Anglik, rejestracja i sprzedaż vs sprzedaż niezarejestrowane

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Auta zza granicy - sprowadzanie samochodów
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
calvin77

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 17 Sie 2020
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość/region): krk
Posiadane auto: focus
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pon 17 Sie 2020, 13:16    Temat postu: Anglik, rejestracja i sprzedaż vs sprzedaż niezarejestrowane Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie,

Które wyjście byłoby w moim przypadku najlepsze, co polecalibyście zrobić:
Mam w Polsce anglika, jest to Ford Focus MK2, aktualnie nie jest zarejestrowany, w UK jest zapisany na SORN, nie składałem jeszcze wniosku o permanent export,

Auto od kilku miesięcy stoi w garażu w Polsce ale jest w pełni sprawne, jeździ bezproblemowo, mimo tego chce się go pozbyć w Polsce (do uk już nie wracam), i tutaj rodzi się pytanie które wyjście byłoby najbardziej opłacalne jako iż chcę się go pozbyć:

1. permanent export z uk, następnie zarejestrować je, zrobić przegląd i sprzedać (otomoto itp), cała procedura może być czasochłonna i kosztowna? czy ma to sens?

2. sprzedać w takim stanie w jakim jest teraz czyli tylko wystąpić o permanent export z uk i wystawić ogłoszenie niezarejestrowanego anglika? - byłoby to chyba najprostsze rozwiązanie, nie jestem pewien czy nie byłoby lepiej żebym go zarejestrował w Polsce sam jako że jest on moją własnością od kilku lat (brak akcyzy?)

3. czy może po prostu sprzedać je na części? nie mam pojęcia ile byłbym w stanie za nie dostać sprzedając je na części, przypomnę że auto jeździ bezproblemowo,

Dodam że polski odpowiednik tego forda jest wart jedynie jakieś 6000 zł,
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Auta zza granicy - sprowadzanie samochodów Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group