Łącznik stabilizatora


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tom174

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 26 Wrz 2013
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość/region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.2i-dsi Cool, 2007r
Piwa: 1/1
PostWysłany: Czw 02 Paź 2014, 12:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam ponownie.
W końcu wymieniłem ten łącznik.

Zdecydowałem się na rodzimą produkcję, a zrobiłem to nie ze względów ideologiczno-patriotycznych, czy też finansowych, ze względów praktycznych. przed zamówieniem chciałem sprawdzić jaki dokładnie łącznik znajduje się w moim autku (było jak napisałem w poprzednim poście). Jak już odkręciłem koło postanowiłem oczyścić i sprawdzić śruby. Odkręcanie okazało się katorgą (a chciałem jedynie ruszyć nakrętki). dlatego zdecydowałem się na rodzimą produkcję, w której "Sworznie posiadają gniazdo na klucz płaski, aby skontrować podczas dokręcania nakrętki. Wówczas sworzeń nie obraca się. Inne łączniki posiadają gniazdo na klucz imbusowy...". I to był trafny wybór, bo nakrętki mimo kilkudniowej penetracji wd40 nie chciały się poddać. O ile dolna jeszcze ustąpiła, to w przypadku górnej po kilku obrotach gniazdo na klucz imbusowy uległo dezintegracji i w ruch musiała pójść szlifierka.
Sam łącznik wydaje się być solidny, więc mam nadzieję trochę posłuży, a jak będzie konieczny demontaż to pójdzie łatwiej niż z tym, który miałem wcześniej. Za rok dam znać jak się sprawdza rodzima myśl techniczna przeznaczona jak zapewnia producent na rodzime dziury w drogach Laughing .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Tom174

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 26 Wrz 2013
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość/region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.2i-dsi Cool, 2007r
Piwa: 1/1
PostWysłany: Nie 30 Sie 2015, 22:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po prawie roku, i przejechaniu przez wiele połatanych dróg, śmiało mogę polecić rodzimą produkcję łączników.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
sstar

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość/region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
PostWysłany: Pią 09 Lis 2018, 08:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zmieniłem łączniki stabilizatora.
Waham się między lemforderem i moogiem, poszły lemfordery. Potem okazali się że jeszcze jeden słaby i mechanik włożył yamato. Wujek więc sprawa delikatna. Jakie macie opinie:
http://civicklub.pl/forum/archive/index.php/t-142546.html
PS. Inne, krzywe HWink
_________________
SstarWines
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
sstar

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość/region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
PostWysłany: Pią 09 Lis 2018, 18:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przy setce po wymianie łączników stabilizatora bije przy hamowaniu na kierownicy. Obstawiacie opony czy te łączniki? Co mogło się stać?
_________________
SstarWines
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Searcher

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 07 Mar 2013
Posty: 188
Skąd jesteś (miejscowość/region): Poznań
Posiadane auto: Jazz
Piwa: 12/4
PostWysłany: Pią 09 Lis 2018, 20:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Łączniki nie za wiele maja wspólnego z biciem, szukaj dalej... opony, ciężarek odpadł?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Pią 09 Lis 2018, 20:18    Temat postu: reklama

Powrót do góry
sstar

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość/region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
PostWysłany: Pią 09 Lis 2018, 20:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Searcher napisał:
Łączniki nie za wiele maja wspólnego z biciem, szukaj dalej... opony, ciężarek odpadł?


Dzięki za trop. Zaraz zmieniam na zimówki i może będzie lepiej. Łączniki wg mnie miały wpływ na zwartosc prowadzenia auta, teraz nie mam już wrażenia że woze kilka metrów ziemniaków na pace;-)
_________________
SstarWines
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Searcher

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 07 Mar 2013
Posty: 188
Skąd jesteś (miejscowość/region): Poznań
Posiadane auto: Jazz
Piwa: 12/4
PostWysłany: Pią 09 Lis 2018, 21:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na prowadzenie jak najbardziej, dobrze czułeś. Dawaj znać co i jak po wymianie i wywazeniu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
kedlaw07

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość/region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
PostWysłany: Sob 10 Lis 2018, 16:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli chcesz być pewien czy to była wina kół, felg itp. to zobacz dokładnie na te tego czy rzeczywiście jest tam np. ten ciężarek. Ewentualnie wygięcie felgi.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
marcych35

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 13 Lis 2015
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość/region): warm - mazur
Posiadane auto: Honda Jazz 1,2
Piwa: 0/1
PostWysłany: Pią 04 Sty 2019, 10:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tom174 napisał:
Witam ponownie.
W końcu wymieniłem ten łącznik.

Zdecydowałem się na rodzimą produkcję, a zrobiłem to nie ze względów ideologiczno-patriotycznych, czy też finansowych, ze względów praktycznych. przed zamówieniem chciałem sprawdzić jaki dokładnie łącznik znajduje się w moim autku (było jak napisałem w poprzednim poście). Jak już odkręciłem koło postanowiłem oczyścić i sprawdzić śruby. Odkręcanie okazało się katorgą (a chciałem jedynie ruszyć nakrętki). dlatego zdecydowałem się na rodzimą produkcję, w której "Sworznie posiadają gniazdo na klucz płaski, aby skontrować podczas dokręcania nakrętki. Wówczas sworzeń nie obraca się. Inne łączniki posiadają gniazdo na klucz imbusowy...". I to był trafny wybór, bo nakrętki mimo kilkudniowej penetracji wd40 nie chciały się poddać. O ile dolna jeszcze ustąpiła, to w przypadku górnej po kilku obrotach gniazdo na klucz imbusowy uległo dezintegracji i w ruch musiała pójść szlifierka.
Sam łącznik wydaje się być solidny, więc mam nadzieję trochę posłuży, a jak będzie konieczny demontaż to pójdzie łatwiej niż z tym, który miałem wcześniej. Za rok dam znać jak się sprawdza rodzima myśl techniczna przeznaczona jak zapewnia producent na rodzime dziury w drogach Laughing .



Witam. Panowie pytanie mam. Jestem po wymianie łącznika.W serwisówce jest opisana procedura wymiany łącznika i wynika z niej że dokręcany łącznik powinien być przykręcany z dociążonym kołem.
Pytam ponieważ mechanik przykręcił łącznik na podnośniku kiedy koło nie było dociążone.Po wymianie dalej hałasuje tak samo.Może ktoś z panów sam wymieniał łącznik i może się wypowiedzieć czy dociążamy koło czy jest to bez róznicy ?

Z góry dziękuję za odpowiedż.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group