Sprzedaż auta z niezmienionymi tablicami, 30dni?


Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Polska motoryzacja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Hilwart

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 09 Sie 2007
Posty: 2


Piwa: 0/0
PostWysłany: Czw 09 Sie 2007, 20:53    Temat postu: Sprzedaż auta z niezmienionymi tablicami, 30dni? Odpowiedz z cytatem

Witam, kupiłem auto i nie zarejestrowałem go. Czy jeżeli go po pewnym czasie sprzedam ze starymi tablicami to kupiec będzie miał kolejne 30 dni na zmianę blach?
Trochę to mi nie pasuje, bo przecież można by było sprzedawać go po znajomych i jeździć tym autem bez zarejestrowania?
Pomijam podatek, mówimy tu o maluszku:) A ubezpieczenie inna drogą.

Dzięki za ewentualną odpowiedź na moją zagłostkęSmile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
piotrlasso

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 02 Lip 2006
Posty: 892
Skąd jesteś (miejscowość/region): krakow

Piwa: 3/1
PostWysłany: Sob 11 Sie 2007, 08:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj a czy zacząłeś już rejestrowanie??
jeśli tak to musisz poczekać aż sprawdzą dane i wydadzą ci dowód twardy (na czasowym dowodzie nie można sprzedać auta !!!) a tablice to jeśli auto będzie rejestrowane w tym samym urzędzie to nie będzie zmiany tablic
a podatek trzeba załatwić każde auto o wartości poniżej 1000 zł jest zwolnione zapłaty skarbowej idziesz tylko do urzędu po pieczątkę i lepiej ją mieć przynajmniej się nie będą czepiać (a dodam że zgodnie z polskim prawem nie można sprzedać auta przed upływem pół roku )
_________________
piotr
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Hilwart

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 09 Sie 2007
Posty: 2


Piwa: 0/0
PostWysłany: Sob 11 Sie 2007, 20:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak, czy zacząłem już rejestrowanie? Gdybym poszedł go rejestrować to odrazu bym dostał tablice. Czyli bez zarejestrowania nie mozna sprzedac auta?
Jak ktos kupuje auto zeby ubic inny interes i je sprzedać drożej to rejestruje je na siebie i dopiero opyla?
A ta pieczątka ze skarbowki to na umowie kupna/sprzedarzy?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Andrzej.t

Przyjaciel Portalu
Przyjaciel Portalu


Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 463
Skąd jesteś (miejscowość/region): Polska
Posiadane auto: sprzedałem auto
Piwa: 0/0
PostWysłany: Czw 27 Wrz 2007, 00:02    Temat postu: sprzedaż auta z niezmienionymi tablicami Odpowiedz z cytatem

Siemka

Poczekajcie ?? Trzeba ten temat troszkę uporządkować ;
Aby kupić auto trzeba spełnić nast. warunki :
-zapłacić umowną cenę sprzedającemu,
-mieć umowę kupna-sprzedaży pojazdu,
-mieć oryginał polisy OC, poprzedniego wł.
-mieć dowód rejestracyjny wystawiony na tą osobę , która jest na umowie kupna sprzedaży,
-jeśli w dowodzie rej. jest wpis ; brak karty pojazdu,
To wiadomo karty pojazdu nie trzeba.
-mieć 2 komplety oryginalnych kluczyków ,
-mieć auto z 2 tablicami rejestracyjnymi,
Ok. tj. komplet co trzeba mieć aby stać się właścicielem.

Po spełnieniu tych warunków : formalno-prawnie jesteśmy już właścicielami.

Aby spełnić wymagania urzędowe oraz zalegalizować waszą tranzakcję należy:

Wypełnić druk U.Skarbowego PCC-3 /poprzednio PCC-1/lub dla współwłaściciela PCC-3A . Dokonać opłaty 2% wartości kupionego pojazdu/nie dotyczy wartości pojazdu poniżej 1.000 PLN/

Zebrać wszystkie ww. dokumenty i udać się do Urzędu Gminy Referatu Rejestracji Pojazdow ,wraz z tablicami rejestracyjnymi kupionego pojazdu,
Dokonać ubezpieczenia OC na nasze nazwisko i imię, gdyz polisa OC przechodzi z poprzedniego właściciela na nas po rekalkulacji składki ubezpieczeniowej.
Urząd Wydz. Kom. wystawi tymczsowwy dow. rej. Po 30 dniach możemy odebrac stały dowód rej.

Czy możemy samochód sprzedać przed upływem 1-miesiąca.???
Nie nie możemy dopóki nie otrzymamy stałego dowodu rej.

Czy możemy sprzedać auto gdy ma powyżej 1-miesiąca do 6-miesięcy.?
Tak możemy ale za cenę nie wyżsżą niż kupiliśmy.Natomiast gdy sprzedajemy za cenę wyższą musimy zapłacić 10% zryczałtowanego podatku od różnicy/czyli tego co zarobiliśmy na aucie/ceny nabycia.

Czy możemy sprzedać auto pow. 6 miesięcy.
Tak bez wzgl. na cenę auta nie płacimy żadnych podatków.

Jeśli ktoś ma pytania ?? Odpowiem.Pozdrawiam



_________________
XXX
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
mirklok

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 06 Paź 2007
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość/region): Chodzież

Piwa: 0/0
PostWysłany: Sob 13 Paź 2007, 00:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam zakupiłem seata . Auto sprowadził poprzedni wlascicie jakies trzy miesiace temu oclił, ubezpieczył na numery nadwozia i zrobił przeglad. MI pozostało do zapłaty recykling i rejestracja. Auto jest nadal na francuzkich tablicach, sprzedajacy zapewniał ze moge jezdzic na tym zestawie dokumentów co mam ale nie jestem pewien czy policja nie bedzie sie czepiać. Czy ja moge jezdzic tym samochodem?? Czy musze go najpierw zarejestrowac na swoje nazwisko?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Sob 13 Paź 2007, 00:33    Temat postu: reklama

Powrót do góry
Andrzej.t

Przyjaciel Portalu
Przyjaciel Portalu


Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 463
Skąd jesteś (miejscowość/region): Polska
Posiadane auto: sprzedałem auto
Piwa: 0/0
PostWysłany: Nie 14 Paź 2007, 01:00    Temat postu: sprzedaż auta z niezmienionymi tablicami Odpowiedz z cytatem

Siemka
Poczekaj, trzeba sie zastanowić kto w obecnej chwili jest włścicielem auta ???.
Aby być właścicielem samochodu należy posiadać:
-dokumenty samochodu z kraju pochodzenia,
-umowę zakupu samochodu,
-oryginalne kluczyki pojazdu,
-samochód,
Z tego co piszesz to somochód nabyłeś w kraju?
-posiadasz umowę kupna sprzedaży z tą osobą ,która jest na dokumencie potwierdzającym zapłatę akcyzy i przeglądzie technicznym,
Jeśli tak to powinienes w okresie 14 dni od daty zakupu opłacić 2% opłatę skarbową od posiadanej umowy zakupu.Należy wypełnić druk PCC3.
Wraz z tablicami pojazdu/z francji/udać się do urzędu gminy wydziału komunikacji.Opłacić opłate recyklingową 500 zŁ oraz pozostałe koszty rejestracji ok 180 zł. Wykupić ubezpieczenie wzgl. posiadanych zniżek.
Potem śmiało śmigać .Pozdrawiam.

_________________
XXX
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
mirklok

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 06 Paź 2007
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość/region): Chodzież

Piwa: 0/0
PostWysłany: Nie 14 Paź 2007, 13:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Samochod nabyłem w kraju od gościa co sprowadził samochod . umowe mam spisana ale narazie bez daty, tak z nim uzgodniłem. Soamochó od 3 miesiecy jest w kraju ja go kupiłem tydzień temu. Poprzedni własciciel wykupił ubezpieczenie na numery nadwozia, zrobił przeglad. fakture ma z francji na jego nazwisko i pozostałe dokumenty tez, tz ze skarbówki i z celnego . On mi mówił że przez te 3 miesiace jezdził na francuzkich tablicach i nikt sie nie czepiał. i moje pytanie czy można jezdzić czy trzeba najpierw zarejestrowac??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Andrzej.t

Przyjaciel Portalu
Przyjaciel Portalu


Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 463
Skąd jesteś (miejscowość/region): Polska
Posiadane auto: sprzedałem auto
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pon 15 Paź 2007, 00:29    Temat postu: sprzedaż auta z niezmienionymi tablicami Odpowiedz z cytatem

Siemka
Formalnie poprzedni właściciel posiadał komplet dokumentów aby mógł poruszać się po drogach???.
Wszystko może gra ale gdy zdarzy się kolizja wypadek mogą być kłopoty.
Jeśli mogę coś doradzić ;
Zapłać stosowne opłaty i dokonaj rejestracji pojazdu.

Pozdrawiam.

_________________
XXX
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
mirklok

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 06 Paź 2007
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość/region): Chodzież

Piwa: 0/0
PostWysłany: Pon 15 Paź 2007, 00:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

posiadał zaswiadczenie o przeprowadzonym przegladzie, dokument identyfikacyjny pojazdu, vat - 25, dokument potwierdzajacy zapłate akcyzy , deklaracje uproszczona nabycia wewnączwspolnotowego. dowód rejestracyjny - francuzki i ubezpieczenie wykupione w polsce pierwsza rata wplacona.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Andrzej.t

Przyjaciel Portalu
Przyjaciel Portalu


Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 463
Skąd jesteś (miejscowość/region): Polska
Posiadane auto: sprzedałem auto
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sro 17 Paź 2007, 00:55    Temat postu: sprzedaż auta z niezmienionymi tablicami Odpowiedz z cytatem

Siemka
TAK JAK PISAŁEM .POLECAM ZAREJESTROWANIE,UBEZPIECZENIE NA SWOJE NAZWISKO.PRZY NIEKONWECJONALNYCH SPRAWACH ZAWSZE BĘDZIESZ GÓRĄ.Pozdrawiam.

_________________
XXX
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
madeinchina

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 19 Paź 2007
Posty: 2


Piwa: 0/0
PostWysłany: Pią 19 Paź 2007, 20:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

"Andrzej.t", widzę że jestes dobrze zorientowany...

Do ciebie kieruję pytanie:
Czy mogę sprzedać auto bez rejestrowania???
Samochód kupiony poza Unią, na moje nazwisko, wszystkie opłaty dokonane.
(akcyza,vat)
Jeśli tak, z jakimi kosztami (dla mnie i nabywcy) się to wiąże i jakimi formalnościami...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Andrzej.t

Przyjaciel Portalu
Przyjaciel Portalu


Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 463
Skąd jesteś (miejscowość/region): Polska
Posiadane auto: sprzedałem auto
Piwa: 0/0
PostWysłany: Nie 21 Paź 2007, 00:43    Temat postu: sprzedaż auta z niezmienionymi tablicami Odpowiedz z cytatem

Siemka
Sprzedaż auta jest możliwa bez zarejestrowania.

Aby dokonać sprzedaży należy;
-sporządzić umowę cywilno-prawną ,
-wypełnić druk PCC-3 /wypełnia kupujący ,płaci 2% od wartości nabycia/

Z twojej strony : musisz pamiętać , że sprzedaż rzeczy ruchomości przed upływem 6-miesięcy posiadania nie koniecznie używania podlega opodatkowaniu.
W wypadku sprzedaży samochodu opłata podatku zryczałtowana w wysokości 10% od wartości różnicy -ceny nabycia i sprzedaży.

Pozosałe koszty rejestacji,ubezpieczenia , utylizacji i karty pojazdu zapłaci kupujący/ bez ubezpieczenia ok 680 PLN/
Pozdrawiam.

_________________
XXX
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
madeinchina

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 19 Paź 2007
Posty: 2


Piwa: 0/0
PostWysłany: Pią 26 Paź 2007, 17:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wydawalo mi się ze sprzedając przed upływaem 6 miesięcy zaplace 20%
A nie rejestrując auta nabywca zaplaci ponownie akcyze...
chętnie siędowiem ze jestem w błędzie Smile
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Andrzej.t

Przyjaciel Portalu
Przyjaciel Portalu


Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 463
Skąd jesteś (miejscowość/region): Polska
Posiadane auto: sprzedałem auto
Piwa: 0/0
PostWysłany: Nie 28 Paź 2007, 02:09    Temat postu: Auto z niezmienionymi tablicami Odpowiedz z cytatem

Siemka
Sprzedaż auta do 6-mcy posiadania ,Płaci się przy sprzedaży 10% od różnicy pomiędzy ceną nabycia a sprzedaży.Jesli została zapłacona akcyza, jest to nic innego jak podatek od towaru pochodzącego z importu.Osoba ,Ktora uiściła podatek , może zbyć pojazd pod warunkiem,że spełni kwestie typowo podatkowe/np. sprzeda w cenie nabycia/ podatek zaistniały wyniesie 0 zł .Pozdrawiam.

_________________
XXX
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
GóRaL666

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 06 Lis 2007
Posty: 2


Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 06 Lis 2007, 17:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Andrzeju, widze że wreszcie znalazłem osobę która może mi pomóc.

Miesiąc temu podczas pobytu w Anglii kupiłem vectre z kierownicą po lewej stronie (wcześniej ktoś sprowadził ją z Niemiec). Zarejestrowałem i ubezpieczyłem na siebie. Teraz wróciłem do Polski, auto wyrejestrowałem w Anglii bo siędowiedziałem że jest to niezbędne żeby auto w zarejestrować w Polsce.

Tylko problem jest teraz taki: czy mogę go sprzedać? Jeszcze nic z nim nie robiłem żadnych akcyz bo jeździłem na angielskich papierach.
Jeżeli mogę to jakie koszty się z tym wiążą? Co jeśli sporządzę fikcyjną umowę że nabyłem ją ponad 6 miesięcy temu? Czy może liczy się data wydania dowodu rejestracyjnego?

Proszę o pomoc, bo chciałbym ją sprzedać, ale nie wiem czy mi się opłaca, nigdzie jak dotąd nie mogę znaleźć konkretnej odpowiedzi, pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Polska motoryzacja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group