wymienic rozrzad czy nie

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Kupno samochodu używanego
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krzysztof kuzaj

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 29 Cze 2006
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość/region): chorzów

Piwa: 0/0
PostWysłany: Czw 29 Cze 2006, 14:15    Temat postu: wymienic rozrzad czy nie Odpowiedz z cytatem

Witam
dzis kupuje moje mondeo, auto z 1994 roku ma przebieg 130 tys.
udalo mji sie gdzies doczytac ze rozrzad powinno sie wlasnie mniejwiecej co 120-130 tys wymieniac. słuszale tez ze jak sie tego nie zrobi to mozna ale nie koniecznie sie na tym przejechac.
co wy o tym sadzicie. koszt wymiany w serwisie to 1200 zl moze wieci gdzie taniej biora.
_________________
JAQZAJ
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
piotrg

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 29 Cze 2006
Posty: 2


Piwa: 0/0
PostWysłany: Czw 29 Cze 2006, 14:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli on ma taki przebieg to musiał stać kilka lat w warsztacie. Kto robi 1000 km. miesięcznie takim dużym samochodem. To nie jest drugi samchód w rodzinie anie ato starszej pani., A qwyjazdy na weekend, wczasy itd.? Licznik cofnięty na bank, tak więc pewnie jest przekroczony stan do wymiany, jeśli nie był wymieniany. Zerwany rozrząd grozi poważnymi skutkami dla silnika - powyrywanie wtrysków itd. Koszt wymiany rozrząd to jakieś 50o zł.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
motorobin

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 29 Cze 2006
Posty: 170
Skąd jesteś (miejscowość/region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C4 Grand Picasso 2.0 B 2008 r, Peugeot 206 1.4 B 2003 r, Ford Taunus 1.6 B 1980 r, Jeep Cherokee XJ 4.0 B 1989 r, Fiat 126 p 1989 r
Piwa: 6/0
PostWysłany: Czw 29 Cze 2006, 22:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wymienisz to się przekonasz jak się przejedziesz i 1200 zł będzie mało jak się pasek zerwie i tłoki z zaworkami spodkają itp . Co do ceny poszukaj dobrego warsztatu ale nie ASO 1200 o drobna przesada !
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
bumbum

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 06 Lis 2006
Posty: 1


Piwa: 0/0
PostWysłany: Pon 06 Lis 2006, 11:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja kupiłem mkI z niemiec,pierwsza rejestracja w niemczech październik 1995 ale rocznik 1994.Atko ma 127tys najechane ale być moze ten co sprowadzał przekręcił licznik,rozrzad juz był wymieniany u niemca ,świadczy o tym naklejka na pokrywie ,niestety data i wszelkie napisy się starły więc zdecydowałem się wymienic rozrząd.idobrze ze się zdecydowałem,jedna z rolek była juz w nienajlepszym stanie.
Cały komplet rolki,napinacz i pasek 340zł plus robocizna ok.120-150zł.
Wiadomo ze jak pojedziesz do ASO to cię wykasują ze głowa boli.
Mechanik tez powinien dac ci gwarancję nie tyle co ASO ale rok czasu rękojmi masz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Emiś

Junior admin


Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 7671
Skąd jesteś (miejscowość/region): Dolny Śląsk.(ok.Lubina|)
Posiadane auto: Citroen C5 Kombi 2.0 16v LPG,,Renault Scenic 2,016v Lpg BRC 2006
Piwa: 209/71
PostWysłany: Czw 16 Wrz 2010, 22:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja powiem tak:
Każde auto jakie kupuję,pierwsze co jest wymieniane to rozrząd,wymiana płynów, olejów, filtrów.
Nigdy zbytnio nie zwracam uwagi na to ile jest przejechane .bo na mur-beton licznik cofnięty.Chyba,że ja z tego założenia tylko wychodzę.

A tak poza tematem,to przenoszę do odpowiedniego działu.
_________________
Nie znam się,kobietą jestem ...Wink

(zpa 1256585)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Czw 16 Wrz 2010, 22:01    Temat postu: reklama

Powrót do góry
archive_3

Gość







PostWysłany: Pią 17 Wrz 2010, 15:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

J nie zapominajmy tez, o klockach,czy szczekach hamulcowych.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Kupno samochodu używanego Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group