Wyciszanie wnętrza

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marc

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 240
Skąd jesteś (miejscowość/region): Tuż za Krakowem
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4iLS 2004
Piwa: 9/7
PostWysłany: Czw 26 Sie 2010, 00:19    Temat postu: Wyciszanie wnętrza Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś z Was bawił się może w wyciszanie wnętrza Jazza matami bitumicznymi? Chodzi mi raczej o wyciszenie hałasu wiatru przy większych prędkościach niż pod kątem car-audio.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
JAZZZZ

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 109
Skąd jesteś (miejscowość/region): ......
Posiadane auto: JAZZ 1.2 SX COOL --PRINS VSI
Piwa: 1/0
PostWysłany: Czw 26 Sie 2010, 22:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na co tobie wygłuszenie tylko podniesiesz masę auta a szum opływającego powietrza i tak będzie słychać taki urok jest tego auta Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Marc

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 240
Skąd jesteś (miejscowość/region): Tuż za Krakowem
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4iLS 2004
Piwa: 9/7
PostWysłany: Czw 26 Sie 2010, 23:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie dlatego pytam czy ktoś wygłuszał i czy to działa. Na tureckiej stronce (do której link podałem w którymś z poprzednich postów) znalazłem opis częściowego wygłuszenia, ale nie jest napisane w jakim stopniu to pomogło.

A urok to bym napisał w cudzysłowie, bo jak pomykam autostradą to nie da się z żoną siedzącą z tyłu słowa zamienić normalnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Krzakoo

Przyjaciel Portalu
Przyjaciel Portalu


Dołączył: 27 Mar 2010
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość/region): polska
Posiadane auto: Jazz 1.4 2003
Piwa: 16/1
PostWysłany: Pią 27 Sie 2010, 11:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli te szumy to nie tylko przypadłość mojego Jazza? Powyżej 100km/h od strony kierowcy już zaczyna szumieć, nie wiem jak jest od strony pasażerów bo nigdy nie jechałem. ;P

Chciałem wyciszać bagażnik przy okazji uszczelniania blachy, ale stwierdziłem, że za dużo roboty, a efekt może i tak być mierny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
robox

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 09 Kwi 2010
Posty: 222
Skąd jesteś (miejscowość/region): Lotnisko
Posiadane auto: Honda City 1.4 2009
Piwa: 14/1
PostWysłany: Pią 27 Sie 2010, 15:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poczytaj sobie fora car audio, np. strefa car audio, tam masz opisy ludzi jak wytłumiali auto i czym.Dekara wiele Ci nie da oprócz zwiększenia masy, ale są maty do tego aby w aucie było ciszej, żeby miało to sens trzeba by zrobić kompleksowo, ściana grodziowa, podłoga,drzwi,dach i wtedy będzie miało to ręce i nogi.Wiem bo sam miałem z tym do czynienia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Pią 27 Sie 2010, 15:40    Temat postu: reklama

Powrót do góry
Kwiecien

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 29 Mar 2017
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość/region): Bidziny
Posiadane auto: Jazz 1.4 2004
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sro 03 Maj 2017, 14:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na dniach zabieram się za wygłuszenie tylnej części mojego Jazza. Hałas dobiegający z tyłu podczas jazdy jest bardzo męczący. Zastosuję maty butylowe + piankę gumową. Dam znać czy coś to dało Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
karion

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 09 Lut 2016
Posty: 197
Skąd jesteś (miejscowość/region): Polska
Posiadane auto: Był jazz jest Yeti 2.0TDI CR 4x4
Piwa: 6/6
PostWysłany: Nie 07 Maj 2017, 01:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jazzy ogólnie w trasie są głośne ten nowszy podobnie, Powyżej 100km/h tak sobie , apowyżej 120-130 robi się już moim zdaniem za głośno , nie jest to uciążliwe jak się o tym nie myśli, kwestia przyzwyczajenia . Do 100 te autko miało jeździć i w tym stylu użytkowania hałas akceptowalny. W civic też niektórzy się skarżą na zbyt duży hałas ale pewnie proporcjonalnie do klasy auta jeżdżą szybciej.

Jeśli hałas z tyłu dobiega do kierowcy to chyba warto pomyśleć o uszczelkach lub sprawdzić czy jest kompletne wyposażenie,może też kwestia opon. Pod maską lepiej uważać z kombinacjami bo auto też odprowadza ciepło. Moim zdaniem nic wiele się nie zdziała bo hałas nie bierze się ze słabo wytłumionych elementów które da się lepiej wyciszyć.
Upewnij się że pod tą matą nie będzie się zbierać wilgoć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
etimark

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 23 Kwi 2017
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość/region): lublin
Posiadane auto: jazz II 1,4 , 2003
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sob 22 Wrz 2018, 20:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Walczyłem z hałasem w kilku modelach i mogę pochwalić się doświadczeniami, ogólnymi dla wielu modeli aut.
Z reguły nowe samochody są cichsze od tych samych kilku lub kilkunastu letnich. Problem polega generalnie na starzeniu się uszczelek. Guma z czasem się kurczy parcieje tzn. utlenia szczególnie pod wpływem UV. Najczęstszą przyczyną szumu z drzwi czy okien są szpary w uszczelkach, można to sprawdzić w bardzo prosty sposób.
Potrzeba dwóch osób: jeden wsiada do samochodu drugi na zewnątrz wyjmuje swój lub kolegi telefon włącza cokolwiek aby grało jak najgłośniej i głośnikiem przystawionym do uszczelki drzwi, szyby, przesuwa dookoła po uszczelce. Ten w środku zakładam że ma dobry słuch powinien wyraźnie słyszeć w których miejscach słychać lepiej lub ciszej. Czasami wystarczy wyregulować drzwi aby o milimetr się więcej domykały i daje dobry efekt.
Często listwy przy szybach są za krótkie i na końcach są szpary. Przy listwach można użyć czarny silikon ale nie kleić do szyb, podłożyć papier silikonowy. Nawet szyba przednia z czasem potrafi szumieć bo silikon którym szyba jest klejona z czasem się kurczy i twardnieje, tam gdzie było go za mało dotyczy to szczególnie wymienianych szyb. Miałem też przypadki pokaźnego szumu z kanału dźwigni zmiany biegów, ale tu trzeba zastosować maty lub gumę, winidur, płytki wyciąć pod wymiar. Często tylna klapa jest nie dociągnięta na zamku co powoduje szpary w uszczelkach. Aby to dokładnie zdiagnozować pojeździliśmy trochę w bagażniku.
Ten problem jest nieskończony bo jeżeli uda się wyciszyć szum z szyb i drzwi to zaczniemy lepiej słyszeć silnik i problem od nowa, rozrząd, pompa wody, alternator, poduszki silnika itd.
Ale jeżeli uda się wyciszyć chociaż trochę podniesie to komfort jazdy, i już jest lepiej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group