Silnik szarpie, gaśnie przy puszczaniu sprzęgła

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krzysztof.7

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 06 Sie 2018
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość/region): Olsztyn
Posiadane auto: VW Touran 1.9
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pon 06 Sie 2018, 09:04    Temat postu: Silnik szarpie, gaśnie przy puszczaniu sprzęgła Odpowiedz z cytatem

Witajcie,

Wiele for przegrzebałem i mimo, że problem był poruszany, nie znalazłem tematu, który został doprowadzony do końca, może tu się uda.

VW Touran 1 1.9 101? KM AVQ manual

Podczas jazdy auto zaczeło mi szarpać, od łagodnych przerwań do takich, że nie dało się jechać. Stało się max w godzinę. Dodatkowo jak już się zatrzymałem, przy próbie ruszenia samochód od razu gaśnie, nawet przy minimalnym oporze.

-Na wstecznym da się jakoś ruszyć, nie odcina silnika od razu przy puszczaniu sprzęgła.
-Na biegu jałowym silnik pracuje równo, chociaż wydaje mi się, że chodzi inaczej.
-Różnica jest przy odpalaniu, palił na strzała, a teraz musi chwilkę pokręcić.
-ciągle świeci się kontrolka ESP.

http://turbodiesel.hswg.pl/sprawdzenie-stanu-pompowtryskiwaczy-w-silniku-tdi/

Wg tego poradnika, odczyty mieszczą się w normie poza jednym wyjątkiem.

Grupa 018 na jałowym jest 0, po przegazowaniu gdy spada z obrotów wynik 128 na każdym

Sprawdzałem różnice z i bez przepływomierza, działa, nawet podmieniałem z innego wozu. Zawór egr i przepustnica też działa. Pompa w baku też ok.

Po wykasowaniu błędów po paleniu bez wtyczek, vcds nic mi nie wykrywa.
Nie wiem za co się złapać, nie chcę w ciemno wymieniać wtrysków... Może to jakiś czujnik, wrażliwe miejsce na wiązce
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
krzysztof.7

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 06 Sie 2018
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość/region): Olsztyn
Posiadane auto: VW Touran 1.9
Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 07 Sie 2018, 22:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Up.
Nie dodałem, że świeżo kupiłem Tourana, winny był zabity filtr paliwa, aż się kleił i ledwo puszczał paliwo dalej. Wtryski i pompa też to odczuły. Oddanie wozu na rezerwie i pewnie lipne paliwo/brak wymiany filtra sprzedającego się do tego przyczyniły. Dodatkowo ciągle otwarty EGR, pęknięty przewód odma-dolot/komunikat abgas.. dołożyły swoje.

Problem rozwiązany.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group