Rzeczoznawca, odkszodowanie

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Ubezpieczenia komunikacyjne, firmy ubezpieczeniowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kaem84

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 237
Skąd jesteś (miejscowość/region): Tarnów
Posiadane auto: Seat Leon 1.6 105KM 2003r
Piwa: 5/11
PostWysłany: Sro 23 Cze 2010, 00:10    Temat postu: Rzeczoznawca, odkszodowanie Odpowiedz z cytatem

Ostatnio stuuknął we mnie samochód i wgniótł mi drzwi od strony kierowcy. W ciągu 2 dni ma zjawić się rzeczoznawca i wycenić koszt naprawy. W samochodzie mam wytłumione drzwi aby głośniki grały lepiej i jak wiadomo takie wyciszenie nie jest tanie. Nie jestem mechanikiem ale domyślam się, że będą musieli w czasie naprawy zerwać maty głuszące aby wyppchać karoserie przez co nie będą się już do niczego nadawać.
Czy powinienem rzeczoznawcy mówić o tym aby wziął to pod uwagę? Czy mam szanse na zwrot kosztów wytłumienia drzwi?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
archive_26
Moderator

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 3200

Posiadane auto: CC 700 1997r (od nowości) oraz Opel Corsa 1,2 lpg, 2005r.
Piwa: 224/104
PostWysłany: Sro 23 Cze 2010, 08:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A oczywiści,że masz. Przecież masz ubezpieczony cały samochód, a w nim dodatkowe wyposażenie. Drzwi już nie naprawiaj, bo po wypchaniu blachy, lakiernik zaszpachluje, ale po kilkunastu uderzeniach (mocniejszych zamknięciach ) szpachla może popękać lub odpaść. (wiem to z swojego doświadczenia)Możesz sie zgodzić na zaliczkę lub na zapłatę po przedstawieniu rachunków za naprawę razem z tym wygłuszeniem. Zobaczysz co ci zaproponuje rzeczoznawca ,jaka kwotę zaliczki na naprawę. Zoriętuj się już dzisiaj ile by Cie wyniosła naprawa w swoim zakresie (bez rachunku dla PZU) Może dorwiesz jakieś dobre drzwi taniej z szrotu i tylko pomalujesz i wygłuszysz i będzie taniej i parę złotych zostanie Ci z zaliczki. Jak uznasz. że za mała zaliczkę Ci proponuje to naprawiaj na rachunek. Ale przeważnie opłaca się wziąć zaliczkę, bo zawsze znajdziesz sobie tańszego lakiernika i jeszcze z nim potargujesz, a na rachunek już nie ma targu..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości) Wystawiono 1 piw(a)
karmeleon

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 19 Lis 2009
Posty: 63
Skąd jesteś (miejscowość/region): wraszawa
Posiadane auto: ford focus
Piwa: 0/0
PostWysłany: Czw 24 Cze 2010, 13:12    Temat postu: oc/ac Odpowiedz z cytatem

Dobry wybór rzetelnej, dużej , pewnej firmy to później mniej tgo typu rozterek i problemów przy ewentualnych odpukac szkodach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
robikjex

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość/region): Warszawa
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
PostWysłany: Czw 24 Cze 2010, 14:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co wiem w PZU przy małych kolizjach nie zawsze potrzebna jest obecność rzeczoznawcy, gdybyś się u nich ubezpieczył to tera nie musiałbyś się gimnastykować jak zaczarować rzeczoznawcę żeby uznał twoją szkodę, dlatego przed wyborem ubezpieczyciela warto sie dobrze zastanowić jakie mozliwości daje nam konkretny ubezpieczyciel
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
kaem84

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 237
Skąd jesteś (miejscowość/region): Tarnów
Posiadane auto: Seat Leon 1.6 105KM 2003r
Piwa: 5/11
PostWysłany: Czw 24 Cze 2010, 15:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sam mogę ustalić wysokość odszkodowania na podstawie:
- kosztorysu sporządzonego przez firmę
- faktur, które dostarczę po dokonaniu naprawy.

Cały czas mowa jest o ubezpieczeniu OC także to gdzie ja jestem ubezpieczony nie ma znaczenia gdyż to firma ubezpieczeniowa sprawcy ustala koszt odszkodowania - ja jestem poszkodowanym.

Z naprawą drzwi się zgodzę, że nie warto. Z tego co widzę na allegro to mogę już za 130zł kupić drzwi w dobrym stanie, z szybą, w tym samym kolorze co wykluczy potrzebe malowania. To pozwoliłoby wiele zaoszczędzić jeśli koszt odszkodowania uwzględniałby malowanie, szpachlowanie, robociznę lub zakup nowych drzwi zapewne znacznie droższych od używanych.

Jak na razie rzeczoznawca zrobił mojemu samochodzikowi chyba z kilkadziesiąt zdjęc łącznie z silnikiem choć mowa cały czas o drzwiach. Pomierzył też grubość lakieru, robił zdjęcia wnętrza, licznika itd. Dał mi papierki do wypełnienia i pojechał.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Czw 24 Cze 2010, 15:44    Temat postu: reklama

Powrót do góry
robikjex

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość/region): Warszawa
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pon 28 Cze 2010, 11:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W takiej sytuacji tym bardziej zgłosiłabym szkodę przez internet żeby się nie nazrażać na dodatkowe nerwy i stres związany z kombinowaniem jak tu zrobić żeby było dobrze
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Gabi26

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość/region): Warszawa
Posiadane auto: Fiat Grande Punto, 2008
Piwa: 0/0
PostWysłany: Nie 25 Lip 2010, 23:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kumpel mówił, że musiał zmienić ubezpieczyciela,
i teraz narzeka na średnio profesjonalne podejście i że miał problemy z uzyskaniem odszkodowania, a nie ubezpieczał w firmie-krzak tylko w znanym TU.
No i brakuje mu obsługi internetowej. szkoda, że w Polsce to jeszcze nieznany temat
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
karmeleon

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 19 Lis 2009
Posty: 63
Skąd jesteś (miejscowość/region): wraszawa
Posiadane auto: ford focus
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pon 26 Lip 2010, 14:39    Temat postu: polisa Odpowiedz z cytatem

Znany jak najbardziej tylko w wybranych TU gdzie mozna zgłosić szkodę on-line co przyspiesza wypłatę odszkodowania, czy skonfigurować sobie polise.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
kaem84

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 237
Skąd jesteś (miejscowość/region): Tarnów
Posiadane auto: Seat Leon 1.6 105KM 2003r
Piwa: 5/11
PostWysłany: Nie 22 Sie 2010, 22:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po prawie 30 dniach od kiedy wysłałem ostatnie potrzebne dokumenty do ubezpieczyciela przyznano mi w końcu odszkodowanie. Było troche nerwów i telefonowania dlatego, że RESO ma jedną siedzibe w Polsce ale opłacało się walczyć i czekać bo dostałem 1784zł Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Mortycja

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 03 Paź 2010
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość/region): Kalisz
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
PostWysłany: Czw 07 Paź 2010, 21:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety, ale te 30 dni które czekałeś na odszkodowanie jest ustawowo gwarantowane dla towarzystwa ubezpieczeniowego.Najważniejsze że Jesteś zadowolony z wysokości odszkodowania.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
karmeleon

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 19 Lis 2009
Posty: 63
Skąd jesteś (miejscowość/region): wraszawa
Posiadane auto: ford focus
Piwa: 0/0
PostWysłany: Nie 17 Paź 2010, 20:42    Temat postu: Jakie ubezpieczenie? Odpowiedz z cytatem

Jakie ubezpieczenie wybrać to dość często powtarzane przez kierowców , ale nie tylko pytanie, warto skorzystać z opinii niezależnego eksperta, taka możliwość znalazłem np. na portalu jakieubezpieczenie.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
livi

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 11 Cze 2010
Posty: 50
Skąd jesteś (miejscowość/region): z zieloych wzgórz
Posiadane auto: opel
Piwa: 1/0
PostWysłany: Czw 04 Lis 2010, 09:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mortycja napisał:
Niestety, ale te 30 dni które czekałeś na odszkodowanie jest ustawowo gwarantowane dla towarzystwa ubezpieczeniowego.Najważniejsze że Jesteś zadowolony z wysokości odszkodowania.

Ja czekałam niecałe dwa tygodnie w PZU, ale jak się ubezpieczacie w nieznanych firmach to tak właściwie jest, ja w ogóle nigdy nie słyszałam o Reso, co to jest za firma?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
karmeleon

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 19 Lis 2009
Posty: 63
Skąd jesteś (miejscowość/region): wraszawa
Posiadane auto: ford focus
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pon 10 Sty 2011, 13:34    Temat postu: oc/ac Odpowiedz z cytatem

To jest kwestia chłodnej analizy i odpowiedzi na pytanie czy zależy nam na pozornej najczęściej oszczędności i wyboru firmy "no name", czy solidnego , sprawdzonego ubezpieczyciela, który nie będzie robił problemów przy potencjalnej szkodzie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
livi

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 11 Cze 2010
Posty: 50
Skąd jesteś (miejscowość/region): z zieloych wzgórz
Posiadane auto: opel
Piwa: 1/0
PostWysłany: Wto 11 Sty 2011, 12:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie się wydaje, ze ubezpieczenie to podstawa i każdy powinien dobrze przemyśleć kogo opłaca się wybrać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
KajkaM

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 24 Cze 2015
Posty: 41
Skąd jesteś (miejscowość/region): Kraków/Madryt
Posiadane auto: Renault Megane
Piwa: 0/0
PostWysłany: Czw 25 Cze 2015, 13:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy możecie mi powiedzieć, co zrobić jeśli jestem współwłaścicielem pojazdu, a ta druga osoba spowodowała wypadek?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Ubezpieczenia komunikacyjne, firmy ubezpieczeniowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group