Zaufanie dla GPS-a


Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Nawigacja samochodowa GPS
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sowiq

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 07 Paź 2009
Posty: 146
Skąd jesteś (miejscowość/region): Warszawa
Posiadane auto: Bora 1.6, benz, AKL
Piwa: 11/13
PostWysłany: Sob 02 Paź 2010, 11:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@wrobel,
jak mówią - przezorny zawsze zabezpieczony. Oczywiście GPS to świetna sprawa, a mapy są coraz dokładniejsze, ale to tylko urządzenie elektroniczne. Zawsze może się zdarzyć, że się po prostu zepsuje albo np. padnie Ci ładowarka.
Zamiast kupowania map do kilku krajów polecam np. wyznaczenie sobie trasy na http://maps.google.pl i wydrukowanie jej (z obrazkami).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
odyn

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość/region): Warszawa
Posiadane auto: Toyota Avensis
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pon 14 Lut 2011, 21:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak przedewszytskim znali i mapa a gps tylko jako pomoc. Bo jak się jedzie jak glupi za tym co mówi gps to można wylądować w bardzo ciekawych miejscach. Mi nie jednokrotnie kazało skręcić w las, pole kukurydzy lub nieistniejącą drogę. Bardzo doceniam to urządzenie w mieście którego nie znam, ale w dłuższych trasach wolę zdać się nie umiejętność czytania znaków.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
robcio.g

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 28 Kwi 2011
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość/region): Olsztyn
Posiadane auto: Mazda 121
Piwa: 0/0
PostWysłany: Czw 28 Kwi 2011, 10:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie też się sprawdza na tyle, że przyzwyczaiłem się do jazdy nawet po mieście, które jest mi znane - a nuż jakiś objazd, czy inna "niespodzianka". Wiem, że gps potrafi ogłupiać, dlatego próbuję się go pozbyć...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
WZÓR

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 10 Maj 2009
Posty: 180
Skąd jesteś (miejscowość/region): Dolny Śląsk
Posiadane auto: Skoda
Piwa: 6/3
PostWysłany: Sro 20 Lip 2011, 12:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sowiq napisał:
@wrobel,
jak mówią - przezorny zawsze zabezpieczony. Oczywiście GPS to świetna sprawa, a mapy są coraz dokładniejsze, ale to tylko urządzenie elektroniczne. Zawsze może się zdarzyć, że się po prostu zepsuje albo np. padnie Ci ładowarka.
Zamiast kupowania map do kilku krajów polecam np. wyznaczenie sobie trasy na http://maps.google.pl i wydrukowanie jej (z obrazkami).

odyn napisał:
Tak przedewszytskim znali i mapa a gps tylko jako pomoc. Bo jak się jedzie jak glupi za tym co mówi gps to można wylądować w bardzo ciekawych miejscach. Mi nie jednokrotnie kazało skręcić w las, pole kukurydzy lub nieistniejącą drogę. Bardzo doceniam to urządzenie w mieście którego nie znam, ale w dłuższych trasach wolę zdać się nie umiejętność czytania znaków.

robcio.g napisał:
Dla mnie też się sprawdza na tyle, że przyzwyczaiłem się do jazdy nawet po mieście, które jest mi znane - a nuż jakiś objazd, czy inna "niespodzianka". Wiem, że gps potrafi ogłupiać, dlatego próbuję się go pozbyć...

Witam
Macie rację .

Jestem użytkownikiem nawigacji MIO MOOV 330 Europe Plus.
Jest pomocna w trasie , mapa w miarę aktualna , ale czasami potrafi wyprowadzić mnie w pole.
Wczoraj jechałem na trasie Szklarska Poręba - Czerniawa Zdrój i postanowiłem wypróbować jaką trasę wytypuje mi w/w nawigacja ...... no i się przejechałem. Rolling Eyes
Niezależnie jaką opcję wybrałem , tj.< trasa krótka> , czy też <trasa szybka> - obydwie były do bani.


.... wyprowadziła mnie w wąskie , górzyste dróżki znajdujące się w Centrum Świeradowa Zdrój , na których w dodatku odbywają się remonty nawierzchni (podwozie mojej Skody kilkoma ,,schowanymi'' kamieniami oberwało ).
Chcąc , czy też nie musiałem baczniej przyglądnąć się mapie i wprowadzić pewne poprawki do wytypowanej trasy , tj. dodać punkt via.



.... trasa OK , szeroka - przejechałem bez problemu.
Dzisiaj (z ciekawości) skorzystałem z mapy Targeo ... i jak widać , bez dodawania punktu via ta mapa ,, myśli po mojemu''.



Z biegiem czasu zaczynam żałować , że kupiłem sobie nawigację MIO MOOV 330 Europe Plus.
... nie ma to jak zwykła mapa.


P.S.
Funkcja <drogi gruntowe> w nawigacji mam wyłączoną.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
hsurim

Przyjaciel Portalu
Przyjaciel Portalu


Dołączył: 04 Sie 2006
Posty: 473
Skąd jesteś (miejscowość/region): Octavia Club Polska
Posiadane auto: Skoda Octavia 1,9 TDI AGR SLX combi 2000 r.
Piwa: 21/0
PostWysłany: Sro 20 Lip 2011, 13:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

... nie ma to jak dobra mapa w nawigacji. Wink
_________________
Octavia Club Polska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Sro 20 Lip 2011, 13:40    Temat postu: reklama

Powrót do góry
mihu

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 02 Mar 2008
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość/region): łódzkie
Posiadane auto: Aveo II+ 2007 1,2 l + gaz BRCs24
Piwa: 2/0
PostWysłany: Sob 13 Sie 2011, 23:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

potwierdzam automapa z targeo jest najlepsza. Nie ma co dyskutować. Sprawdzałam kilka i zawsze wracałem do automapy. Piszę o Polsce oczywiście.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
XtorpX

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 06 Sie 2011
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość/region): mazowieckie
Posiadane auto: seicento sx
Piwa: 0/0
PostWysłany: Nie 28 Sie 2011, 15:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A znacie jakąś dobrą nawigację na telefony samsunga? Bo szukam, ale nie moze znaleźć. Przydała by się na wyjazdach po trasie, jednak system operacyjny to bada, a na ten system mało aplikacji z nawigacją jest.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
JacekZZZ

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 07 Lis 2011
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość/region): Gdynia
Posiadane auto: BMW
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sro 09 Lis 2011, 14:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobry GPS zaczyna się od 500zł moim zdaniem. Kiedyś jechałem na takim za 150zł i wywiózł mnie w POLE [dosłownie] i głos [akurat Hołowczyca] mówi mi "jesteś na miejscu docelowym" - zrobiłem fotkę tego miejsca docelowego i wraz z nim odesłałem sklepowi Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Leszekdar

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 10 Lis 2011
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość/region): Kraków
Posiadane auto: volkswagen, golf, VI, 1,4, 120KM, 2009
Piwa: 0/0
PostWysłany: Czw 10 Lis 2011, 15:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kilkakrotnie mialem problem z gpsem, mimo tego ze bardzo dobrze ogarniam jego funkcje. Lecz czasem zawodzi, pare razy zdarzylo sie ze poprowadzil mnie w ogole nie pod ten numer badz w ogole zjechal z drogi. Wiec nie mozna bezgranicznie ufac gpsowi, trzeba jednak brac poprawke i zerkac na mape Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Tomek500

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 08 Lis 2011
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość/region): Warszawa
Posiadane auto: Ford
Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 15 Lis 2011, 14:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja na co dzien uzywam tomtoma i bardzo sobie go chwale ale bez auto mapy bym sie w trase nie ruszyl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
konduktor

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 15 Wrz 2013
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość/region): Mazowsze-sercePolski
Posiadane auto: vw golf 4 1.9 tdi
Piwa: 0/0
PostWysłany: Nie 15 Wrz 2013, 22:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

GPS GPSem, ale mapa/atlas samochodowy w schowku nie zaszkodzi, szczególnie jeśli zupełnie nie znamy jakiejś trasy/okolicy i nie potrafimy zweryfikować, czy GPS nie wprowadza nas w błąd. Ewentualnie jak już ktoś wspomniał - wpisać trasę to map guglowskich, albo innych i zobaczyć jaką trasę proponuje i jak wygląda ostatni etap Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Peter86

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 30 Mar 2013
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość/region): Wielkopolska
Posiadane auto: Golf
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sro 02 Paź 2013, 11:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja zawsze robię wcześniej rozeznanie na mapie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
AnitaD

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 24 Paź 2013
Posty: 5

Posiadane auto: Seat Leon
Piwa: 0/0
PostWysłany: Czw 24 Paź 2013, 22:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj ile razy żeśmy z mężem przez naszego GPS'a pobłądzili! Teraz profilaktycznie mamy mapę samochodową w schowku Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
powolnyjoe

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 14 Lut 2014
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość/region): Wrocław
Posiadane auto: peugot 207
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pon 17 Lut 2014, 18:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale widzicie wszyscy piszą że pobłądzili przez GPSA , ale pomyślcie ile razy byście pobłądzili jeśli tego GPSA by nie było tylko w ręku mielibyście mapę i jechalibyście z nawigatorem lub bez... Wink
_________________
Wszystko albo nic wciąga magia gry.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Emiś

Junior admin


Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 7671
Skąd jesteś (miejscowość/region): Dolny Śląsk.(ok.Lubina|)
Posiadane auto: Citroen C5 Kombi 2.0 16v LPG,,Renault Scenic 2,016v Lpg BRC 2006
Piwa: 209/71
PostWysłany: Pon 17 Lut 2014, 19:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie sądzę Mąż ma prawo jazdy jakieś ok 25 lat,ja 10 i do dziś dnia nie mamy nawigacji,GPS-ów i trafiamy bez problemów ze zwykłą mapą Wink
_________________
Nie znam się,kobietą jestem ...Wink

(zpa 1256585)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Nawigacja samochodowa GPS Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group