Tempomat - problemy i ich rozwiązania


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jarekwis

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 10 Sie 2010
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość/region): łódź
Posiadane auto: VW Touran 2,0 TDI 2003 r.
Piwa: 0/0
PostWysłany: Nie 05 Wrz 2010, 16:31    Temat postu: ... Odpowiedz z cytatem

No dobrze a w którym momencie zapala Wam się ta zielona kontrolka od Tempomatu???? Czy z chwilą włączenia stacyjki, czy raczej w chwili gdy włączy się tempomat przy prędkości powyżej 30 km/h. No i ponawiam pytanie czy możliwe jest, ze mój Touran nie jest wyposażony w Tempomat pomimo istniejącego na lewej manetce przełącznika?????
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
borge

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 142
Skąd jesteś (miejscowość/region): EL

Piwa: 3/8
PostWysłany: Nie 05 Wrz 2010, 18:30    Temat postu: Re: ... Odpowiedz z cytatem

jarekwis napisał:
w którym momencie zapala Wam się ta zielona kontrolka od Tempomatu????


w chwili przesuniecia w lewo gornego wylacznika na manetce, w manualu jest napisane ze pozwala utrzymac predkosc w zakresach 30-180km/h i ze urzadzenie jest calkowicie wylaczone na 1 biegu

kiedy zapoznawalem sie z autem, przy dzwigni w pozycji 'P' tez zaswiecila kontrolka tempomatu na zegarze, inne wlaczenia w trakcie jazdy na autostradzie przy szybkosci > 30km/h, w miescie nie probowalem poniewaz bez sensu a nie mam natury badacza pisma swietego ; )

pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Paweł86

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 20 Mar 2009
Posty: 46
Skąd jesteś (miejscowość/region): Sląsk
Posiadane auto: VW Touran, Chevrolet Aveo
Piwa: 0/0
PostWysłany: Nie 05 Wrz 2010, 20:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam ja tez mam problemy z tempomatem tzn. jak przekręcę kluczyk to działa a jak zapale silnik to nie i po jakim czasie znowu działa, miałem wymianę rozrządu i na ciepłym silniku auto słabo mi zapala może być tego przyczyna ze tempo. nie działa

Ostatnio zmieniony przez Paweł86 dnia Nie 05 Wrz 2010, 22:22, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
jarekwis

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 10 Sie 2010
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość/region): łódź
Posiadane auto: VW Touran 2,0 TDI 2003 r.
Piwa: 0/0
PostWysłany: Nie 05 Wrz 2010, 20:35    Temat postu: Re: ... Odpowiedz z cytatem

Borge napisał:
w chwili przesuniecia w lewo gornego wylacznika na manetce, w manualu jest napisane ze pozwala utrzymac predkosc w zakresach 30-180km/h i ze urzadzenie jest calkowicie wylaczone na 1 biegu

To znaczy, że u mnie prawdopodobnie jeśli pojazd jest w niego wyposażony to po prostu nie działa....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Turanek

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 1349
Skąd jesteś (miejscowość/region): lubuskie
Posiadane auto: 2xTouran '08,'11 BXE,CFH
Piwa: 94/6
PostWysłany: Nie 05 Wrz 2010, 20:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W twoim roczniku wersja Basis nie ma tempomatu, można go było zamówić jako wyposażenie dodatkowe. Nie wiem jak masz wersję.
Zakodowanie tempomatu dokonuje się w sterowniku kolumny kierowniczej a następnie w sterowniku silnika. Odpytanie tego ostatniego od razu pokazuje czy jest funkcja tempomatu w ogóle uaktywniona ( nie mylić z manetką przełącznika). W odpowiednich blokach pomiarowych można również obserwować i sprawdzać każdy z przycisków tempomatu.
_________________
Pozdrawiam
Turanek morderator Smile
ZPA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Nie 05 Wrz 2010, 20:52    Temat postu: reklama

Powrót do góry
Paweł86

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 20 Mar 2009
Posty: 46
Skąd jesteś (miejscowość/region): Sląsk
Posiadane auto: VW Touran, Chevrolet Aveo
Piwa: 0/0
PostWysłany: Nie 05 Wrz 2010, 22:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Paweł86 napisał:
Witam ja tez mam problemy z tempomatem tzn. jak przekręcę kluczyk to działa a jak zapale silnik to nie i po jakim czasie znowu działa, miałem wymianę rozrządu i na ciepłym silniku auto słabo mi zapala może być tego przyczyna ze tempo. nie działa

wie ktoś coś na ten temat
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
marekzu

Przyjaciel Portalu
Przyjaciel Portalu


Dołączył: 07 Wrz 2006
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość/region): Rybnik
Posiadane auto: VW Touran
Piwa: 11/1
PostWysłany: Pon 06 Wrz 2010, 00:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a jak ci moze dzialac jak silnik nie pracuje????

a i tak za kazdym razem po jakims czasie działa??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
jarekwis

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 10 Sie 2010
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość/region): łódź
Posiadane auto: VW Touran 2,0 TDI 2003 r.
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pon 06 Wrz 2010, 08:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Turanek napisał:
W twoim roczniku wersja Basis nie ma tempomatu, można go było zamówić jako wyposażenie dodatkowe. Nie wiem jak masz wersję.

Dzięki mam wersję Tourana TRENDLINE QKK więc odpowiedź juz znam. Bez Vaga się niestety nie obejdzie...Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Spacewalker
Moderator

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 1514
Skąd jesteś (miejscowość/region): EU
Posiadane auto: Touran 2.0 TDi DSG High line
Piwa: 79/2
PostWysłany: Pon 06 Wrz 2010, 13:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

VAG, sterownik multifunkcji, kabelek do tempomatu itp .....
_________________
Nie udzielam porad na PW.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Sigan

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 19 Wrz 2010
Posty: 48
Skąd jesteś (miejscowość/region): Lapua
Posiadane auto: VW Touran 1,9TDI 2006
Piwa: 3/7
PostWysłany: Wto 26 Paź 2010, 18:51    Temat postu: Tempomat Odpowiedz z cytatem

Jeśli to komuś pomoże to opiszę mój problem z tempomatem, który już rozwiązałem.
Problemem było samoczynne wyłączanie lub nie możność włączenia tempomatu (kontr. nie zapalała się). Wyłączanie polegało na tym, że kontrolka się świeciła, lecz nie można było ustalić prędkości jazdy (na żaden przycisk manetki nie reagował samochód).
Dlatego zajrzałem do manetki: przeczyściłem styki i dogiołem znajdujące się tam miedziane blaszki.
Od tej pory tempomat działa bez problemu, naprawa kilka minut przy pomocy wkrętaka (cienkiego)!
Mogę zrobić zdjęcia zatrzasków manetki, jeśli komuś potrzeba.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
wojti12

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 105
Skąd jesteś (miejscowość/region): Warszawa
Posiadane auto: Seat Alhambra 2011, 2.0TDI
Piwa: 1/0
PostWysłany: Sro 27 Paź 2010, 09:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ojojoj to ja bardzo chetnie
jeslio dasz rade w wolnym czasie wrzucic takie fotki i opisac step by step to bede bardzo wdzieczny i mysle ze duzo osob na tym forum Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
s_tomcio

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 25 Maj 2009
Posty: 37
Skąd jesteś (miejscowość/region): Berlin
Posiadane auto: VW Touran 2004, 2.0 TDI, 136 KM
Piwa: 0/8
PostWysłany: Sro 27 Paź 2010, 19:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej Sigan, proszę daj więcej szczegółów jak to zrobiłeś. Już pisałem w tym wątku o moich problemach. Cud się zadarzył i tempomat działał znów przez ostatni tydzień. Dzisiaj znów szwankuje. Może faktycznie jest tak jak mówisz. Proszę pomóż innym potrzebującym Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Sigan

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 19 Wrz 2010
Posty: 48
Skąd jesteś (miejscowość/region): Lapua
Posiadane auto: VW Touran 1,9TDI 2006
Piwa: 3/7
PostWysłany: Sob 30 Paź 2010, 18:12    Temat postu: Tempomat Odpowiedz z cytatem

Jutro wrzucę zdjęcia.
Manetkę rozbiera się bardzo prosto i pisać nawet nie ma o czym. Ale może, nie u wszystkich jest problem tego przełącznika.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Sigan

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 19 Wrz 2010
Posty: 48
Skąd jesteś (miejscowość/region): Lapua
Posiadane auto: VW Touran 1,9TDI 2006
Piwa: 3/7
PostWysłany: Nie 31 Paź 2010, 11:26    Temat postu: Tempomat Odpowiedz z cytatem

To jest link do zdjęcia: http://www.space-nation.eu/?d=3A5F20BA1

Po rozmontowaniu manetki możecie rozpiąć tą białą kostkę z okablowaniem i okręcić płytkę. Oczywiście przy demontażu płytki zalecam ostrożność bo jest tam kilka drobnych elementów. Zajrzyjcie też do samej kostki czy styki lub kabelki są w porządku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości) Wystawiono 2 piw(a)
Sigan

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 19 Wrz 2010
Posty: 48
Skąd jesteś (miejscowość/region): Lapua
Posiadane auto: VW Touran 1,9TDI 2006
Piwa: 3/7
PostWysłany: Nie 31 Paź 2010, 17:29    Temat postu: Tempomat Odpowiedz z cytatem

Napiszcie czy coś Wam to pomogło Exclamation Exclamation Exclamation
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 2 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group