chcę kupić używane auto-ale jak napisać umowę w razie wad...

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Kupno samochodu używanego
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marek_mm7

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 19 Sty 2010
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość/region): lubelskie
Posiadane auto: Mercedes-Benz
Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 19 Sty 2010, 11:05    Temat postu: chcę kupić używane auto-ale jak napisać umowę w razie wad... Odpowiedz z cytatem

W najbliższym czasie planuję zakup używanego samochodu i w zwiąku z tym mam jeszcze kilka wątpliwości które mam nadzieje pomożecie mi rozwiązać. Przede wszystkim chciałbym wiedzieć co powinna zawierać taka umowa, abym w przyszłości w przypadku jakichkolwiek usterek z samochodem mógł skorzystać z rękojmi i wyegzekwować pewne nalezności.
Czytałem ostatnio pewien artykuł na temat pociągania sprzedającego do odpowiedzialności
http://www.skarbiec.biz/prawo/prawnik-radzi/22_12_2009.htm który zawiera pewne elementy jakie powinna zawierać umowa leczy wydają mi się one niewystarczające.
Jeśli ktoś z Was miał już jakieś doświadczenie w tym zakresie to proszę o pomoc.
Pozdrawiam,
Marek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
MOJRZESZ19840213

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość/region): Rzeszów
Posiadane auto: Fiat palio kombi 1.4 benzyna 98
Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 19 Sty 2010, 11:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czesc w internecie sa dostępne wzory umów kupna sprzedaży . Są one napisane w taki sposób isz osoba sprzedająca musi nas poinformować o wszystkich usterkach i wadach kupowanego pojazdu w przeciwnym razie zostanie pociągnięta do odpowiedzialności zarówno prawnej jak i finansowej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
grzesiek-66

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 12 Cze 2009
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość/region): Legionowo
Posiadane auto: renault scenic, 1,9dci,rocznik 2001
Piwa: 1/1
PostWysłany: Wto 19 Sty 2010, 19:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wystarczy w przeglądarkę wpisać hasło i wyświetlą się strony, na których znajdziesz wzory umów. wybierasz najlepszą i już.
_______________________________
Pozdrawiam i życzę dobrego zakupu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Kupno samochodu używanego Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group