jakie głośniki przód fiat siena?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lobo1985

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość/region): warszawa
Posiadane auto: Fiat Siena HL 1.6 16v 1997
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pią 20 Lis 2009, 19:32    Temat postu: jakie głośniki przód fiat siena? Odpowiedz z cytatem

witam mam pytanie chciałem wymieni sobie głośniczki w swojej sience ale nie wiem jakiej maja być średnicy i jakiej głębokości. mam sienke w wersji HL z 97 roku. może ktoś zmieniał i będzie w stanie pomóc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
aroroko

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość/region): Borkowo Kościelne/Mazowsze
Posiadane auto: Vectra B 1,6 16V Caravan +LPG
Piwa: 1/1
PostWysłany: Pią 20 Lis 2009, 21:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przód 165mm. Niestety muszą być z małym magnesem (płytkie). Jak odkręcisz tą plastikową kratkę to z tyłu jest taki kołnierz. Ja obłamałem to kombinerkami, kupiłem dystanse z MDF-u i wtedy już możesz dać o wiele lepsze głośniki. Jedna uwaga. Od razu wygłusz drzwi matami bo bez tego najdroższy głośnik kiepsko zagra w tych drzwiach. Tu masz link gotowych zestawów do sieny. Kupować nie musisz ale są podane wymiary.
http://www.profet.pl/gotowe_zestawy_car_audio_Fiat,28.html
_________________
Była-Siena 1,2 HL 99r +LPG
Jest-Vectra B 1,6 16V Kombi 97r +LPG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
lobo1985

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość/region): warszawa
Posiadane auto: Fiat Siena HL 1.6 16v 1997
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sob 21 Lis 2009, 04:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzięki kolego za pomoc. muszę się rozejrzeć i coś sobie wybrać ale te zestawy co mi podesłałeś są całkiem ciekawą propozycją
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
GRZEH

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 29 Wrz 2009
Posty: 201
Skąd jesteś (miejscowość/region): południe
Posiadane auto: brak
Piwa: 5/11
PostWysłany: Sob 28 Lis 2009, 11:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

całkiem niedawno montowałem głośniki (przód i tył)
niestety nie mogę znaleźć jakie głośniki zamontowałem do przodu
kupiłem tam zwykłe małe i grają.

Do tylnej półki w żaden sposób nie mogłem dopasować bo po prostu
były za głębokie (miałem oryginalną polkę z już wyciętymi otworami
oraz plastikowymi uchwytami na głośniki). Miałem też juz głośniki.
Często na forum mówicie o podkładkach z MDFu, ja wykombinowałem
podkładki z 5mm płyty gumowej..

Taką płytę można spotkać w sklepach przemysłowych (np z łożyskami)
kosztuje około 80zł za 1m2. Więc za cztery podkładki z takiej 5mm gumy
zapłaci się około 20zł. Trzeba ją tylko wyciąć.




Moje głośniki musiałem podnieść o ponad 1cm każdy, a i tak ledwo co sie zmieściły.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
aroroko

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość/region): Borkowo Kościelne/Mazowsze
Posiadane auto: Vectra B 1,6 16V Caravan +LPG
Piwa: 1/1
PostWysłany: Sob 28 Lis 2009, 20:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No fakt że w oryginalne otwory ciężko coś dopasować. Ja na przód dałem odseparowany zestaw boschman-a. Bas na pierścieniu mdf i tweetery. Żadna wielka firma ale zestaw w miarę tani a po wygłuszeniu drzwi grało to przyzwoicie szczególnie że nie miała to być dyskoteka. Na tył dałem więcej kaski i wsadziłem płytkie głośniki pioneer-a pasujące do sieny bez kombinacji. Oczywiście wszystko nie "1500W" bo miało to grać pod samym radiem. Przód to chyba było 2x60 a tył 2x30 chociaż słabszy pionek i tak zagrał lepiej.
_________________
Była-Siena 1,2 HL 99r +LPG
Jest-Vectra B 1,6 16V Kombi 97r +LPG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Sob 28 Lis 2009, 20:32    Temat postu: reklama

Powrót do góry
Pastaa

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 12 Lis 2009
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość/region): Starachowice
Posiadane auto: Fiat Siena 1.2 EL '99
Piwa: 1/0
PostWysłany: Pon 07 Gru 2009, 23:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja wsadziłem Pionieer'y ale musiałem lekko przyciąc maskownicę w około ;P
Pięknie grają Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora gadu-gadu komunikator tlen - status spik (wp kontakt) skype status Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
sienolot

Przyjaciel Portalu
Przyjaciel Portalu


Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 292

Posiadane auto: Fiat Siena 1,2HL +klima
Piwa: 18/3
PostWysłany: Pią 11 Gru 2009, 11:30    Temat postu: Re: jakie głośniki przód fiat siena? Odpowiedz z cytatem

Wejdą 165mm i głębokie na 65mm.

Sprawdziłem osobiście.
_________________
Fiat Siena 1,2HL +klima
www.paliosienaalbea.pl
Palio Siena Albea
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Jastrzab-88

Przyjaciel Portalu
Przyjaciel Portalu


Dołączył: 30 Maj 2009
Posty: 312
Skąd jesteś (miejscowość/region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Fiat Siena HL 1.2 8V 73KM 1999r + LPG
Piwa: 4/19
PostWysłany: Czw 21 Lip 2016, 18:11    Temat postu: Re: jakie głośniki przód fiat siena? Odpowiedz z cytatem

Cześć zmotoryzowani! Smile

Jestem przed wymianą głośników w mojej Sience. Z przodu i z tyłu mam od nowości Sony XS-F1710 165mm. Z przodu niestety jeden charczy, z kolei z tyłu jeden w ogóle nie działa. Chciałem sobie zamontować z przodu Alpine SXE-1725S (one chyba jak się je wyciągnie to są na wtyk, nie ma tam chyba żadnej filozofii?). Z kolei do tyłu, żeby nie wchodzić w koszty chciałem nie działający głośnik zastąpić działającym z przodu. Co sądzicie o takim rozwiązaniu? Czy lepiej wszystkie 4 kupić? Z tego co zauważyłem, to z tyłu będzie chyba duży problem wymienić te głośniki (mało miejsca), a może w ogóle odłączyć tył i tylko przód zostawić? Doradźcie coś Panowie Smile

Pozdrawiam!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group