policja - testy?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Polska motoryzacja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy stosujesz / stosowałeś jakieś używki przed jazdą samochodem?
Tak, alkohol i to ciągle
0%
 0%  [ 0 ]
Tak, alkohol, ale okazjonalnie:)
20%
 20%  [ 1 ]
Tak, narkotyki twarde
0%
 0%  [ 0 ]
Tak, ale tylko ziółko:)
0%
 0%  [ 0 ]
Nie nigdy w życiu!!!!!
80%
 80%  [ 4 ]
Wszystkich Głosów : 5

Autor Wiadomość
baski
Moderator

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 01 Kwi 2006
Posty: 81
Skąd jesteś (miejscowość/region): Chorzów
Posiadane auto: Fiat CC, 0.7 Young
Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 09 Maj 2006, 11:26    Temat postu: policja - testy? Odpowiedz z cytatem

Ciekawi mnie jeden fakt, policjanci sprawdzają w głównej mierze prędkość na drodze, teraz zapięcie pasami oraz robią test alkomatem. Jednak ciekawi mnie czy mają testy narkotykowe. Ostatnio popularniejsze jest palenie marihuany czy też innych pochodnych narkotyków, a alkomat tego nie wykryje. Mój znajomy zawsze "jara jakies zioło" a potem jezdzi jak gdyby nigdy nic i cieszy sie z tego bo twierdzi ze policja i tak nic nie wykryje. Przeciez on stanowi takie samo niebezpieczenstwo jak jakis pijak za kolkiem. Dlatego pytanie brzmi, czy policja ma jakies testy narkotykowe i czy ich uzywa podczas kontroli drogowej?
_________________




www.busdriversite.yoyo.pl => strona poświęcona nowej grze:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
piecu14

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 02 Kwi 2006
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość/region): Bochnia

Piwa: 0/0
PostWysłany: Sro 10 Maj 2006, 14:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem nie, a często jestem kontrolowany i szczerze mówiąc to tylko raz po krasie dmuchałem w alkomat.
_________________
Dajcie mi Renault 21
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
maria

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 28 Mar 2006
Posty: 41
Skąd jesteś (miejscowość/region): Warszawa

Piwa: 0/0
PostWysłany: Sro 10 Maj 2006, 17:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Owszem, posiadają testy dla niektórych narkotyków, ale nawet na świecie od niedawna tego typu badania na drodze się przeprowadza. W zeszłym chyba roku dużo na ten temat pisali i ta akcja rozwija się. Było wiele artykułów o wypadkach spowodowanych przez narkomanów. Miały być też jakieś zmiany w przepisach prawnych, ale nie wiem czy już istnieje taki zapis... Policja teraz jest coraz lepiej szkolona w tym zakresie i nawet uczy innych, np. rodziców w szkołach, nauczycieli... Niektóre testy można kupić w aptece.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
MonaLisaaaa

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość/region): Łódź

Piwa: 0/0
PostWysłany: Sob 10 Cze 2006, 05:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

alkohol to wiem ze sprawdzaja ale tez nie zawsze, narkotyki tez powinni bo tez znam takie przypadki ze goscie jezdza po takim szajsie i stanowia zagrozenie na drodze ;/ i chyba jak dobrze mowie ale nie jestem pewna cos mi sie obilo o uszy ze kogos sprawdzili na narkotyki tez. Ale zaloze sie ze jak czlowiek mlody jest na dodatek to sprawdzaja jesli doszlo do wypadku wiec sprawdzaja alk i narkotyki napewno choc nie powiem starszym tez by sie przydalo ;/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
zmichal

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 29 Cze 2006
Posty: 3


Piwa: 0/0
PostWysłany: Czw 29 Cze 2006, 11:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja uważam, że należałoby zacząć od tego jak często zdażają się kontrole policyjne?
Przecież w Polsce poza terenem zabudowanym kontroli praktycznie nie ma Exclamation
_________________
Mercedes C180
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Czw 29 Cze 2006, 11:00    Temat postu: reklama

Powrót do góry
baski
Moderator

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 01 Kwi 2006
Posty: 81
Skąd jesteś (miejscowość/region): Chorzów
Posiadane auto: Fiat CC, 0.7 Young
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pon 03 Lip 2006, 08:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

racja, niby tak mowie ze ilu to pijanych "zlapano" w czasie akcji, ale ilu jest tak naprawde pijanych, przeciez oni wylapuja z 10% to wszystko to i tak mało, a pozatym na jakims zadupiu nie stoja bo zapewne nie ma pieniędzy na dojazdy gdzieś dalej od bazy.
_________________




www.busdriversite.yoyo.pl => strona poświęcona nowej grze:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Yaga111

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 29 Cze 2006
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość/region): United Kingdom
Posiadane auto: Audi A6 1.9 TDI
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pon 03 Lip 2006, 18:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mieszkalem kiedys w malej miejscowosci na Dolnym Slasku i czesto bylem swiatkiem jak pijani POLICJANCI jezdza samochodem.
Za pierwszym razem nie wierzylem w to co widze, a potem jak wszyscy - przyzwyczailem sie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Tomasz646

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 02 Sie 2019
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość/region): WARSZAWA
Posiadane auto: audi
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pią 02 Sie 2019, 13:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Policjanci z reguły skupiają się na kontroli trzeźwości, ale gdy widzą osobę, która według nich wygląda jakby brała środki odurzające mają prawo wziąć taką osobę na testy narkotykowe. Aczkolwiek raczej nie spotykamy się z takimi sytuacjami często, ponieważ większość przypadków to jednak pijani kierowcy nie zdający sobie sprawy z konsekwencji. Dlatego też warto poczytać na https://adwokat24h.pl/jazda-po-alkoholu/ informacje na temat tego co nam grozi za jazdę pod wpływem. Może posiadanie takiej wiedzy powstrzyma niektórych przed wsiadaniem za kółko po alkoholu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Polska motoryzacja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group