Piszczące hamulce w nowym aucie..?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
artur2444

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość/region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Skoda Roomster 1.4 TDI; Skoda Fabia 1.4 MPi,
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pią 25 Kwi 2008, 15:19    Temat postu: Piszczące hamulce w nowym aucie..? Odpowiedz z cytatem

Witam! Kupiłem parę miesięcy temu Skodę Roomster. (nie ten dział ale TO dotyczy ogólnie nowych Skód..) Więc mam taki problem, że przy delikatnym hamowaniu szczęki hamulcowe z tyłu piszczą... przy mocnym nie , tylko przy delikatnym. Gdy byłem w serwisie pewien pan powiedział że to ze względu na ekologie. Ze teraz do tego materiału ściernego nie można dodawać AZBESTU i to dlatego piszczą, i że to nie jestem pierwszy z tym problemem. Powiedzieli że mogą szczęki przeczyścić papierem ściernym, i nie będzie piszczało ale tylko na chwile. Czy to jest prawda? Jestem troche zły bo kupiłem auto nowe zeby nie mieć zadnych problemów już... W takim razie w Mercedesach też będą szczęki piszczeć?

P.S. Mam jeszcze Renault Mastera z 2007r. (Skoda tez 2007r.) i tam nic sie nie dzieje.. cichutkoo.. Dziwne, wkońcu ekologia dotyczy wszystkich a nie tylko Skodę??

Z góry dzięx za odpowiedź ;p
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
dorzy

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość/region): Katowice
Posiadane auto: Peugot 307 Trendy 1,6 16V 110KM PB+LPG
Piwa: 0/0
PostWysłany: Czw 01 Maj 2008, 09:13    Temat postu: Re: Piszczące hamulce w nowym aucie..? Odpowiedz z cytatem

artur2444 napisał:
Witam! Kupiłem parę miesięcy temu Skodę Roomster. (nie ten dział ale TO dotyczy ogólnie nowych Skód..) Więc mam taki problem, że przy delikatnym hamowaniu szczęki hamulcowe z tyłu piszczą... przy mocnym nie , tylko przy delikatnym. Gdy byłem w serwisie pewien pan powiedział że to ze względu na ekologie. Ze teraz do tego materiału ściernego nie można dodawać AZBESTU i to dlatego piszczą, i że to nie jestem pierwszy z tym problemem. Powiedzieli że mogą szczęki przeczyścić papierem ściernym, i nie będzie piszczało ale tylko na chwile. Czy to jest prawda? Jestem troche zły bo kupiłem auto nowe zeby nie mieć zadnych problemów już... W takim razie w Mercedesach też będą szczęki piszczeć?
P.S. Mam jeszcze Renault Mastera z 2007r. (Skoda tez 2007r.) i tam nic sie nie dzieje.. cichutkoo.. Dziwne, wkońcu ekologia dotyczy wszystkich a nie tylko Skodę??
Z góry dzięx za odpowiedź ;p

Robią Cię w Baaaloooooona ! Żadna ekologia nie ma tu do rzeczy - już dawno okładziny bez azbestu przestały piszczeć - jeżeli są dobrze wykonane- jeżeli nic nie pomoże - upieraj się, że mają Ci wymienić bębny, szczęki - co chcą - ale auto ma nie piszczeć - bo z fabryki jak zjechało, to nie piszczało. Znajomy miał podobny problem z Formanką - tyle, żę z przodu - skończyło się po wymianie tarcz.
pzdr
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group