Tylne zawieszenie - krzywe koło

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tigi92

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość/region): 3Miasto
Posiadane auto: Hyundai i30 1,6D 90KM 2009
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pon 27 Kwi 2009, 09:51    Temat postu: Tylne zawieszenie - krzywe koło Odpowiedz z cytatem

Witam
Mam problem jak w temacie z Palio 1,4 99r. Konkretnie chodzi o to, że jak patrzy się wzdłuż auta na tył, to koła rozjeżdżają mi się. Z daleka wygląda, jakby przełamała się oś i góra tylnego koła wchodzi do środka, a dół wychodzi na zewnątrz.
Jaki element zawieszenia jest do wymiany?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
archive_20

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 13039

Posiadane auto: Scenic 1,5 dCi 2005 101 KM
Piwa: 836/1024
PostWysłany: Pon 27 Kwi 2009, 10:35    Temat postu: Re: Tylne zawieszenie - krzywe koło Odpowiedz z cytatem

tu była odpowiedź lub manual z fotkami.

Ostatnio zmieniony przez archive_20 dnia Nie 31 Lip 2011, 00:10, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Tigi92

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość/region): 3Miasto
Posiadane auto: Hyundai i30 1,6D 90KM 2009
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pon 27 Kwi 2009, 11:06    Temat postu: Re: Tylne zawieszenie - krzywe koło Odpowiedz z cytatem

[problem standardowy w palio - do wymiany prawdopodobnie wahacze z lozyskami[/quote]

Dzięki. Zestaw naprawczy załatwi sprawę, czy konieczny cały nowy wahacz?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
archive_20

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 13039

Posiadane auto: Scenic 1,5 dCi 2005 101 KM
Piwa: 836/1024
PostWysłany: Pon 27 Kwi 2009, 11:14    Temat postu: Re: Tylne zawieszenie - krzywe koło Odpowiedz z cytatem

tu była odpowiedź lub manual z fotkami.

Ostatnio zmieniony przez archive_20 dnia Nie 31 Lip 2011, 00:10, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Simon007

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość/region): Knurów
Posiadane auto: Był Fiat Siena HL 1.6 16v 1998r Teraz jest Citroen Berlingo 1.6 HDI 2006r
Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 05 Maj 2009, 18:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

podejrzewa ze to tuleje na wahaczach masz wybite raczej napewno!!!
koszt takiej naprawy to ok 100zl za obie strony!!! te tuleje masz lozyskowe!!! pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Wto 05 Maj 2009, 18:37    Temat postu: reklama

Powrót do góry
hercules

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 38
Skąd jesteś (miejscowość/region): Kutno, woj.łódzkie
Posiadane auto: Palio, 1.6 16V HL 101KM, 1998r.
Piwa: 2/0
PostWysłany: Sro 10 Cze 2009, 19:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moje Palio cierpiało na pochylone kółka oddałem do mechanika, jeden się poddał, ale drugi poradził sobie bez problemu. Wymienione zestawy naprawcze tylnych wahaczy. Łożyska były rozsypane. Okazało się też, że jedna ze sprężyn była pęknięta, więc wymieniłem obydwie. Po tych zabiegach kółka się wyprostowały, a tył Palio mniej "lata", np. przy wyprzedzaniu na większych prędkościach.
_________________
Pozdrawiam
hercules

------------------------------------
Palio, 1.6 HL
------------------------------------
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
marwil73

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 03 Kwi 2016
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość/region): Bytom
Posiadane auto: Fiat Palio Weekend 2 1.2 16V 80 KM 2002 r.
Piwa: 0/1
PostWysłany: Nie 03 Kwi 2016, 17:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,podepnę się pod temat,patrząc na samochód od tyłu lewe koło jest bardzo pochylone wygląda to mniej więcej tak /-----| znajomy mechanik powiedział mi że czeka mnie regeneracja tylnej belki lub wymiana,miał ktoś do czynienia z tym,podobno w wahaczach są jakieś łożyska ,na alle widzę jakieś zestawy naprawcze http://allegro.pl/zestaw-naprawczy-wahacza-tyl-fiat-palio-ar-145-146-i5791771824.html czy będą pasować do mojego modelu,czy to załatwi sprawę,robił to już ktoś samodzielnie,czy trzeba wyjmować całą belkę lub da się to zrobić na samochodzie,czytałem też że powodem pochyłu kół może być pęknięta sprężyna lub łożysko tylnej piasty ale na to bym raczej nie stawiał aczkolwiek jest to do weryfikacji.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
FiatPalioWeekend

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 25 Lut 2016
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość/region): Tarnów
Posiadane auto: Fiat Palio
Piwa: 0/5
PostWysłany: Sro 20 Kwi 2016, 11:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o krzywe koła/kóło to na 90% łożyska. Zestaw naprawczy w sklepie kosztuje 60-70zł. Jeśli nie będziesz w stanie zdemntować starych łożysk, bo tak się dzieje w tych samochodach, ze są po prostu zapieczone i nie obejdzie się bez ściągnięcia belki i cięcia szlifierką. Zdjęcie belki to też nie jest nie wiadomo ile roboty. Przy zdjęciu belki warto ją od razu wyczyścić i zakonserwować zwykłym barankiem. Sprawdź też te garczki z których siedza sprężyny, bo niestety momentalnie się sypią. Ja przy swoim musiałem jeszcze wymienić przewody hamulcowe, bo nie szło ich odkręcić, a koła trzeba zdjąć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group