Wymiana sprzegla

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ermac20

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 11 Cze 2009
Posty: 57
Skąd jesteś (miejscowość/region): Legnica
Posiadane auto: Citroen C5
Piwa: 1/0
PostWysłany: Pon 02 Lis 2009, 13:31    Temat postu: Wymiana sprzegla Odpowiedz z cytatem

Witam, pewnie temat juz byl ale nigdzie do konca nie jest sprecyzowane jak najlepiej postapic w tej sytuacji. otoz chodzi o wymiane sprzegla w 2,0HDI poniewaz u mnei sie slizga a pedal sprzegla lapie wysoko, przebieg mam 135000 i niewiem czy powinienem wymieniac kolo dwumasowe. Fakt ze mam lekkie drgania w samochodzie podczas jazdy przy obrotach pomiedzy 1500 a 2000 ale nie wiem czy to od tego. Mechanior mowi ze po zdjeciu skrzyni nie bedzie w stanie ocenic zuzycia dwumasy wiec radzi mi zalozyc zestaw ze sztywnym kolem Valeo ktory kosztuje tyle co sama dwumasa bez zestawu sprzegla. Niewiem co robic, mam dylemat, czy kupic taki zestaw, czy ewentualnie sam zestaw sprzegla a potem szukac pieniedzy ewentualnie na dwumase. Co radzicie?
Aha i co jeszcze przy okazji warto wymienic przy wymainie sprzegla?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
finco

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 01 Lis 2009
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość/region): Paisley- Scotland
Posiadane auto: C5 2.2 HDI 2002r
Piwa: 0/0
PostWysłany: Nie 08 Lis 2009, 15:11    Temat postu: Wymiana sprzęgła Odpowiedz z cytatem

Witam.
Z tego co pamiętam kolega Hermes napisał kiedyś, że dwumasa wytrzymuje 1-2 sprzęgła. Zakładam, że przy przebiegu twojego samochodu to dopiero pierwsza wymiana więc może uda sie tańszym kosztem. U mnie sprzęgło też nie najlepsze jest ale ja żadnych drgań nie mam(145000km). Niech ci mechanik sprawdzi najpierw poduszki silnika. Jak są ok to lepiej zmienić też dwumasę. Po co płacić 2 razy za naprawę. A o zamienniku sztywnym Valeo czytałem, że jednak silnik trzęsie potem. Po coś w końcu ta dwumasa jest.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group