Jaki samochód do jazdy na trasie 75 km?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Kupno samochodu używanego
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
VikCz95

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 15 Maj 2020
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość/region): Kraków
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pią 15 Maj 2020, 13:15    Temat postu: Jaki samochód do jazdy na trasie 75 km? Odpowiedz z cytatem

Witam.
Przymierzam się do zakupu mojego pierwszego samochodu. Samochód będzie służył głównie na dojazdy do pracy (75km w jedną stronę). Zależy mi przede wszystkim na ekonomii i w miarę możliwości bezawaryjnym użytkowaniu. Chciałbym by samochód posłużył mi kilka dobrych lat ale jednakże zdaje sobie sprawę, że z takim budżetem cudów nie będzie.
Trasa to ok. 15 km zwykłej drogi i obszary zabudowane, 55km drogi ekspresowej dwujezdniowej (90-120km/h), pozostały odcinek - miasto. Zamierzam wydać maksymalnie 15 tys. ale wolałbym się zamknąć w 10 tys. (reszta na ewentualne naprawy itp).
Moje główne typy to:
VW Polo IV 1.4TDI (70/75/80km),
Skoda Fabia II 1.4TDI,
Skoda Citigo w LPG.
Co sądzicie o moich typach, co polecacie?
Pozdrawiam, Viktor
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
bzykofm

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 21 Paź 2015
Posty: 65
Skąd jesteś (miejscowość/region): wieniec/warszawa
Posiadane auto: seat leon 1P 1.9 TDI BLS 2010
Piwa: 1/0
PostWysłany: Sob 16 Maj 2020, 10:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żaden z twoich typów nie jest zły, natomiast bardzo wiele zależy od poprzednich właścicieli, szczególnie chodzi o diesla. Citigo będzie generować najmniejsze koszty eksploatacji. Co do 1.4 tdi to zależy też na jaki trafisz.

Coś na ich temat:

https://www.wyborkierowcow.pl/diesel-volkswagena-1-4-tdi-pd-opinie-spalanie-wady-tuning/

Jeśli będziesz sporo jeździł na trasie to wg mnie Citigo bierz z mocniejszym silnikiem 75 KM (o ile występował z LPG fabrycznie), ale instalację zawsze można dołożyć.
Jak dla mnie najbezpieczniejszym wyborem będzie Citigo. Będzie też najmłodsza.
Pytanie ile ta kosiareczka wytrzyma, szukałbym z jak najmniejszym przebiegiem.
Masz przecież jeszcze pozostałe z trojaczków Vw Up i Seata Mii.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Courier

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 28 Kwi 2020
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość/region): Kraków, Polska
Posiadane auto: AUDI A4 2.0TDI CR, 2013
Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 19 Maj 2020, 09:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polo jest najdroższym, ale także najbardziej niezawodnym samochodem z tej listy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Barcz5

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 05 Lis 2020
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość/region): Rzeszów
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
PostWysłany: Nie 29 Lis 2020, 17:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja na przykład bardzo lubię Toyotę. Dobrze mi się sprawuje na drodze. Niedawno zresztą wziąłem sobie w leasing nowszą i sprawniejszą RAV4 https://carberry.pl/brand/Toyota/RAV4 Rata trochę wynosi, ale daję radę i nie narzekam Wink Leasing jest dla mnie najlepszą opcją, by mieć fajne, praktycznie nowiutkie auto Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Kupno samochodu używanego Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group