Zaufanie dla GPS-a


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Nawigacja samochodowa GPS
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Toronto

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 4095
Skąd jesteś (miejscowość/region): UE
Posiadane auto: Seat Alhambra 2,0+LPG 2002 rok, Seat Cordoba 1,4+LPG 1998 rok / w obu instalacja STAG 300 / Hyundai Tucson 2,0 + LPG 2010 r
Piwa: 166/83
PostWysłany: Pon 17 Lut 2014, 22:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Emiś generalnie Masz rację. Jednak w/g mnie nawigacja b.przydatna jest w dużych aglomeracjach, których się nie zna. Wklepujesz adres i jedziesz bez pytań do przechodniów np. Jak dojechać na ulicę .....
_________________
Kto mieczem wojuje, od........
...Hołd dla SEATA I HYUNDAI
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Emiś

Junior admin


Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 7671
Skąd jesteś (miejscowość/region): Dolny Śląsk.(ok.Lubina|)
Posiadane auto: Citroen C5 Kombi 2.0 16v LPG,,Renault Scenic 2,016v Lpg BRC 2006
Piwa: 209/71
PostWysłany: Pon 17 Lut 2014, 22:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to fakt,ale my chyba jakiejś starej daty jesteśmy.Wink Coś nas to nie przekonuje Wink
_________________
Nie znam się,kobietą jestem ...Wink

(zpa 1256585)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Toronto

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 4095
Skąd jesteś (miejscowość/region): UE
Posiadane auto: Seat Alhambra 2,0+LPG 2002 rok, Seat Cordoba 1,4+LPG 1998 rok / w obu instalacja STAG 300 / Hyundai Tucson 2,0 + LPG 2010 r
Piwa: 166/83
PostWysłany: Pon 17 Lut 2014, 22:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam mantę z wgraną mapą /chyba 6.01/ całej Europy. Przedwczoraj jej użyłem po roku nie używania. Pomogła i to bardzo w aglomeracji Katowic,Chorzowa.. Dla gości "bujających" się po różnych trasach na pewno jest przydatna. Tyle jak wszystko, nic nie zastąpi zdrowego rozsądku i ..myślenia Wink
_________________
Kto mieczem wojuje, od........
...Hołd dla SEATA I HYUNDAI
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
TAIF

Junior admin


Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 6434
Skąd jesteś (miejscowość/region): PolskaPółnocnaTcz.
Posiadane auto: CORSA C 1.2/A170 W168 1.7 Diesel/ YAMAHA 1.2 i 1.7 Honda ST1300
Piwa: 147/249
PostWysłany: Wto 18 Lut 2014, 10:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na pewno dobrze jest wiedzieć ,co jest przed nami .W wielkich miastach na szukaniu odpowiedniej drogi można nadłożyć sporo kilometrów i czasu .Nie zawsze można zasięgnać języka bo nieodpowiednia chwila czy miejsce ,duże natężenie ruchu itd . Warto mieć nawigację . Mapa pod reką też mile widziana Smile
_________________
Regulamin forum dyskusyjnego.










Tako rzecze Zaratustra:
W piwie siła, w winie mądrość a w wodzie zarazki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
hsurim

Przyjaciel Portalu
Przyjaciel Portalu


Dołączył: 04 Sie 2006
Posty: 473
Skąd jesteś (miejscowość/region): Octavia Club Polska
Posiadane auto: Skoda Octavia 1,9 TDI AGR SLX combi 2000 r.
Piwa: 21/0
PostWysłany: Wto 18 Lut 2014, 14:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Toronto napisał:
Mam mantę z wgraną mapą /chyba 6.01/ całej Europy. Przedwczoraj jej użyłem po roku nie używania. (...)

Warto przynajmniej być świadomym, ile się zmienia przez ten "rok" w siatce dróg, bo można dotkliwie się zniechęcić do GPS.

Aktualne mapy to podstawa !!!
_________________
Octavia Club Polska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Wto 18 Lut 2014, 14:37    Temat postu: reklama

Powrót do góry
eko144

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 20 Mar 2014
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość/region): Wrocław
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
PostWysłany: Czw 27 Mar 2014, 13:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem nawigacja to bardzo dobry sprzęt, ale żadna nawigacja nie zastąpi logicznego myślenia i orientacji w terenie, zawsze warto mieć ze sobą mapę samochodową, która pomoże w kryzysowych chwilach, kiedy nawigacja zawiedzie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
drakaaa99

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 21 Mar 2014
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość/region): Kalisz
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pią 28 Mar 2014, 12:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja właśnie noszę się z zamiarem zakupu takiego sprzętu , ale wiem , że takiej nawigacji nie mogę tak dosłownie ufać , bowiem kiedyś zdarzyło się , że korzystając z nawigacji kolegi znalazłam sie nagle gdzieś w innym miejscu niż zamierzałam, nom ale tak czy inaczej nawigację kupić mam zamiar, bo zawsze to wygodniej niż co chwilę zerkać w mapęSmile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Janusz97

Przyjaciel Portalu
Przyjaciel Portalu


Dołączył: 13 Sty 2014
Posty: 415
Skąd jesteś (miejscowość/region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Sharan
Piwa: 19/4
PostWysłany: Pią 28 Mar 2014, 23:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobra automapa jak np zgubimy się,lub nawet pomylimy trasę jadąc do celu.
Od razu wyznaczy nową trasę.Czy nawigacja pomaga oczywiście bardzo,obecne duża ilość kierowców jeżdzi z nawigacjami.Bo bardzo ułatwiają zycie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wolik

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 02 Kwi 2014
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość/region): chelm
Posiadane auto: vwgolf 4
Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 08 Kwi 2014, 10:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem nawigacja jest bardzo pomocnym i przydatnym sprzętem w podróży, ale nie można jej bezgranicznie ufać i warto od czasu do czasu zerknąć na atlas samochodowy i patrzeć na znaki, by upewnić się, że jedziemy w oby dobrym kierunku .. sama nawigacja może czasem nas zawieść niestety..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Mariusszz

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 30 Kwi 2014
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość/region): Polska
Posiadane auto: Tak
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sro 30 Kwi 2014, 13:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma co ślepo ufać GPS'owi ja raz jechałem tak jak pokazywał i zamiast na myjnie dojechałem na serwis cystern. Od teraz zawsze mam przy sobie starą sprawdzoną mapę... Jak by nie było to gps dalej nie jest doskonały może za kilka lat kto wie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
hsurim

Przyjaciel Portalu
Przyjaciel Portalu


Dołączył: 04 Sie 2006
Posty: 473
Skąd jesteś (miejscowość/region): Octavia Club Polska
Posiadane auto: Skoda Octavia 1,9 TDI AGR SLX combi 2000 r.
Piwa: 21/0
PostWysłany: Sro 30 Kwi 2014, 13:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

GPS, to GPS - widać miałeś kiepską (albo nieaktualną) mapę i tyle w temacie.
_________________
Octavia Club Polska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Toronto

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 4095
Skąd jesteś (miejscowość/region): UE
Posiadane auto: Seat Alhambra 2,0+LPG 2002 rok, Seat Cordoba 1,4+LPG 1998 rok / w obu instalacja STAG 300 / Hyundai Tucson 2,0 + LPG 2010 r
Piwa: 166/83
PostWysłany: Czw 01 Maj 2014, 01:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

GPS, to GPS Laughing Zawsze trzeba mieć głowę "na karku" i logiczne kojarzenie trasy...
_________________
Kto mieczem wojuje, od........
...Hołd dla SEATA I HYUNDAI
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Betta

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 22 Gru 2013
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość/region): Warszawa
Posiadane auto: Renault Clio2008
Piwa: 0/0
PostWysłany: Nie 04 Maj 2014, 19:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja zawsze najpierw patrzę na mapę, nawigacja pokazała mi już kilka "fajnych" skrótów Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Fredrickwks98

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 19 Mar 2014
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość/region): wrocław
Posiadane auto: VOLKSWAGEN
Piwa: 0/0
PostWysłany: Czw 15 Maj 2014, 09:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie kiedys moj GPS wyprowadził w totalne pole do jakiegoś gospodarstwa, kiedy ja chciałem jechac do Władysławowa, trzeba mieć głowę na karku i patrzeć tez na znaki i drogi po jakich prowadzi nas GPS , bo jest to tylko urządzenie..

____________________


Ostatnio zmieniony przez Fredrickwks98 dnia Sro 26 Lis 2014, 21:38, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
hsurim

Przyjaciel Portalu
Przyjaciel Portalu


Dołączył: 04 Sie 2006
Posty: 473
Skąd jesteś (miejscowość/region): Octavia Club Polska
Posiadane auto: Skoda Octavia 1,9 TDI AGR SLX combi 2000 r.
Piwa: 21/0
PostWysłany: Czw 15 Maj 2014, 15:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Warto znać skutki ustawień opcji wyboru typu trasy.
_________________
Octavia Club Polska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Nawigacja samochodowa GPS Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group