Tempomat - problemy i ich rozwiązania


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
raflo

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 08 Wrz 2008
Posty: 148
Skąd jesteś (miejscowość/region): wielkopolska
Posiadane auto: audi a4 b8 2009 136KM volkswagen Touran 1,9Tdi 140KM 2005r, Citroen C3 1.4 hdi 2006r
Piwa: 2/0
PostWysłany: Pon 08 Cze 2015, 12:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój Problem
-na wlaczanym zapłonie swieci kontrolka od tempomatu
-po odpaleniu silnika kontrolka tempomatu gasnie
-brak możliwości zalaczenia tempomatu
-komputer pokazuje blad brak kumunikacji z tempomaten nie pamiętam numeru postaram się uzupelnic
Przyczyna
po rozmontowaniu manetki okazało się ze pociagajac za każdy kabelek jeden zielony był przerwany
lutowanie przy okazji wyczyszczenie grafitowych sciezek i wszystko smiga. Dodam ze w mojej manetce nie ma kostki tylko kabelki sa wlutowane w plytke.Pozdrawiam.
_________________
raflo
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
shotex

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 29 Lip 2015
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość/region): Rzeszów
Posiadane auto: VW Touran
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sro 29 Lip 2015, 11:00    Temat postu: wtrysk/turbina touran 2.0 TDI Odpowiedz z cytatem

Witam.
Otóż podczas jazdy obojętnie na którym biegu dojdzie do 2000 obrotów auto zaczyna jak gdyby skakać i brakuje mu mocy. Przy wyłączeniu i włączeniu samochodu od nowa (nawet podczas jazdy, czasami tak musiałem robić) resetuje się jak gdyby i można dalej jechać normalnie tylko nie można przekroczyć tych 2k obrotów bo będzie to samo. Pytałem w warsztacie na komputerze pokazuje mu że to wtryski ale może również chodzić o turbine. także proszę o jakieś porady.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
dudi261

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 26 Maj 2012
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość/region): Żelechów
Posiadane auto: Honda CRV 2007r 2.0 B/G
Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 26 Kwi 2016, 10:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ja wam opiszę mój problem z tempomatem. Zaczęła mi się wyświetlać pomarańczowa kontrolka ESP i wtedy przy próbie użycia tempomatu nie działał chociaż został włączony przełącznikiem na manetce i świeciła się kontrolka koloru zielonego. Po odłączeniu VAG w zakładce SILNIK znalazłem kod błędu (nie pamiętam teraz jaki) ale odpowiadał za czujnik STOP. W związku z powyższym wymontowałem czujnik znajdujący się przy pedale hamulca i on ma 4 wyjścia. Odpowiednie blaszki w czujniku łączą obwód dwóch skrajnych wyjść i dwóch środkowych. Okazało się , że na jednym obwodzie nie ma przepływu prądu. Wystarczyło rozebrać czujnik i przeczyścić styki. Ja to zrobiłem cienkim papierem ściernym. Następnie zmontować i po kłopocie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
MAguraTura

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 13 Kwi 2016
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość/region): Warszawa
Posiadane auto: Audi A6
Piwa: 0/0
PostWysłany: Czw 05 Maj 2016, 11:17    Temat postu: re Odpowiedz z cytatem

W Pile jest Euromaster POLWAY. Spróbuj uderzyć do nich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
Strona 5 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group