Astra I, 1.4, 93r. problemy z instalacją gazową.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Instalacje LPG - I generacja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Archi0997

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 24 Lis 2009
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość/region): Słupca
Posiadane auto: Opel Astra I, 1.4, 93r
Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 24 Lis 2009, 11:34    Temat postu: Astra I, 1.4, 93r. problemy z instalacją gazową. Odpowiedz z cytatem

Witam. Mam problem z instalacją gazową ( I generacja) - otóż gdy próbuje przejść z benzyny na gaz jeżeli silnik nie jest porządnie rozgrzany autko od razu gaśnie i dopiero po ponownym przełączeniu na benzyne można je w ogóle odpalić. Gdy przejade odcinek jakiś 3 km i wskazówka od temperatury silnika bedzie gdzies na połowie wtedy dopiero moge bez problemu przełączyć na gaz. Ten problem zaczął sie jakiś czas temu a instalacje założyłem jakies 3 lata temu i było wszystko w porządku. Czym to może być spowodowane?
z góry dzieki za odp.

(jeżeli taki temat już był to przepraszam ale nie moglem go znaleść)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
sloniol

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 18 Cze 2009
Posty: 66
Skąd jesteś (miejscowość/region): Czekanów
Posiadane auto: Opel Astra G Kombi 1998 rok 1.6 100KM 16V
Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 24 Lis 2009, 15:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a regulowałes ten gaz z reguły na zime powinno sie regulowac gaz poniewaz samochod jest zimny i dłuzej sie grzeje wiec potrzebuje wiecej gazu na starcie u mnie jest to samo tylko ze jak dojezdzałem do skrzyzowania wciskałem sprzegło obroty spadały i samochod gasł w lato było normalnie a jak teraz temp. utrzymuje sie na wysokosci około 6 stopni to lepiej wyregulowac i powinno byc dobrze
_________________
Sloniol
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Archi0997

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 24 Lis 2009
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość/region): Słupca
Posiadane auto: Opel Astra I, 1.4, 93r
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sro 25 Lis 2009, 11:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sloniol napisał:
a regulowałes ten gaz z reguły na zime powinno sie regulowac gaz poniewaz samochod jest zimny i dłuzej sie grzeje wiec potrzebuje wiecej gazu na starcie u mnie jest to samo tylko ze jak dojezdzałem do skrzyzowania wciskałem sprzegło obroty spadały i samochod gasł w lato było normalnie a jak teraz temp. utrzymuje sie na wysokosci około 6 stopni to lepiej wyregulowac i powinno byc dobrze



No ogólnie w poprzednią zime nawet przy niezłych mrozach nic takiego sie nie działo tzn odpalałem na benzynie przejechałem kilkadziesiąt metrów i przełączałem na gaz, chodził jak rakieta. A teraz nawet gdy jest dosc cieplo to nie da sie przełączyć dopóki silnik sie nie rozgrzeje porządnie. Wiem ze bede musiał jechac gdzies do warsztatu i podłączyć go pod kompa itp...tylko kurcze nie chce aby jacys "fachowcy" popatrzyli i zaczeli wymieniac całą instalacje, i znając zycie zapłace wiecej za naprawe niż gdybym założył nową instalacje;/
Regulacja instalacji gazowej? jakie mniej wiecej koszty są tego?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
sloniol

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 18 Cze 2009
Posty: 66
Skąd jesteś (miejscowość/region): Czekanów
Posiadane auto: Opel Astra G Kombi 1998 rok 1.6 100KM 16V
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sro 25 Lis 2009, 15:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tutaj masz stronke internetowa gdzie sa mniej wiecej rozpisane ceny jak to wyglada http://www.instalacje-gazowe.ezin.pl/ Ja jak regujuje gaz to płace za to w granicach 30 do 50 zł zalezy czy trzeba sie przy tym troche pomeczyc i czy cos trzeba powymieniac Smile
_________________
Sloniol
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Instalacje LPG - I generacja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group