Pierwsza Pomoc - Resuscytacja


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Wypadki samochodowe, pierwsza pomoc
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
barto77

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 19 Mar 2015
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość/region): Małopolskie
Posiadane auto: Toyota Yaris
Piwa: 0/0
PostWysłany: Czw 19 Mar 2015, 15:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak szczerze powiedziawszy to nawet nie przypominam sobie, żeby ktoś mi mówił cokolwiek o pierwszej pomocy na kursie nauki jazdy. Także to chyba nie wszędzie wygląda tak samo. Prawo jazdy robiłem prawie 7 lat temu. Może coś się teraz zmieniło (miejmy nadzieję). Ja sam znam zasady pierwszej pomocy bo kiedyś brałem udział w kursie z pracy. Mam nadzieję, że w razie potrzeby będę umiał komuś pomóc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
treks

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 27 Mar 2015
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość/region): Centrum
Posiadane auto: szukam
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pią 27 Mar 2015, 11:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dobrze sobie obejrzeć taki film instruktażowy w internecie, ale najlepiej jednak przećwiczyć resuscytację na fantomie. jak tylko będziecie mieli taką okazję to spróbujcie. to może ocalić czyjeś życie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
małysz33

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 11 Kwi 2015
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość/region): polska
Posiadane auto: audi
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sob 11 Kwi 2015, 13:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teraz już chyba każdy umiał by udzielic pierwszej pomocy- tak mi sie wydaje. Chociaż jesli dochodzi do wypadków to nigdy nie wiadomo jak osoba sie zachowa bo może byc w szoku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
KarolaP

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 13 Kwi 2015
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość/region): Internet
Posiadane auto: Seat Ibiza
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pon 13 Kwi 2015, 15:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Część o pierwszej pomocy na kursie prawa jazdy często jest traktowana wybitnie po macoszemu. Moja szkoła puściła kilkunastominutowy film. Praktyki zero!
W szkołach (i to już od podstawowej) organizują kursy więc idzie ku lepszemu. Można mieć nadzieję, że następne pokolenia będą lepiej przeszkolone w tym zakresie.
Ja w swoim życiu przynajmniej kilka razy uczestniczyłam w takim kursie ale niestety to się zapomina i powinno się regularnie wiedzę odświeżać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
NetArchie2125

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 08 Kwi 2014
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość/region): Poznań
Posiadane auto: Peugeot 207
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pią 17 Kwi 2015, 13:29    Temat postu: Wypadki samochodowe, pierwsza pomoc Odpowiedz z cytatem

Pierwsza pomoc to naprawdę sprawa, która w dzisiejszych czasach niestety u starszych osób kuleje a już przedszkolaki i licealiści świetnie wiedzą jak się zabrać za pierwszą pomoc, uważam, że to podstawa i trzeba edukacji edukacji i jeszcze raz edukacji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Pią 17 Kwi 2015, 13:29    Temat postu: reklama

Powrót do góry
Maris1240

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 10 Kwi 2014
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość/region): Częstochowa
Posiadane auto: MINI One/Cooper/Cooper S - R50/R52/R53
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pią 17 Kwi 2015, 14:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Świetny film, długo czegoś takiego szukałem. Często kierowcy zapominają jak ważna jest pierwsza pomoc i nie wiedzą jak się zachować w takiej sytuacji - to przecież może zdarzyć się każdemu z nas.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
ExtraFelice2135

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 10 Kwi 2014
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość/region): Poznań
Posiadane auto: Suzuki Wagon R+
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pon 20 Kwi 2015, 20:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszytko ładnie w teorii, a gorzej w praktyce. Ludzie najczęściej boją się udzielać pierwszej pomocy. Często zamiast pomagać są tylko obserwatorami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
MarioDario

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 19 Cze 2015
Posty: 58
Skąd jesteś (miejscowość/region): Łódź
Posiadane auto: Volvo V40
Piwa: 1/1
PostWysłany: Sro 24 Cze 2015, 10:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przykład z życia: Wypadek z udziałem pijanego pieszego.
Przede mną jedzie taksówka, pieszy zatacza się na nią - praktycznie spada z chodnika i przelatuje nad taksówką na mnie - cudem udaje mi się go nie przejechać. Na szczęście jechałem bardzo wolno, bo zaraz miałem skręcać do domu.
Pieszy był mocno poturbowany, dużo obrażeń - było tętno, ale nie oddychał. Zacząłem robić sztuczne oddychanie, taksówkarz załatwiał pomoc.
Przyjechali panowie, spisali zeznania, karetka zabrała poszkodowanego.
Dwie godziny później telefon - to był nosiciel HIV.
Szybki test, który zrobiłem, nic nie wykazał, ale pół roku stresu nikt mi nie zwróci. Dopiero po pół roku można mieć pewność, że jest się czystym.
Czy żałuję, że przeprowadziłem sztuczne oddychanie? Nie, bo uratowałem człowieka.
Ale żałuję, że nie użyłem odpowiednich zabezpieczeń (ustnik, rękawiczki).
Dlatego piszę, żebyście wy o tym pomyśleli.
Ostatnio nikt o tym już w mediach nie mówi - temat nie jest modny, ale moim zdaniem priorytetowy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
borsuczek1975

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 05 Gru 2013
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość/region): warszawa
Posiadane auto: ford focus
Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 12 Lip 2016, 11:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podobno teraz nie trzeba wpompowywać powietrza, ale wystarczy uciskanie klatki piersiowej. Jest to dość bezpieczne rozwiązanie
_________________
tutaj była reklama - pkt 22 regulaminu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
waldek42

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 01 Sie 2016
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość/region): Łódź
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sob 03 Gru 2016, 19:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak bezpieczne rozwiązanie dla tego kto się podejmuje resuscytacji. Ale jednak wartościowsze jest z pompowaniem powietrza. Dlatego warto mieć w apteczkach, takie specjalne maseczki do tego przeznaczone.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
maly_p

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 13 Maj 2015
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość/region): Radzyń
Posiadane auto: Skoda Octavia
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pon 02 Sty 2017, 14:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A pierwsza pomoc to obowiązek każdego z nas... Jednak wystarczy, że zadzwoni się po karetkę i ten obowiązek jest już spełniony. Ja jestem po kilku kursach pierwszej pomocy oraz KPP i na szczęście nigdy nie byłem świadkiem wypadku! Pamiętajcie, że nikogo nie można zmusić np do metody usta-usta. W GB byla taka kampania no kissing, która głosiła, że ważne są uciski a nie oddechy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
illinoi

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 13 Sty 2017
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość/region): Warszawa
Posiadane auto: audi A4
Piwa: 1/0
PostWysłany: Czw 26 Sty 2017, 23:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, że jeżeli ktoś boi się, że czymś się zarazi to nie musi wpompowywać powietrza metodą usta-usta. Ale jednak te wdechy też są ważne. I wiele osób nie zastanawia się nad swoim zdrowiem, ale chce ratować drugiego człowieka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
wycieczkowicz

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 04 Lut 2016
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość/region): Warszawa
Posiadane auto: Seat Ibiza 1.6
Piwa: 0/0
PostWysłany: Nie 17 Wrz 2017, 13:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Inaczej cwiczyc na manekinie .. inaczej na czlowieku .. mysle ze przez to duzo osob ma opory.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Wypadki samochodowe, pierwsza pomoc Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group