problem z gazem w Bravo - jakaś porada?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Instalacje LPG - IV generacja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bojaco

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 153
Skąd jesteś (miejscowość/region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Croma II 2.4 JTD
Piwa: 0/1
PostWysłany: Pią 09 Lis 2007, 11:04    Temat postu: problem z gazem w Bravo - jakaś porada? Odpowiedz z cytatem

Witajcie,
mam problem z gazem w Bravo 1.2 16v - instalacja sekwencyjna BRC z modułem Dream XXI z końca 2003r.
Rzecz w tym, iż w czasie jazdy nagle przełącza się samoczynnie na benzynę, wszystkie diody na przełączniku migają i piszczy dźwięk - podobno to objaw pustego zbiornika, tyle, że zbiornik mam prawie pełny...
Co to może być? Nieszczelność zbiornika chyba nie, przecież w dwa dni by mi nie wyciekł bez spostrzeżenia cały gaz. Zapchany filtr, coś z elektroniką? Wybieram się na serwis ale dopiero w poniedziałek i może usłyszę coś na uspokojenie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
bojaco

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 153
Skąd jesteś (miejscowość/region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Croma II 2.4 JTD
Piwa: 0/1
PostWysłany: Wto 08 Sty 2008, 16:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Okazało się, że zbiornik był zamontowany do góry nogami, co mogło wprowadzać w błąd czujnik ciśnienia gazu. Moi nowi gazownicy to wychwycili i poprawili. Na razie testuję auto. Przy okazji parę rzeczy do zrobienia z silnikiem jest. Dam znać, co dalej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
bojaco

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 153
Skąd jesteś (miejscowość/region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Croma II 2.4 JTD
Piwa: 0/1
PostWysłany: Nie 13 Sty 2008, 18:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety, po zatankowaniu gazu do pełna czuć było go w środku i nadal przerywało podczas jazdy. Kolejna wizyta w serwisie - wymieniony został czujnik ciśnienia gazu, koszt 350 zł Sad i czeka mnie jeszcze naprawa wielozaworu w zbiorniku, bo ci, którzy montowali instalacje, spaprali to dokumentnie. Może da się go jeszcze uratować. Na razie uszczelniono przewody na tyle, ile się dało. Póki co, drugi dzień jeżdżę i jest dobrze, ale się nie ekscytuję, bo dobra passa czasem trwała i tydzień, póki problem nie powrócił. Aby zrobić resztę, muszę wyjeździć gaz. No to do dzieła...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Andrzej.t

Przyjaciel Portalu
Przyjaciel Portalu


Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 463
Skąd jesteś (miejscowość/region): Polska
Posiadane auto: sprzedałem auto
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pon 14 Sty 2008, 01:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bojaco napisał:
Niestety, po zatankowaniu gazu do pełna czuć było go w środku i nadal przerywało podczas jazdy. Kolejna wizyta w serwisie - wymieniony został czujnik ciśnienia gazu, koszt 350 zł Sad i czeka mnie jeszcze naprawa wielozaworu w zbiorniku, bo ci, którzy montowali instalacje, spaprali to dokumentnie. Może da się go jeszcze uratować. Na razie uszczelniono przewody na tyle, ile się dało. Póki co, drugi dzień jeżdżę i jest dobrze, ale się nie ekscytuję, bo dobra passa czasem trwała i tydzień, póki problem nie powrócił. Aby zrobić resztę, muszę wyjeździć gaz. No to do dzieła...


Witam,
Wiesz jestem pełen podziwu dla tych ludzi , którzy tak paprają ta instalacje gazowe. Myślę , że trzeba ich umieszczać na tej liście partaczy , aby ostrzec innych użytkowników .
Zakładanie takich instalacji to naprawdę ogromna odpowiedzialność. Mój gazownik niestety wyjechł do niemiaszków . Jeśli bym pokazał mu takie auto jak piszesz to napewno by nie wypóścił dopóki by nie było idealnie.
[/b]Podziwiam wykonawców twojej instalacji.
Pozdrawiam.

_________________
XXX
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
bojaco

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 153
Skąd jesteś (miejscowość/region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Croma II 2.4 JTD
Piwa: 0/1
PostWysłany: Pon 14 Sty 2008, 12:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To cholerni partacze, ale auto kupiłem już z instalacją i dopiero wizyta w kolejnym zakładzie ujawniła ich indolencję.
Przy okazji - wypowiadałeś się wątkach dotyczących problemów z układem chłodzenia. Mam taki problem - strzałka skacze do góry wentylator się nie włącza. Byłem w ASO, odpowietrzyli, sprawdzili wentylator i twierdzą że zarówno przy pracy na jałowym biegu jak i podczas 20 kilometrowej przejażdżki wentylator pracuje. A u mnie strzałka na H a wentylator ani drgnie.
Co jest grane?
Przepraszam za off topic, ale już nie daję z tym rady...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Pon 14 Sty 2008, 12:29    Temat postu: reklama

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Instalacje LPG - IV generacja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group