klocki hamulcowe


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 24, 25, 26
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
der_profi

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 04 Sie 2016
Posty: 55
Skąd jesteś (miejscowość/region): Katowice/Kraków
Posiadane auto: Jazz 1,4x2+W169
Piwa: 5/0
PostWysłany: Sro 06 Cze 2018, 19:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Te klocki to do Civica. Sprawdź dokładnie w katalogu ATE.
Ja też mam taki zestaw jak kolega poniżej.
Klocki 13.0460-5731.2
Tarcze 24.0109-0111.1
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Flik77

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość/region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
PostWysłany: Pią 08 Cze 2018, 10:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko było dobierane na podstawie nr VIN I nr oe podanych na poprzedniej stronie. Posilkowalem sie ta strona: http://japancars.ru/index.php?route=catalog/honda&hmodtyp=22036&nplgrp=4&cmodnamepc=JAZZ&xcardr=5&dmodyr=2005&carea=KG&ctrsmtyp=CVT&xgrade=1.4%20LS&nplblk=B__1910

Tez miałem wątpliwości, ale pan zapewniał, ze bedzie ok. Bralem co tańsze. Dis klocki i tarcze powinny juz do mnie dotrzeć.

Oto co mi ponadto zaproponowano na podstawie nr vin: https://hamulcesklep.pl/q/cca5ea23a42fdad009cc36f3aa796b42
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Flik77

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość/region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
PostWysłany: Czw 21 Cze 2018, 11:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zeby zamknac problem.
Wszystko pasowalo idealnie. Cala zabawa trwala ok 1 godzine. Klocki zostaly delikatnie potraktowane szlifierka ( podejrzewam, ze chodzilo o ciut przygruba warstwe lakieru). Przednie (takze Ate) zreszta tez byly traktowane szlifierka.

Czy cena 150 zlotych za wymiane lozysk tylnych,tarcz i klockow, jest w miare do przyjecia ( dwudziestokilkutysieczne miasteczko)?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
yunior81

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 23 Cze 2018
Posty: 199
Skąd jesteś (miejscowość/region): Piotrków Tryb.
Posiadane auto: Honda City 2009
Piwa: 2/0
PostWysłany: Sob 23 Cze 2018, 12:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli kogoś interesują ceny oryginalnych klocków i tarcz na przednią oś to za komplet w ASO zapłaciłem 900 zł. Wink
Cena nie najnizsza, natomiast łudze się, że wytrzymaja o wiele dłużej niz najlepsze zamienniki. Pożyjemy, zobaczymy...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
yunior81

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 23 Cze 2018
Posty: 199
Skąd jesteś (miejscowość/region): Piotrków Tryb.
Posiadane auto: Honda City 2009
Piwa: 2/0
PostWysłany: Sob 23 Cze 2018, 12:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Flik77 napisał:
Cala zabawa trwala ok 1 godzine.


Czyszczenie jarzma, piasty itd. wykonali porządnie ?
Przed kilkoma dniami wymieniałem komplet przednich hamulców i z czyszczeniem wszystkiego, zajęło mi o wiele wiecej czasu....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Sob 23 Cze 2018, 12:16    Temat postu: reklama

Powrót do góry
gooooo

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 25 Paź 2014
Posty: 60
Skąd jesteś (miejscowość/region): Podkarpacie
Posiadane auto: Honda Jazz 2006
Piwa: 0/3
PostWysłany: Pią 29 Cze 2018, 13:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja założyłem klocki i tarcze TRW.
Przód to GDB1164
Tył to DF4191 (tarcza) i GDB3174 (klocki). Pasowały idealnie. Jarzma wyczyszczone, tam gdzie uszkodzone był gumy założyłem reperaturki. Poprzednie stare jak zdejmowałem okazało się, że też TRW ale nie wiem czy to były oryginalne czy ktoś już wymieniał.

Nie oddałbym swojej hondy do żadnej firmy AR Lipert na wymianę klocków/ tarcz.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
tomaszek229

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 23 Lip 2018
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość/region): Podkarpackie
Posiadane auto: Kilka modeli
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pon 23 Lip 2018, 09:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ze swojej strony polecam Brembo. Różnica w hamowaniu jest diametralna w stosunku do poprzednich klocków nieznanego producenta, które zamontował poprzedni właściciel. Super się ułożyły, nie piszczą, naprawdę nie ma się do czego przyczepić, myślę, że zostanę przy tej firmie na dłuższy czas.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Flik77

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość/region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
PostWysłany: Pon 15 Cze 2020, 12:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie Smile

Ja jak zwykle z prośbą o porade. Muszę pilnie wymienić przednie tarcze i klocki w swoim Jazzie (1,4 2005 r,)

Zaproponowano mi :

przód tarcze - https://hamulcesklep.pl/szukaj/45251SAAG50

przód klocki - https://hamulcesklep.pl/szukaj/45022SAAE50

Sklep poleca produkty Zimmerman. Co byście wybrali z tej oferty dla siebie? Ja chyba jestem skłonny kupić te Zimmermany ( klocki i

tarcze). Ewentualnie, poprosze o jakieś inne alternatywy.

Z tyłu mam coś od ate.

Jeszcze jedno drobne pytanko.

Jeśli mamy z przodu tarcze firmy X to czy klocki mogą być firmy Y? Dzieje się wówczas coś złego? Czy trzymać się jednej firmy?

Dziękuje za odpowiedzi. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
der_profi

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 04 Sie 2016
Posty: 55
Skąd jesteś (miejscowość/region): Katowice/Kraków
Posiadane auto: Jazz 1,4x2+W169
Piwa: 5/0
PostWysłany: Czw 18 Cze 2020, 13:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć,
Jakie byś nie kupił to będą ok, byle nie no name z PRC. Jazz to nie sportowy bolid co się musi zatrzymać w miejscu. Z praktyki to właściwie nie ma wielkich różnic pomiędzy tzw wiodącymi producentami. Nie ma co przesadzać i przepłacać za części do samochodu budżetowego. Ja mam w tej chwili ATE. Ale miałem też Brembo, Zimmerman, Texstar, Fomar a nawet klocki brandowane marką jakiejś hurtowni (nie pamiętam nazwy, gdzieś ze Śląska).
Na marginesie kupiłem kiedyś do MB nacinane tarcze i klocki ceramiczne to mi smar z łożysk wypłynął.
Więc kupuj spokojnie cimerki i ciesz się jazdą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Flik77

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość/region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
PostWysłany: Czw 18 Cze 2020, 22:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdecydowałem się jednak na TRW (klocki i tarcze) z oferty tego sklepu. W sumie to nawet nie potrafie sensownie uzasadnić dlaczego to, a nie Zimmermann. Jakiś impuls. Smile

Mam nadzieje, że nie był to najgorszy wybór i nie będą jakoś nadmiernie brudziły felg . Cały komplet mam już u siebie.

"Nie ma co przesadzać i przepłacać za części do samochodu budżetowego" Pełna zgoda. Smile

Mam jeszcze pytanie:

Czy odgłos takiego chrobotania (nie pisku jak przy końcu klocków), może świadczyć o konieczności przeczyszczenia np jarzma, czy czegoś

innego? Czy chrobot to oznaka końca klocków? Wydawało mi się jednak, że wówczas piszczą. U mnie nie ma pisku, ale jest taki jakby chrobot.

Nie wiem jak tam u mnie z klockami z przodu, ale tarcze to raczej z pewnością wymagają pilnej wymiany Chociażby ze względu na czas

przez jaki u mnie pracowały.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
der_profi

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 04 Sie 2016
Posty: 55
Skąd jesteś (miejscowość/region): Katowice/Kraków
Posiadane auto: Jazz 1,4x2+W169
Piwa: 5/0
PostWysłany: Pią 19 Cze 2020, 15:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TRW też dobrze.
Ja staram się unikać części Bosch'a.
Z opisu to dżwięki trudno ocenić ale klocki do Jazza mają tzw "akustyczny czujnik zużycia" więc może to akurat to. Najważniejsze w układzie hamulcowym jest aby wszystkie elementy były w jak najlepszym stanie, trzeba więc sprawdzić wszelkie gumki, osłony czy nie są uszkodzone, sparciałe. Czy tłoczek i prowadnice pracują płynnie (nie są zardzewiałe, zapieczone). Oczywiście oczyścić wszystkie elementy zacisk, jarzmo, blaszki itp. Jedni smarują elementy przesuwnie inni odradzają to odwieczna dyskusja na forach.
Ja przy wymianie kompletu tarcze i klocki zawsze wymieniam płyn hamulcowy.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Flik77

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość/region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
PostWysłany: Wto 23 Cze 2020, 18:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Być może to to, ale mi się wydawało, że koniec klocków to piski, a nie chrobotanie. Może byłem w błędzie. Smile

Mam głupią zagwozdkę z tymi moimi nowymi klockami. Przesyłka przyszła ok tygodnia temu. Jutro chce zmienić tarcze i klocki.

Tylko, że mam jeden problem.

Mam takie: klocki https://hamulcesklep.pl/o/GDB3212 (na pudełku był hologram, więc mniemam, że oryginał).

Chodzi mi o strone klocka z tym napisem TRW. To jest taka jakby osłonka. Ona jest nasunięta na klocek.

Z jednego klocka (tego z czujnikiem) po prostu odpada.

Czy ma to jakiekolwiek znaczenie (moim zdaniem żadne-chociaż klocek przez to chyba lekko zmienić rozmiar). Czy jakoś to reklamować,

czy po prostu podkleić/podgiąć, pobić młotkiem zaczepy i nie przejmować się? Wygląda po prostu na niedokładne spasowanie.

Coś takiego kwalifikuje się na zwrot?

Drugie pytanko: do czego służą te metalowe blaszki na dole fotki? Dla mnie wygląda to jak zapasowa osłonka klocka, ale mogę bardzo błądzić.

Prosze o pilny odzew bo nie wiem co robić.Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
mitex01

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 667
Skąd jesteś (miejscowość/region): W-wa
Posiadane auto: Honda jazz 1.3 2018r.CVT Suzuki swift 2015r
Piwa: 28/9
PostWysłany: Wto 23 Cze 2020, 21:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Te blaszki to tłumiki drgań ,zakładasz je na zewnętrzną
stronę klocka.Ładnie wszystko oczyść ,rusz tłoczki .
Powodzenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość skype status Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Kieras32

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 03 Lis 2019
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość/region): Kuj-pomorskie
Posiadane auto: Jazz III
Piwa: 0/0
PostWysłany: Czw 04 Lis 2021, 15:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, Panowie mam pytanie odnośnie blaszek po których porusza się klocek na przedniej osi - jedna ma sprężynkę, a druga nie. Chciałem kupić nowe, ale w katalogu na schemacie występuje tylko ta ze sprężynką - na dole i górze klocka. Czy coś się pozmieniało? Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 24, 25, 26
Strona 26 z 26

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group