101
Skąd jesteś (miejscowość/region): Wrocław
Posiadane auto: Audi A3, 1,9 TDi, 2003
Piwa: 3/0
PostWysłany: Sob 31 Mar 2012, 17:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To prawda, uważam że AC warto brać tylko u największych dostawców (PZU, Allianz, etc) i warto za nie odpowiednio zapłacić. W każdym innym przypadku będziemy się tylko wkurzać, że "mamy AC, a i tak robimy z własnej kieszeni". Ubezpieczalnie niestety to mistrzowie marketingowej i prawniczej retoryki... Ja wielokrotnie się przekonałem że za AC trzeba zapłacić 2-3 tys. rocznie - i wtedy rzeczywiście możemy mieć święty spokój. OCzywiście pozostaje pytanie czy każdemu takie ubezpieczenie jest potrzebne... Wink

______________________
Ku przestrodze - wyniki testów Euro NCAP
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
oko1wita

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość/region): Warka
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sro 09 Maj 2012, 17:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja ubezpieczam w UNIQA, bez problemów i tanio. Polecam.
_________________
Pkt.22
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
dominicue

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 01 Lut 2012
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość/region): Poznań/okolice
Posiadane auto: Seat Cordoba Vario Sport
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pon 30 Lip 2012, 15:28    Temat postu: Liberty Direct dodatkowe zniżki Odpowiedz z cytatem

Porównywarki ubezpieczeń mają jedną zasadniczą wadę - nie uwzględniają aktualnych promocji u danych ubezpieczycieli, które w znaczący sposób mogą obniżyć cenę polisy. Dobrym przykładem jest tutaj Liberty Direct, gdzie w sumie można zyskać nawet 5 dodatkowych zniżek, nie uwzględnionych w porównywarkach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Chiquita

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość/region): pomorze
Posiadane auto: opel astra
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sob 29 Cze 2013, 13:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój weteran ma już 22 lata Razz A ubezpieczenie mam w generali, tam mi wyszło dość korzystnie. Teraz wprowadzili taką aplikacje na smartfona, dzięki której można sobie wyliczyć OC, AC kupić polise czy tam zamówić agenta, no i sprawdzić historie szkodowości samochodu. Fajna sprawa w sumie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Peter86

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 30 Mar 2013
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość/region): Wielkopolska
Posiadane auto: Golf
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sro 02 Paź 2013, 11:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już załatwione, wyliczenia się potwierdziłySmile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Andrzej88

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 20 Lip 2016
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość/region): śląsk
Posiadane auto: fiat
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sro 20 Lip 2016, 21:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja posiadam ubezpieczenie w MBanku Axa OC i AC korzystalem juz z AC i nie bylo wiekszych problemow wiec moge polecic skladka tez w porownaniu do innych ubezpieczycieli niska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Szybki123

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 10 Wrz 2016
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość/region): Mazowieckie
Posiadane auto: Citroen ,Land Rover
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sob 10 Wrz 2016, 20:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam osobę ,agenta który mi tego pilnuje ,zazwyczaj mamlepszą ofertę niż z porównywarek i innych agentów ,człowieka już sprawdzałem kiedyś i w zasadzie mu ufam .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
MarcinDabzalski

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 14 Wrz 2016
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość/region): Leszno
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pon 17 Paź 2016, 13:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Za niedługo kończy mi się umowa ubezpieczeniowa. Mógł by mi ktoś doradzić gdzie warto wykupić ubezpieczenia, a jakich firm unikać? Z tego co słyszałem od różnych ludzi oraz wyczytałem w różnych miejscach na necie to lepiej unikać PZU. Ktoś to potwierdzi? Ktoś temu zaprzeczy?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Kawrek

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 13 Wrz 2016
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość/region): Mazowsze
Posiadane auto: Toyota Corolla
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sro 25 Sty 2017, 15:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam OC u Allianz, z AC zrezygnowałem po zamontowaniu lojacka w samochodzie. Jakoś mam wrażenie, że to lepsza opcja, niż połowa kosztów, które zwraca AC w razie kradzieży.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Deeno

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 02 Sie 2014
Posty: 506
Skąd jesteś (miejscowość/region): Poznań
Posiadane auto: C5 III Tourer 2.0 HDI 163KM 2011
Piwa: 34/6
PostWysłany: Sro 25 Sty 2017, 15:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kawrek napisał:
Ja mam OC u Allianz, z AC zrezygnowałem po zamontowaniu lojacka w samochodzie. Jakoś mam wrażenie, że to lepsza opcja, niż połowa kosztów, które zwraca AC w razie kradzieży.

A czy lojack chroni też przed skutkami kolizji/rozbicia auta? Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Ubezpieczenia komunikacyjne, firmy ubezpieczeniowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group