Wymiana silnika

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
oktawiusz

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 03 Lis 2009
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość/region): Kraków
Posiadane auto: t4 2,5 TDI
Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 03 Lis 2009, 22:48    Temat postu: Wymiana silnika Odpowiedz z cytatem

Witam

Mam kłopot. W moim T4 padł silnik na autostradzie w Niemczech i samochód trafił do serwisu. Niestety mechanicy byli tak wyspecjalizowani, że zerwali pasek i narobili niezłego bigosu pod maską. Chciałem wymienić silnik. Obecnie posiadam silnik 2.5TDI (88PS) z dołożonym intercoolerem czyli defakto 102PS. Symbol silnika to AJT i zastanawiam się, czy montaż silnika ACV 102PS w jego miejsce jest możliwy, czy mogą wystąpić jakieś problemy techniczne lub inne niespodzianki. Z góry dzięki za pomoc

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
busyczesci

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 08 Sty 2010
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość/region): Rabka
Posiadane auto: Seat Alhambra
Piwa: 1/0
PostWysłany: Nie 10 Sty 2010, 15:01    Temat postu: wymina silnika t4 Odpowiedz z cytatem

Zależy czy kompletny bedziesz wymieniał czy zostawisz z tego starego pompe wtryskową i komputer i wtryski i w tym 2.5 TDI 102 KM jest inna dwumasa tak poza tym to wszystko jest to samo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
busyczesci

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 08 Sty 2010
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość/region): Rabka
Posiadane auto: Seat Alhambra
Piwa: 1/0
PostWysłany: Nie 10 Sty 2010, 15:02    Temat postu: A i skrzynia biegów w 102KM jest inna niz w 88KM Odpowiedz z cytatem

A i skrzynia biegów w 102KM jest inna niz w 88KM ta z 88KM pasuje do 2.4 po 96 roku ale 102KM ma inna skrzynie biegów
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
JOHN LIVINGSTON

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 08 Lis 2016
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość/region): Wroclaw
Posiadane auto: VW T4
Piwa: 0/2
PostWysłany: Wto 08 Lis 2016, 01:40    Temat postu: ACV czy AJT Odpowiedz z cytatem

Witam mam pytanie i problem:

pytanie: czy rozrzad w AJT i ACV sa takie same tzn walki paski pompy itd. ? musze kupic rozrzad a jestem za granica i nie chcialbym kupic zlego

problem: jak rozpoznac jaki mam silnik - tzn mam w dowodzie acv 102 km i na naklejce na masce te acv i mam intercooler i bieg wsteczny do tylu ale wiem ze silnik w moim t4 byl wymieniany na nowy w niemczech mam karte gwarancyjna od niego - i tam jest napisane silnik AJT - i jakis tam numer (zapewne numer silnika)

i teraz nie wiem czy blok jes taki sam w ajt i acv i zostal wymieniony tylko blok a reszta jets od acv i mam 102 czy 88 - wyczytalem ze jak mam intercooler to mimo ze silnik jeest ajt mam 102 km? czy to prawda?

prosze o pomoc - jak to sparwdzic ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Dominikt4multivan

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 02 Maj 2017
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość/region): Stegna
Posiadane auto: Vw t4 1.9 td multivan
Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 02 Maj 2017, 19:28    Temat postu: Witam serdecznie wszystkich :) Odpowiedz z cytatem

Witam
Jestem tutaj nowy..

Posiadam Vw t4 multivan z 93 roku 1.9 td
Chcem zmienić silnik na Tdi kupiłem golfa mk4 1.9 Tdi jest to silnik agr i widzę ze jest pompa bardziej odchylona od silnika jak w abl myślicie ze da się to jakoś ogarnąć ? Mój silnik pali olej oporowo i nie opłaca się go naprawiać bo wszystko jest wyklekotane ...Wink z góry dziękuje za chęci pomocy Wink
_________________
Diesel kopci diesel czadzi diesel Nigdy Cie Nie zdradzi !!!! Wink) zaufaj
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Wto 02 Maj 2017, 19:28    Temat postu: reklama

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group