jak zdemontowac klamke od kierowcy.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Skarabeusz_0

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość/region): Zebrzydowice
Posiadane auto: Ford focus c-max 2,0 2004
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pią 05 Lut 2010, 19:59    Temat postu: jak zdemontowac klamke od kierowcy. Odpowiedz z cytatem

Witam! potrzebuje się dowiedzieć jak wyciągnąć klamkę od kierowcy w fiacie panda bo nie umie otworzyć drzwi z zewnątrz chyba wypadł uchwyt co otwiera i nie umie tej klamki odkręcić odkręciłem jedna srobke i nie wiem co dalej............
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email gadu-gadu skype status Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
piotrek-firemanek

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 19 Lis 2008
Posty: 182

Posiadane auto: panda 1.1 activ LPG
Piwa: 1/0
PostWysłany: Nie 07 Lut 2010, 19:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no cóż, jedną śrubkę odkręciłeś, hmm, no zależy jeszcze od czego Smile, najprościej tłumacząc:
zdjąć boczek
odciąć piankę uszczelniającą na granicy kleju aby można było to potem podkleić
no i patrzeć na mechanizm co i jak się zepsuło.
to tyle.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Skarabeusz_0

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość/region): Zebrzydowice
Posiadane auto: Ford focus c-max 2,0 2004
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pon 08 Lut 2010, 10:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam! no właśnie odkręciłem śrubkę z jednej strony klamki ale nie wiem jak ściągnąć ten bok plastikowy z środka co zakrywa polowe klamki, czy mam odkręcić zamek żeby ten plastik odkręcić??jedna śrubkę odkręciłem z tego boku plastikowego i jedna śrubkę z klamki co jest widoczna!z tego co się patrzyłem to w samej klamce są trzy śrubki dwie od strony zamka tam gdzie jest ta zabudowa plastikowa i jedna od strony klamki, właśnie te od strony zamka te dwie nie umie odkręcić bo mi przeszkadza ta zabudowa plastikowa (czyli ten boczek)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email gadu-gadu skype status Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
piotrek-firemanek

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 19 Lis 2008
Posty: 182

Posiadane auto: panda 1.1 activ LPG
Piwa: 1/0
PostWysłany: Pon 08 Lut 2010, 19:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nic z tego nie rozumiem, klamka jest przykręcona od środka dwiema śrubami na klucz imbusowy, od środka-czyli przez blachę tworzącą drzwi, ale Ty klamki nie odkręcaj tylko popatrz czy cięgno czyli taki drut fi 4mm, się czasem nie odpiął od zamka.

ale tak podejrzewam, że nie odkręciłeś boczku w drzwiach, chyba.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Skarabeusz_0

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość/region): Zebrzydowice
Posiadane auto: Ford focus c-max 2,0 2004
Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 09 Lut 2010, 14:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no właśnie nie mam jak dojść do tych śrub na imbus bo jest to zakryte plastikowa obudowa której nie umie odkręcić..... żeby zobaczyć czy te cięgno spadło Rolling Eyes albo spadło cięgno albo się ułamało albo faktycznie spadło z tego uchwytu!jak rozkręcę ta obudowę to wtedy zobaczę
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email gadu-gadu skype status Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Wto 09 Lut 2010, 14:07    Temat postu: reklama

Powrót do góry
piotrek-firemanek

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 19 Lis 2008
Posty: 182

Posiadane auto: panda 1.1 activ LPG
Piwa: 1/0
PostWysłany: Wto 09 Lut 2010, 22:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to o zdejmowaniu boczku z drzwi już było, poszukaj lepiej, śruby u dołu, gdzieś koło rączki do zamykania i koło klamki, trzeba podważyć plastik śrubokrętem, lubi się ułamać co nieco.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Martelans

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 24 Gru 2013
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość/region): Mazowsze
Posiadane auto: Fiat Panda
Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 24 Gru 2013, 01:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Informacja dla tych, który nie mogą dostać się do drugiej śruby mocującej klamkę (tej zasłoniętej plastikową obudową). Kluczem torx trzeba odkręcić najwyższą śrubę znajdującą się z boku drzwi (poniżej są śruby mocujące zamek). Wtedy można odsunąć w lewo (w przypadku prawych drzwi) plastik i dostać się do tej śruby. Trzeba uważać, żeby nie wpadła do środka, bo czasami trudno ją wydostać z zakamarków drzwi. Później zostaje jedynie odczepić cięgno od klamki. Samo czyszczenie klamki to: odrdzewiacz, benzyna i ew. WD40.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Lacrozo

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 24 Mar 2015
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość/region): Wielkpolska
Posiadane auto: Fiat Panda II 1.1 2003
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pon 30 Mar 2015, 10:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

odświeżam temat.

Pytanie, czy trzeba zdjąć wszystkie plastiki w środku w drzwiach żeby odkręcić klamkę i założyć nową? Po zdjęciu boczku widze w metalowej ramie otwory żeby dostać się do śrub mocujących klamkę ale żeby zdjąć ciągno od zamka to już widze, że będzie trudniej. Rozwiązaniem mogłoby być zdjęcie jednego z czarnych plastików ale chyba trzymają one szybę.

proszę o pomoc tych którym udało się wymienić klamkę Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group