Przekroczenia prędkości - mandaty

Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Polska motoryzacja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bolek00

Czytelnik
Czytelnik

Skąd jesteś (miejscowość/region): Wielkopolska
Posiadane auto: Ford Focus
Piwa: 1/0
PostWysłany: Czw 30 Wrz 2010, 12:08    Temat postu: Przekroczenia prędkości - mandaty Odpowiedz z cytatem

http://yanosik.pl/mandaty-taryfikator/ za ile i ile Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
gizmo_kupa

Przyjaciel Portalu
Przyjaciel Portalu

Skąd jesteś (miejscowość/region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen Xsara
Piwa: 4/1
PostWysłany: Nie 11 Gru 2011, 20:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tylko dodam, że od przyszłego roku wchodzą nowe przepisy... Tu znajdziecie zmieniony taryfikator mandatów.

A ja i tak uważam, żę w naszym kraju jesteśmy za łagodni dla wariatów jeżdżących po 200 km/h po drogach lokalnych...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
pacze

Czytelnik
Czytelnik

Skąd jesteś (miejscowość/region): Zabrze
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pią 10 Lut 2012, 15:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ostatnio jechałam troszkę szybciej w nocy na terenie zabudowanym i zatrzymali mnie niebiescy.....jechałam maluchem i usłyszałam "dokąd się pani tak śpieszy tym cudem techniki"Smile
Powrót do góry
vw_maniac

Stały Bywalec
Stały Bywalec

Skąd jesteś (miejscowość/region): Wrocław
Posiadane auto: Audi A3, 1,9 TDi, 2003
Piwa: 3/0
PostWysłany: Pon 27 Lut 2012, 21:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pacze napisał:
ostatnio jechałam troszkę szybciej w nocy na terenie zabudowanym i zatrzymali mnie niebiescy.....jechałam maluchem i usłyszałam "dokąd się pani tak śpieszy tym cudem techniki"Smile

Och nie ma to jak poczucie humoru w obliczu kary administracyjnej Very Happy Od razu mi się przypomina ten głupi stary kawał:
"- Tutaj jest ograniczenie do 40 km/h, wy jedziecie 80 km/h. Ciekawe gdzie się tak spieszycie?
- 100 zł panu przywieźć!"Very Happy

niesforny

Debiutant
Debiutant

Skąd jesteś (miejscowość/region): Warszawa
Posiadane auto: Seat Leon 1.6
PostWysłany: Pon 28 Maj 2012, 15:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Wszystkich na forum:) No cóż,chyba każdy z ans przynajmniej ten jeden raz dostał lub też dostanie mandat. Dla mnie to przykra sprawa,ponieważ to tak jakbym wziął i podarł banknot na pół. Ostatnio za przekroczenie prędkości o 20km/h mandat w wysokości 150zł.
Powrót do góry
silvo44
Moderator

Auto Maniak
Auto Maniak

Skąd jesteś (miejscowość/region): Olkusz/Młp
Posiadane auto: OPEL VECTRA C 1.8
Piwa: 55/16
PostWysłany: Sro 25 Gru 2013, 15:28    Temat postu: Taryfikator mandatów.. Odpowiedz z cytatem

.. a także punktów karnych.. Najnowsze, obowiązujące wydanie..
TARYFIKATOR

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
zohaa

Czytelnik
Czytelnik

Skąd jesteś (miejscowość/region): usa
Posiadane auto: bmw2013
PostWysłany: Pon 22 Wrz 2014, 09:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale by było super! Mogliby wreszcie z tym ruszyć a nie takie obiecanki
najmilo1984

Czytelnik
Czytelnik

Skąd jesteś (miejscowość/region): Starachowice
Posiadane auto: Subaru Legacy
PostWysłany: Pią 17 Kwi 2015, 11:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trochę odgrzebię temat, ale mandaty to jedna z rzeczy, która najbardziej mnie wkurza na polskich drogach. Nie macie czasem wrażenia, że równie dobrze mogłoby nie być mandatów tylko haracze za korzystanie z dróg? Wyobraźcie sobie, że możecie jechać ile chcecie, tylko od czasu do czasu PO PROSTU zatrzymuje Was patrol i mówi: "Dzień dobry, to dzisiaj będzie tak ze 250zł i punkty w programie lojalnościowym w wysokości 6", czy bardzo by się to różniło od tego co jest teraz?
Powrót do góry
Maris1240

Czytelnik
Czytelnik

Skąd jesteś (miejscowość/region): Częstochowa
Posiadane auto: MINI One/Cooper/Cooper S - R50/R52/R53
PostWysłany: Pią 17 Kwi 2015, 14:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nawet nie musisz zostać zatrzymany, wracasz z podróży i masz zdjęcie z drukiem do przelewu i pozdrowieniami z wakacji. Swoją drogą, ciekawe jak sprawdza się odcinkowy pomiar prędkości?
Powrót do góry
DamianOl

Stały Bywalec
Stały Bywalec

Skąd jesteś (miejscowość/region): Warmińsko-mazurskie
Posiadane auto: Mercedes W168 1.7CDI 2000r
Piwa: 14/6
PostWysłany: Pią 17 Kwi 2015, 17:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się, że odcinkowy pomiar prędkości jest w swojej zasadzie bardzo łatwy. Znając długość odcinka i czas w jakim został pokonany, bardzo prosto jest wyliczyć średnią prędkość pojazdu.
W całej Polsce wprowadzają na skrzyżowaniach tak zwane pętle indukcyjne, które rozmieszczone pod powierzchnią asfaltu w jakieś odległości (np:5 metrów) potrafią dokładnie oszacować prędkość pojazdu. A wtedy=mandat.
Oczywiście pomiar prędkości na odcinku wiąże się z systemem monitoringu bądź radarów, które będą robiły nam zdjęcia.

Tak mi się wydaje, że tak działa system. Fizyki się nie da oszukać, więc na 90% system polega właśnie na tym co opisałem powyżej.
Powrót do góry
diablo2

Auto Maniak
Auto Maniak

Skąd jesteś (miejscowość/region): Legnica
Posiadane auto: Audi Q3 S-line 2016r 2.0 Diesel 150 KM automat , CITROEN C5 II 2005r 2.0 HDI 136KM FAP/bez FAP 16V RT3 PL manual
Piwa: 83/24
PostWysłany: Pią 17 Kwi 2015, 18:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Twisted Evil temat odgrzebany to się wypowiem - ja nie wiem z czym kierowcy maja problem ?? Albo są niedorozwinięci umysłowo , albo nie dorośli do prowadzenia pojazdów mechanicznych . Gdyby stosowali się do przepisów o ruchu drogowym , to by mandatów nie dostawali . Jak kierowca przekroczy prędkość i dostanie mandat to zaraz wielki lament , wyzwiska pod adresem Policji , jaka to Ona niedobra . Jak czytam takie wypowiedzi na temat przekroczenia prędkości i Uwaga pirat na TVN TURBO - to szlag mnie trafia . Wszyscy winni za przekroczenie prędkości - tylko nie kierowca a tłumaczenie ,, śpieszy mi się '' powala mnie z nóg Twisted Evil Wtedy mówię do siebie - to ba..nie trzeba było wcześniej wstać i wyjechać Twisted Evil Nie jestem jeżdżącym ideałem - zdarza mi się jeździć więcej niż można - w mieście o 5 k/h poza miastem 10 k/h i jeszcze z tego względu mandatu nie dostałem . Jak jadę na urlop , to tez wyjeżdżam godziną może pół przed czasem , żeby w trasie nie lecieć na ,,wariata bo mi się spieszy " Twisted Evil

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
DamianOl

Stały Bywalec
Stały Bywalec

PostWysłany: Pią 17 Kwi 2015, 22:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Diablo, a tak a pro po... Także jeżdżę przepisowo. Dosłownie jak Ty. I codziennie jeżdżę drogą krajową o idealnej nawierzchni-asfalt z 5-10 lat z dużymi poboczami, że praktycznie całe auto się zmieści. Nawet nie idzie się doliczyć ile samochodów Ciebie mija podczas jazdy 90-100km/h na liczniku. Nie wspominając o jeździe w mieście 50. To jednak świadczy, że problem przekraczania prędkości to u nas nagminna rzecz. A potem sypią się mandaty:)
Powrót do góry
hsurim

Przyjaciel Portalu
Przyjaciel Portalu

Skąd jesteś (miejscowość/region): Octavia Club Polska
Posiadane auto: Skoda Octavia 1,9 TDI AGR SLX combi 2000 r.
Piwa: 21/0
PostWysłany: Sob 18 Kwi 2015, 05:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak się wtrącę ... swoja prędkość podajecie na podstawie (zawsze zawyżającego) licznika, czy z GPS ?
DamianOl

Stały Bywalec
Stały Bywalec

PostWysłany: Sob 18 Kwi 2015, 08:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak jeżdżę to odczytuję z licznika samochodu. W moim przypadku, gdy jadę 100km/h na liczniku, GPS wskazuje mi wtedy z 92-93km/h.
Powrót do góry
diablo2

Auto Maniak
Auto Maniak

Skąd jesteś (miejscowość/region): Legnica
Posiadane auto: Audi Q3 S-line 2016r 2.0 Diesel 150 KM automat , CITROEN C5 II 2005r 2.0 HDI 136KM FAP/bez FAP 16V RT3 PL manual
Piwa: 83/24
PostWysłany: Sob 18 Kwi 2015, 15:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Twisted Evil
hsurim napisał:
Tak się wtrącę ... swoja prędkość podajecie na podstawie (zawsze zawyżającego) licznika, czy z GPS ?

Panie Kolego nie ważne na jakiej podstawie - ważne , że mandatów za prędkość nie dostaję i nie stwarzam wypadków drogowych z winy prędkości Twisted Evil
Była kiedyś taka akcja w telewizji ,, 10 mniej '' - daje domyślenia ( przynajmniej mi , bo stosuję się w miarę do przepisów ) , ale co niektórzy zamiast mózgu mają nie wiadomo co w głowie Twisted Evil I nie będę tu polemizował czy się ,,doktoryzował '' , który licznik czy GPS pokazuje właściwa prędkość

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Polska motoryzacja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: