Panda Multijet - czy warto kupić


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
fiatman

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 12 Sty 2017
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość/region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Fiat Panda, 2012, 1,2
Piwa: 0/0
PostWysłany: Czw 12 Sty 2017, 14:10    Temat postu: Opinia o Panda Multijet 1,3 Odpowiedz z cytatem

Choć sam na codzień jeżdżę Pandą II, 1,2, 69km, przez ostatnie 3 miesiace trafiło mi się jeżdżenie samochodem z silnikiem Multijet. Trasa codziennie ta sama, Bielsko-Pszczyna, jakieś 30km w każdą stronę. Droga dwujezdniowa. Przyznaję że to bardzo fajny silniczek do tego auta. Moc porównywalna z silnikiem benzynowym 1,2 ale odczucia z jazdy są lepsze przy silniku Diesla. Czuć większy moment obrotowy i w efekcie pandzia lepiej się zabiera. Słowem jest elastyczniejsza od wersji benzynowej. Co do spalania to w takiej trasie paliła 1 litr mniej niż moja, nieco powyżej 4,2 średnie spalanie. U mnie przy takiej samej jeździe jakieś 5,2 - 5,5 l ( w zależności od natężenia ruchu oraz temperatury powietrza). Panda jest jak dla mnie samochodem miejskim i wtedy pokazuje swoje największe zalety - łatwość parkowania, małe wymiary zewnętrzne, dobra widoczność z kabiny. Tyle że ten diesel używany w mieście nigdy nam nie zrekompensuje wyższych kosztów w zakupie samochodu. By choć częściowo to odzyskać, muszą się pojawiać odpowiednie przebiegi. Ja moją Pandą robię rocznie 8 - 10 tys. Dlatego osobiście wybrałem wersję benzynową. Natomiast jeśli kogoś stać i wyżej ceni sobie komfort - polecam wersję 1,3 Multijet.
_________________
PKT22
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group