Części samochodowe na Allegro.pl. Warto?


Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Polityka, sport, muzyka, czas wolny, zainteresowania, ...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
luki19910221

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość/region): Rzeszów
Posiadane auto: Clio II 1.5 dCi 2002r.
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sro 25 Sie 2010, 10:56    Temat postu: Części samochodowe na Allegro.pl. Warto? Odpowiedz z cytatem

Witam!
Chciałbym rozpocząć dyskusję na temat kupowania części przez Allegro. Bardzo często zauważam dużą różnicę ceny pomiędzy zaminnikiem na Allegro a zamiennikiem w sklepie motoryzacyjnym. Jaki jest Wasz stosunek do tego?
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
archive_20

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 13039

Posiadane auto: Scenic 1,5 dCi 2005 101 KM
Piwa: 836/1024
PostWysłany: Nie 29 Sie 2010, 02:07    Temat postu: Re: Części samochodowe na Allegro.pl. Warto? Odpowiedz z cytatem

stosunek jest pozytywny. chcesz kupić tanio - kup na alle
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
archive_18

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 15058


Piwa: 1623/642
PostWysłany: Nie 29 Sie 2010, 10:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście ze się bardziej opłaca ale musisz wiedzieć wiedzieć co kupujesz.Czasem te zamienniki nie nadają się do niczego.
_________________
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości) Wystawiono 1 piw(a)
archive_20

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 13039

Posiadane auto: Scenic 1,5 dCi 2005 101 KM
Piwa: 836/1024
PostWysłany: Nie 29 Sie 2010, 13:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

święta prawda michal72. ale kupiłeś TANIO Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
sowiq

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 07 Paź 2009
Posty: 146
Skąd jesteś (miejscowość/region): Warszawa
Posiadane auto: Bora 1.6, benz, AKL
Piwa: 11/13
PostWysłany: Pon 06 Wrz 2010, 15:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chciałbym z tego miejsca zwrócić kolegom uwagę na używane części z Allegro/innych źródeł. Miałem najlepszy przykład jak mi ostatnio ukradli wszystkie kołpaki, a na Allegro znalazłem masę aukcji z używanymi oryginałami.
Nie piszę, że wszystkie używane części pochodzą z kradzieży, ale część z nich zapewne ma takie źródło.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Pon 06 Wrz 2010, 15:20    Temat postu: reklama

Powrót do góry
archive_25

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 27 Paź 2009
Posty: 3887

Posiadane auto: Renault
Piwa: 227/87
PostWysłany: Pon 06 Wrz 2010, 15:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sowiq:
Znalazłeś swoje na Allegro?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
sowiq

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 07 Paź 2009
Posty: 146
Skąd jesteś (miejscowość/region): Warszawa
Posiadane auto: Bora 1.6, benz, AKL
Piwa: 11/13
PostWysłany: Pon 06 Wrz 2010, 17:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@scenicrt,
oczywiście swoich nie znalazłem. Co nie zmienia faktu, że ktoś ukradł je na sprzedaż - niekoniecznie na Allegro. Nie chcesz mnie chyba przekonać, że był to jakiś kolekcjoner kołpaków?

Powtórzę jeszcze raz - nie piszę, że wszystkie używane części na aukcjach pochodzą z kradzieży. Ale im większy popyt na używki, tym większa będzie ilość kradzieży (podaż).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
pisarmen

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 1013
Skąd jesteś (miejscowość/region): wielkopolska
Posiadane auto: renault clio 1,4 + LPG 2007r. citroen xsara picasso 1.8 LPG 2001r
Piwa: 42/6
PostWysłany: Pon 06 Wrz 2010, 17:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sowiq napisał:
Chciałbym z tego miejsca zwrócić kolegom uwagę na używane części z Allegro/innych źródeł. Miałem najlepszy przykład jak mi ostatnio ukradli wszystkie kołpaki, a na Allegro znalazłem masę aukcji z używanymi oryginałami.
Nie piszę, że wszystkie używane części pochodzą z kradzieży, ale część z nich zapewne ma takie źródło.

kolega kiedys mówił że znalazł na allegro kogos kto sprzedawał wszystkie rodzaje alufelg, jak znajomy napisał do niego jakie fele go interesują to odpisał że w tej chwili jeszcze takich nie ma ale jak tylko namierzy to da mu znać Very Happy
kolega oczywiście podziękował Smile
_________________
NIC NA SIŁĘ. WSZYSTKO MŁOTKIEM Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
archive_18

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 15058


Piwa: 1623/642
PostWysłany: Pon 06 Wrz 2010, 18:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie wychodząc z takiego założenia nie powinniśmy kupować żadnych używanych części bo mogą one pochodzić z kradzieży.
_________________
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
TAIF

Junior admin


Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 6434
Skąd jesteś (miejscowość/region): PolskaPółnocnaTcz.
Posiadane auto: CORSA C 1.2/A170 W168 1.7 Diesel/ YAMAHA 1.2 i 1.7 Honda ST1300
Piwa: 147/249
PostWysłany: Pon 06 Wrz 2010, 19:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podejrzanych sprzedawców zawsze można zgłosić do odpowiednich słuzb czy nawet allegro Smile
_________________
Regulamin forum dyskusyjnego.










Tako rzecze Zaratustra:
W piwie siła, w winie mądrość a w wodzie zarazki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Emiś

Junior admin


Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 7671
Skąd jesteś (miejscowość/region): Dolny Śląsk.(ok.Lubina|)
Posiadane auto: Citroen C5 Kombi 2.0 16v LPG,,Renault Scenic 2,016v Lpg BRC 2006
Piwa: 209/71
PostWysłany: Pon 06 Wrz 2010, 20:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My osobiście sporo części kupujemy jak i sprzedajemy przez Allegro i naprawdę rzadko zdarza się że coś nie jest takie jak było w Opisie.
Ewentualnie zdarzały się przypadki,że poszła wplata na konto a zamówionego towaru do dziś dnia,ale tak jak mówię zdarza się to może raz na dwa lata (przynajmniej my tak mieliśmy.Na lornetkę czekam już trzeci rok Very Happy)
_________________
Nie znam się,kobietą jestem ...Wink

(zpa 1256585)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
archive_20

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 13039

Posiadane auto: Scenic 1,5 dCi 2005 101 KM
Piwa: 836/1024
PostWysłany: Pon 06 Wrz 2010, 20:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja też kilkanaście rzeczy sprzedałem moich, osobistych, używanych w sienie i nigdy się nie zastanawiałem nad tym, ze ktoś by mógł mi nalot na chatę zrobić, że mam części z kradzieży Shocked Shocked
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Emiś

Junior admin


Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 7671
Skąd jesteś (miejscowość/region): Dolny Śląsk.(ok.Lubina|)
Posiadane auto: Citroen C5 Kombi 2.0 16v LPG,,Renault Scenic 2,016v Lpg BRC 2006
Piwa: 209/71
PostWysłany: Pon 06 Wrz 2010, 20:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mrarek my sporo części samochodowych jednego czasu sprzedaliśmy,ale tak samo,nawet przez moment nie przyszło do głowy,że ktoś mógłby to sprawdzić.
Fakt faktem było by to udokumentowane ale zawsze to już jakaś kontrola.
_________________
Nie znam się,kobietą jestem ...Wink

(zpa 1256585)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
archive_18

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 15058


Piwa: 1623/642
PostWysłany: Pon 06 Wrz 2010, 22:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakby chcieli skontrolować wszystkich sprzedających części na allegro to Policja niczym innym by się nie zajmowała.
Nie popadajmy w skrajności.
_________________
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
iggy81

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 14 Lip 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość/region): Warszawa
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
PostWysłany: Czw 18 Lis 2010, 10:22    Temat postu: części Odpowiedz z cytatem

ja osobiście wychodzę z założenia, ze lepiej na własne oczy zobaczyć, co się kupuje - szczególnie jeśli chodzi o części kupowane przez aukcje internetowe. zakup [url=http://PKT.22 TAIFi[/url] tą właśnie drogą nie zawsze wychodził na dobre (wiem to z doświadczenia).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Polityka, sport, muzyka, czas wolny, zainteresowania, ... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group