Korozja naszych touranów :/


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mati0609

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 15 Lut 2010
Posty: 118
Skąd jesteś (miejscowość/region): Kraków
Posiadane auto: Mercedes GL 420
Piwa: 0/9
PostWysłany: Sro 24 Lis 2010, 18:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bede reklamowal - ciekawe co mi powiedza ( rdza w okolicach relingow )
jak nie to biore rzeczoznawce - postrasze ich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
forest75

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 09 Wrz 2009
Posty: 136
Skąd jesteś (miejscowość/region): Katowice
Posiadane auto: VW Touran 2.0 TDI BKD 16V 140@170PS 2004/2005
Piwa: 1/2
PostWysłany: Nie 28 Lis 2010, 23:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Możesz podesłać na pw foty jak te twoje kwiatki w okolicach relingów wyglądają?
Ja też zamierzam wziąć rzeczoznawcę, bo to jak VW interpretuje perforacje blach do woła o pomstę do nieba.

Daj znać na forum czy coś ci się udało z tym rzeczoznawcą. Masz od nich na papierze jakiś dokument odmowy naprawy (reklamacji) ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
mpmail

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 03 Gru 2010
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość/region): Łódź
Posiadane auto: Touran 1.6 FSI 2003
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pią 03 Gru 2010, 13:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!

Mam Tourana z 2003, non stop od nowości pod chmurką i grama rdzy. Projekty oszczędnosciwe w VW są już załamujące. Crying or Very sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
makaron1971

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 58
Skąd jesteś (miejscowość/region): Włodawa
Posiadane auto: VW Touran Highline DSG
Piwa: 4/3
PostWysłany: Sro 05 Sty 2011, 23:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój 2004 i tylna klapa na łączeniach. Progi ale ktoś je już "dotknął" więc to pomijam.
Serwis VW trzeba omijać jeśli można bo można się zdziwić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Mati0609

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 15 Lut 2010
Posty: 118
Skąd jesteś (miejscowość/region): Kraków
Posiadane auto: Mercedes GL 420
Piwa: 0/9
PostWysłany: Nie 09 Sty 2011, 23:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="makaron1971"]Serwis VW trzeba omijać jeśli można bo można się zdziwić.[/quote
Czy mozesz rozwinac?
Dzieki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Nie 09 Sty 2011, 23:24    Temat postu: reklama

Powrót do góry
makaron1971

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 58
Skąd jesteś (miejscowość/region): Włodawa
Posiadane auto: VW Touran Highline DSG
Piwa: 4/3
PostWysłany: Pon 10 Sty 2011, 08:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od czego zacząć? Elektronika: brak pojęcia o diagnozowaniu usterek to ja mogę nie mieć ale serwis! Fakt to było w 2008 roku. Sterownik DSG do wymiany. Poprawki lakiernicze w kolorze "podobnym". Szkoda czasu na pisanie o tym. To jeden z serwisów w Krakowie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
zduno

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 27 Lip 2010
Posty: 51
Skąd jesteś (miejscowość/region): Nordvegen
Posiadane auto: VW Touran Higline 1.9tdi AVQ 2003
Piwa: 1/7
PostWysłany: Czw 13 Sty 2011, 22:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mati0609 napisał:
Bede reklamowal - ciekawe co mi powiedza ( rdza w okolicach relingow )
jak nie to biore rzeczoznawce - postrasze ich



Mati0609 daj znać jak bedziesz po wizycie reklamacyjnej VW bo ja reklamowałem swojego z 2003 w Norwegi i stwierdzili ze rdza przy relingach jest spowodowana przeładowanym bagażnikiem (skibox).a to ze mi sie wypaliła dziura w siedzeniu pasażera od podgrzewania, to stwierdzili ze przyczyną jest częste wsiadanie i wysiadania z auta :]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
rock4

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 22 Cze 2010
Posty: 81
Skąd jesteś (miejscowość/region): Bolesławiec/Dolnośląskie
Posiadane auto: VW TOURAN 1,9 TDI
Piwa: 13/2
PostWysłany: Czw 14 Kwi 2011, 09:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odświeżę trochę temat, bo po zimie zauważyłem na swoim samochodzie w dwóch miejscach wspominane przez Was parchy, których (tak mi się przynajmniej wydaje) jeszcze w zeszłym roku nie było Sad .
Mam pytanie czy na taki stan rzeczy (uniesiony lakier, rdza jeszcze jest niewidoczna) można coś zastosować? Z tego co wiem, to dostępne w sklepach zaprawki są np. na odpryski, a na te parchy coś można zastosować?
_________________
VW Touran 1.9 TDI, AVQ, 2003, TrendLine <- kliknij Smile
Fotografia Okolicznościowa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Touranowiak

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 09 Maj 2011
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość/region): Kaszuby
Posiadane auto: VW, Touran, 1T, 1.9TDI, 2004
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pon 09 Maj 2011, 22:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem szczęśliwym posiadaczem Tourana z 2004 roku i już przy zakupie zauważyłem małe babole z rdzą na klapie tylnej przy lampkach oświetlających tablice. Rdza wiadomo nie próżnuje więc jak najszybciej chciałem to zniwelować. Do wyboru miałem oddać całą klape do malowania u lakiernika lub własnoręczna robótka miejscowa. Wybrałem opcje nr. 2 a więc na allegro zakupiłem zestaw : szpachla, podkład, papiery ścierne, lakier baza oraz lakier bezbarwny, koszt to około 60-ciu zł :] Postępując z godnie z instrukcją udało mi się to jako tako wyprowadzić i nawet to jakos wygląda no i oczywiście rdza już nie postępuje. Dobra rada: należy tylną klapę rozebrać ponieważ rdzy było więcej od wewnątrz niż na zewnątrz i tylko zewnętrzna kosmetyka opóźniła by rozwój rdzy a nie ją zlikwidowała. Polecam ten sposób wszystkim majsterkowiczom :] Powodzenia w walce z rudą :]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
forest75

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 09 Wrz 2009
Posty: 136
Skąd jesteś (miejscowość/region): Katowice
Posiadane auto: VW Touran 2.0 TDI BKD 16V 140@170PS 2004/2005
Piwa: 1/2
PostWysłany: Pon 30 Maj 2011, 16:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie to już załamuje, VW leci w pręta, a malują ten samochody jakimś gównem a nie lakierem. miałem 11 letnie seicento miało dwa kwiatki a stał non stop pod gołą chmurką. Teraz touran leci mu szósty rok i kwiatków jak w ogródku. Z dnia na dzień co raz więcej kwiatków. Co miesiąc z dwa nowe się pojawiają.

Auto oczywiście w oryginalnym lakierze na całości.

Znacie jakiegoś dobrego rzeczoznawce z okolic Katowic, żeby to obejrzał, bo jak dla mnie to nie jest wada fabryczna lakieru na która powołują się w ASO.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
tarnava71

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 11 Paź 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość/region): Radom
Posiadane auto: WV Touran 1.9 TDI
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pon 17 Paź 2011, 21:36    Temat postu: korozja naszych touranów Odpowiedz z cytatem

Myśle, że rdza to przypadłość nie tylko naszych touranów. W moim też niestety jest maleńki kwiatuszek w okolicy oświetlenia tablicy rejestracyjnej, ale to nic w porównaniu nowszymi audikami i mercami, gdzie ruda zapanowała w pełnej krasie. Poprostu wszyscy zchodzą z kosztów produkcji auta, ale pokrywają straty serwisem, który zawsze znajdzie się wymówkę żeby naprawić bezgwarancyjnie. Czy nie mam racji Panowie Question Proszę o komentarz Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
ekstremalista1

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 18 Maj 2008
Posty: 41
Skąd jesteś (miejscowość/region): Kraków, Małopolska
Posiadane auto: VW, Touran, Highline, 2.0tdi, 100KW, 2003.
Piwa: 0/2
PostWysłany: Nie 18 Gru 2011, 12:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, w moim z 2003r również rdza konsumuje tylną klapę centralnie pod wycieraczką, w zimie stoi w tym miejscu woda zamarznięta zaraz pod szybą oraz na przetłoczeniu klapy. Mój już nie kwalifikuje się do reklamacji więc pozostaje mi lakiernik. Aby to wyczyścić będę musiał ściągnąć szybę tylną. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Blupol

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 96
Skąd jesteś (miejscowość/region): Śląsk
Posiadane auto: VW Touran Goal, 2.0 BMM, 2006
Piwa: 1/1
PostWysłany: Sob 04 Lut 2012, 21:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie,

niestety ,ale dzisiaj zauważyłem w sumie dziwną rzecz: na prawym progu (pasażer, przód) odpryskuje mi lakier! Pęknięcie lakieru jest na ok 10cm i można by palcem zedrzeć pasek lakieru (2cm już odpadły). Nie jest to rdza - widać gołą, ocynkowaną blachę. Jest to możliwe że przyczyną jest sól + mróz? W tych miejscach (progi) jest masa soli, ale trudno przy takich temp. jechać na myjnię....
Co może powodować pękniecie lakieru i to równo, jedną linią na długości 10 cm??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
jadrus

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 20 Lut 2012
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość/region): Wielkopolska
Posiadane auto: VW Touran, 2,0 TDI, 140 KM, 2005, automat
Piwa: 1/3
PostWysłany: Pią 02 Mar 2012, 19:44    Temat postu: Re: ( Volkswagen Touran ) Korozja naszych touranów :/ Odpowiedz z cytatem

Witam, chciałbym zakonserwować mojego tourana, ale nie wiem jak zdemontować czarne listwy na progach. Może ktoś pomoże.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Turanek

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 1349
Skąd jesteś (miejscowość/region): lubuskie
Posiadane auto: 2xTouran '08,'11 BXE,CFH
Piwa: 94/6
PostWysłany: Sob 03 Mar 2012, 19:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O jakich listwach na progach piszesz? Na zewnątrz, wąska metalowa na całej długości progu, na wysokości "baranka"?
Czy chodzi ci o plastikowe we wnętrzu, przy uszczelce drzwi?
_________________
Pozdrawiam
Turanek morderator Smile
ZPA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group