Przekroczenia prędkości - mandaty

Idź do strony Poprzedni  1, 2

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Polska motoryzacja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
hsurim

Przyjaciel Portalu
Przyjaciel Portalu

Skąd jesteś (miejscowość/region): Octavia Club Polska
Posiadane auto: Skoda Octavia 1,9 TDI AGR SLX combi 2000 r.
Piwa: 21/0
PostWysłany: Sob 18 Kwi 2015, 20:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hm ... chyba niewłaściwie zrozumiałeś moje intencje (?)
Skoro przepisy dopuszczają +10, to mając na liczniku 65km/h, najczęściej nie łamie się jeszcze obowiązujących przepisów - u mnie np. licznikowe 65, odpowiada rzeczywistej 60-tce.
I teraz ... jak postrzega kierowca jadący licznikowym 50km/h tego, który jedzie rzeczywista prędkością (dopuszczaną w obszarze zabudowanym) 60km/h ??

Tylko i wyłącznie o to mi chodziło.
DamianOl

Stały Bywalec
Stały Bywalec

Skąd jesteś (miejscowość/region): Warmińsko-mazurskie
Posiadane auto: Mercedes W168 1.7CDI 2000r
Piwa: 14/6
PostWysłany: Sob 18 Kwi 2015, 20:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hsurim, mógłbyś mi powiedzieć, czy te +10 to jest napisane w prawie?

Dwa lata temu ukończyłem kurs na kat.B. U nas na kursie, nikt nie wspominał o +10 km\h. Mówili nam zawsze te wartości które są w Kodeksie Ruchu napisane. Przykład: w terenie zabudowanym 50, poza miastem 90 itd.
I teraz chciałbym się dowiedzieć, czy jest gdzieś w prawie napisany artykuł, że my kierowcy możemy się pomylić podczas jazdy o 10km\h? Jeżeli istnieje takie coś, mógłby ktoś udostępnić taką informację? Chciałbym się dowiedzieć jak sprawa wygląda prawnie:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
hsurim

Przyjaciel Portalu
Przyjaciel Portalu

Skąd jesteś (miejscowość/region): Octavia Club Polska
Posiadane auto: Skoda Octavia 1,9 TDI AGR SLX combi 2000 r.
Piwa: 21/0
PostWysłany: Nie 19 Kwi 2015, 07:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://isap.sejm.gov.pl/Download?id=WDU20130000366&type=2

Cytat:
(...)
3) sposób dokonywania pomiarów przez urządzenia rejestrujące, z uwzględnieniem progów prędkości dostosowanych do
obowiązującego na drodze ograniczenia prędkości, oraz przetwarzania przez te urządzenia zarejestrowanych danych,
a także biorąc pod uwagę możliwość błędu kierowcy do 10 km/h włącznie w utrzymaniu dopuszczalnej prędkości;
(...)

Ale ... jeżeli przekroczy się prędkość dopuszczalną o 11 (jedenaście) km/h, to będzie mandat za nie 1 km/h a już za 11 km/h.

Najczęściej - jeśli są na to warunki - pozwalam sobie do +5km/h a jeśli je przekroczę, to zaraz "marzenka z GPS" mi o tym przypomina.
TOMIKO2425

Czytelnik
Czytelnik

Skąd jesteś (miejscowość/region): Grudziądz
Posiadane auto: Volkswagen Passat (3B)
Piwa: 0/0
PostWysłany: Czw 23 Kwi 2015, 03:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kary za przekraczanie prędkości w Polsce są bardzo łagodne. Miejmy nadzieję, że ten taryfikator odstraszy przekraczających prędkość i zwiększy poziom bezpieczeństwa na drogach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Donita1371

Czytelnik
Czytelnik

Skąd jesteś (miejscowość/region): Krosno
Posiadane auto: Mercedes Vito/V-Klasse OBD W638
PostWysłany: Wto 28 Kwi 2015, 17:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wszystko byłoby dobrze gdyby prawo obejmowała wszystkich. niezależnie od zajmowanego stanowiska. A mandaty powinny być zależne od dochodów a nie od góry. Dla większości ludzi teraz mandaty to cała wypłata jest.
Powrót do góry
annie_a

Czytelnik
Czytelnik

Skąd jesteś (miejscowość/region): Poznań
Posiadane auto: Mazda 6
PostWysłany: Wto 26 Maj 2015, 13:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ludzie przyzwyczaili się, że dopóki nie złapie ich policja, można jechać ile się chce, nie patrząc na ograniczenia prędkości. Jesteśmy również społeczeństwem, które ciągle się gdzieś śpieszy, więc każdy przyciska gaz ile się da. Niestety to wszystko jest „do czasu”, a później jest płacz i wzajemne oskarżenia Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Ludwikawroc1633

Czytelnik
Czytelnik

Skąd jesteś (miejscowość/region): Leszno
Posiadane auto: Kia Rio II
PostWysłany: Wto 26 Maj 2015, 21:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wszystko byłoby dobrze gdyby prawo obowiązywało wszystkich a nie niektórych ludzi lepiej czytaj unikanie mandatów bo mają jakieś stanowiska
Powrót do góry
MarioDario

Dyskutant
Dyskutant

Skąd jesteś (miejscowość/region): Łódź
Posiadane auto: Volvo V40
Piwa: 1/1
PostWysłany: Pon 29 Cze 2015, 13:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stanowiska, immunitety - a przecież to oni, jako nasi reprezentanci powinni służyć przykładem.
Ja bym im to wszystko pozabierał i traktował jak normalnych obywateli.
Powrót do góry
quatt

Czytelnik
Czytelnik

Skąd jesteś (miejscowość/region): śląsk
Posiadane auto: Audi S3 8L
PostWysłany: Wto 05 Gru 2017, 12:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie osobiście śmieszne jest stawianie np. fotoradarów na dwupasie, na prostej drodze, gdzie nigdy nie było wypadków, nie ma zjazdu, wokół pola i żadnego budynku. Takie kontrole prędkości to ja bym sobie życzył przy szkołach i przedszkolach, a nie na drogach szybkiego ruchu... Chyba po to te drogi są!
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Polska motoryzacja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Skocz do: