Jak powinna wyglądać umowa kupna samochodu po powodziach.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Kupno samochodu używanego
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
slaby22

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 18 Cze 2010
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość/region): Śląskie
Posiadane auto: Renault Kangoo Express 1,9 d 1998r
Piwa: 0/2
PostWysłany: Pią 18 Cze 2010, 23:05    Temat postu: Jak powinna wyglądać umowa kupna samochodu po powodziach. Odpowiedz z cytatem

Cześć. Chcę kupić mały samochód dostawczy. Mieszkam na śląsku i niestety moje województwo ostatnio dosięgła ogromna fala powodziowa. Proszę o pomoc w sformułowaniu, lub jeśli ktoś ma to wzór umowy kupna-sprzedaży samochodu zawierającą klauzulę, że auto nie jest popowodziowe, lub nie było podtopione. Chciałbym, aby w tej umowie było to zawarte bardziej prawniczym językiem, abym mógł w razie oszustwa dobiegać roszczenia na drodze sądowej. Zaznaczam, że szukam takiego samochodu w komisach i w związku z tym mam pytanie, czy kupując samochód w komisie mogę domagać się napisania umowy na moich warunkach. Prosiłbym o szybką pomoc, ponieważ w poniedziałek będę już szukać czegoś w komisach, a w okolicy jest kilka zajmujących się sprzedażą samych dostawczaków.
Z góry dzięki za pomoc Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
sowiq

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 07 Paź 2009
Posty: 146
Skąd jesteś (miejscowość/region): Warszawa
Posiadane auto: Bora 1.6, benz, AKL
Piwa: 11/13
PostWysłany: Sob 19 Cze 2010, 23:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W każdej umowie kupna-sprzedaży powinien być zapis, że auto jest wolne od wad ukrytych. Według mnie to, że auto było zalane, a sprzedający Ci tego nie powiedział, podchodzi pod wadę ukrytą.

Pytasz czy możesz się domagać podpisania umowy na Twoich warunkach - oczywiście. Ale sprzedający nie zawsze musi się na to zgodzić. Ale może to i lepiej, bo im bardziej nie będzie się chciał zgodzić na podpisanie, że auto było zalane, tym większą masz pewność, że takie właśnie było.

A co do samego kupna auta podejrzanego o zalanie - ktoś radził, żeby przede wszystkim zaglądać pod dywaniki. Tam najtrudniej usunąć całą wilgoć i zapach pleśni.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości) Wystawiono 1 piw(a)
archive_20

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 13039

Posiadane auto: Scenic 1,5 dCi 2005 101 KM
Piwa: 836/1024
PostWysłany: Nie 20 Cze 2010, 00:00    Temat postu: Re: Jak powinna wyglądać umowa kupna samochodu po powodziach. Odpowiedz z cytatem

1) czy auto po powodzi to widać w najgłębszych zakamarkach - tam się auta nie da domyć. dywaniki i podłogę można wyprać, ale jak w bagażnikach (najczęściej) podniesie się wykładzinę i poszpera w zakamarkach, to widać wszystko. zaglądaj w trudnodostępne szczeliny
2) kupując auto w komisie trzeba zwrócić uwagę, by sprzedającym na umowie był komis, a nie osoba oddająca auto do komisu
3) kwota na umowie KS musi być taka, jaką zapłaciłeś, bo w przypadku innej, jeśli jakims cudem uda się zwrócić felerne auto, to dostaniesz tyle, co na umowie
4) oczywiście, że można iść ze swoją Umową KS. problem w tym, ze komisy mają wszystkie swoje dane w kompie i nie chcą wypisywać na nowo. nieoficjalnie wiadomo, że ich umowa bardziej broni ich, a nie kupującego
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości) Wystawiono 1 piw(a)
slaby22

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 18 Cze 2010
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość/region): Śląskie
Posiadane auto: Renault Kangoo Express 1,9 d 1998r
Piwa: 0/2
PostWysłany: Nie 20 Cze 2010, 22:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzięki za podpowiedzi, tylko to z tym bagażnikiem odpada, bo biorę auto ze ścianką działową a te mają plastikowe bądź metalowe podłogi, druga sprawa to słyszałem o zaglądaniu pod tapicerkę w fotelach, tylko jak tam zajrzeć jak np. w renault to jest chyba szczelnie obszywane, przynajmniej tak widziałem, a nie będę kolesiowi w komisie nacinał fotela, nawet w mało widocznym miejscu. słyszałem także aby sprawdzić bezpieczniki, podobno zalane samochody mają zazwyczaj zaśniedziałe złączki. ale dzięki za pomoc Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
archive_20

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 13039

Posiadane auto: Scenic 1,5 dCi 2005 101 KM
Piwa: 836/1024
PostWysłany: Nie 20 Cze 2010, 22:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szukaj w każdym zakamarku - w bezpiecznikach też Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Nie 20 Cze 2010, 22:55    Temat postu: reklama

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Kupno samochodu używanego Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group