Tarcze Hamulcowe


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Nadwozie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
thomasz222

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 31 Maj 2008
Posty: 90
Skąd jesteś (miejscowość/region): Krosno/Lublin
Posiadane auto: Fiat Bravo 1.6 100 GT + LPG, 1999r.
Piwa: 2/0
PostWysłany: Czw 23 Lip 2009, 19:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

olczar ten zestaw to jakiś żart jak dla mnie... Za tą cenę możesz dostać komplet klocków, ale nie razem z tarczami!
Widać że chcesz mocno zaoszczędzić, czego nie radzę, bo to w końcu są HAMULCE, dzięki którym samochód zatrzymuje się przed słupem, a nie na nim!
Tutaj jakość idzie razem z ceną.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Cenega

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 13 Cze 2009
Posty: 101
Skąd jesteś (miejscowość/region): Olsztyn
Posiadane auto: Fiat Bravo 1.6 16v 1996r.
Piwa: 3/0
PostWysłany: Sob 25 Lip 2009, 11:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Popieram przedmówce,na bezpieczeństwie Twoim i osób które będziesz wiózł nie ma co oszczędzać,lepiej włożyć trochę więcej i mieć pewność ze auto "da radę".
Zakupiłem tarcze mikody + klocki TRW i hamuje naprawdę dobrze, przejechane 400km na razie ale z każdym km jest lepiej.
Btw oszczędzać to można wg mnie na elementach wnętrza kabiny <przyciski,uchwyty,zaczepy itp>
Pozdro
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
ZiZou

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 11 Mar 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość/region): Łódź
Posiadane auto: Fiat, Bravo, 1.2 2001
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pią 11 Mar 2011, 17:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
Być może dla wielu z was zadam beznadziejne pytanie ale niestety nie jestem w temacie.
Chodzi mi mianowicie o rozmiar tarcz hamulcowych i dobór klocków do mojego auta. Zastanawiam się czy TRW DF2686 i klocki GDB1290 będą pasowały czy może są za duże albo coś. Jest kilka rozmiarów więc nie chcę kupić niepotrzebnej części i potem się z nią bujać po allegro.

Wiem że średnica 257mm ale jest jeszcze grubość od chyba 10mm do 22mm i "wysokość" bo widziałem 40mm i 60mm i teraz nie wiem czy te wyższe nie będą za duże.

Trochę odgrzewany kotlet ale w poprzednich postach nikt nie pisał o hamulcach do silnika 1.2.
Aha i nie ukrywam że myślę iż te o grubości 10-12mm to chyba jakieś słabe muszą być.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
bumbas

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 25 Kwi 2017
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość/region): Kraków
Posiadane auto: Fiat Bravo 1.6 16v 2000r.
Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 25 Kwi 2017, 18:24    Temat postu: Wymiana tarczy litej na wentylowane Odpowiedz z cytatem

Cześć, czy ktoś z was orientuje się czy można wymienić tarcze lite na wentylowane z przodu? Co jest potrzebne do takiej operacji? Tarcze, klocki, zaciski i coś jeszcze czy to wystarczy? Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Nadwozie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group