Opony zimowe 14=>15

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
vitek

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 01 Paź 2007
Posty: 41


Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 30 Paź 2007, 10:17    Temat postu: Opony zimowe 14=>15 Odpowiedz z cytatem

Witam! Pora już na wymianę opon na zimowe, więc zastanawiam się jakie nabyć. Standardowo są to rozmiarówki 185/65R15. Myślałem nad oponami Michelin Alpin A3, ale problem mam następujący: czy będą pasować 15 zamiast standardowych 14 i czy szerokość opon może być trochę większa...chodzi mi o to czy będą pasowały na standardowe felgi? Eksperymentował już ktoś? Pozdrawiam serdecznie.Witek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Redshuma

Przyjaciel Portalu
Przyjaciel Portalu


Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 345
Skąd jesteś (miejscowość/region): znad morza
Posiadane auto: Opel Corsa C 1,7DI i Opel Signum 2,2 benzyna
Piwa: 22/3
PostWysłany: Wto 30 Paź 2007, 11:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam! Na felgi 14" musisz założyć opony 14" bo nie napompujesz koła. Przy zakładaniu większych średnic oprócz dobranych wymiarowo felg musisz pamiętać o zmniejszaniu wysokości opony, tj. z 70 na 65 lub 60 itp. Dobierz też wymiar ET felgi.
Zakładając zimówki dobieraj mniejszy wymiar szerokości, a będziesz miał większą przyczepność, np: letnie 185 - zimowe 175 lub 165.
Pozdrawiam!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
vitek

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 01 Paź 2007
Posty: 41


Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 30 Paź 2007, 12:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Super, dzięki za odpowiedź. Czyli już wiem czego mam szukać. Widzę, że jedyną chyba osobą na forum na którą mogę liczyć to Redshuma. Szkoda, że tak mało aktywnych userów ma to forum. Pozdro Wszystkim
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Diter3

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 18 Maj 2017
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość/region): Warszawa
Posiadane auto: audi
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pon 25 Wrz 2017, 17:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

takie opony zimowe to według mnie świetna opcja !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group