Silnik się grzeje - Wentylator chłodnicy się wyłącza.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gucio-1

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 10 Wrz 2011
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość/region): Olsztynskie
Posiadane auto: ML 500 rok 2002
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sob 10 Wrz 2011, 18:17    Temat postu: Silnik się grzeje - Wentylator chłodnicy się wyłącza. Odpowiedz z cytatem

Witam,
jak napisałem mam problem (ML 500 rok 2002 wersja amerykańska).
Wentylator chłodnicy kręci przy temperaturze ok 90 C, wolne obroty potem przestaje i zaczyna gotować płyn. Sprawdzałem na kompie od merc. wentylator kręci na różnych prędkościach, jest podawany sygnał z komp, a na oscyloskopie jest sygnał z komputera ( coraz dłuższy). No myślałem sobie, że to sterownik wentylatora i kupiłem używany wentylator wraz ze sterownikiem (kreci trochę lepiej ale też tylko do 93 C potem przestaje kręcić.
Może ktoś wie lub miał podobny przypadek ( aby używka też była zła ? no chyba nie) Proszę o pomoc nie jestem zbytnio techniczny. Pozdrawiam. Jurek[/b]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Gucio-1

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 10 Wrz 2011
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość/region): Olsztynskie
Posiadane auto: ML 500 rok 2002
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pon 12 Wrz 2011, 13:08    Temat postu: Informacje dodatkowe Odpowiedz z cytatem

postaram dokładnie opisać przypadek.
podczas jazdy auto ma normalną temperaturę ( poprzez powietrze )
na postoju silnik grzeje się ( co jest normalne)
przy temperaturze ( z komputera mercedesa ) 92 C załącza się wentylator chłodnicy na wolnych obrotach,
kiedy temperatura podchodzi do ok 94 C wentylator nie kręci.

poprzez obd i komputer mercedesa sprawdzono wentylator kręci na róznych predkościach. po pdłączeniu oscyloskopu, przy temp 92 C (kręci wentylator) pokazuje kródki impuls, wraz ze wzrostem temp. impuls wydłuża się ( wentylator nie kręci).
Zamówiłem używany wentylator kompletny ( przy przekładaniu nie zdjełem klemy z akmulatora i był przeskok iskry - tylko raz) i dzieje się to samo.
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Gucio-1

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 10 Wrz 2011
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość/region): Olsztynskie
Posiadane auto: ML 500 rok 2002
Piwa: 0/0
PostWysłany: Czw 15 Wrz 2011, 21:02    Temat postu: No i mamy problem Odpowiedz z cytatem

Witajcie Koledzy,
no i kupiłem Gwiazdę z problemem. Powietrze wali do zbiorniczka. A to uszczelka lubo głowica albo bardzo zle blok. A Sprzedający zapewniał, że autko cacy. Teraz ja zaczynam działać. pozdrawiam Mad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
dar9999

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 2599
Skąd jesteś (miejscowość/region): RP WAWA
Posiadane auto: M-B W163 HONDA VW OPEL
Piwa: 235/0
PostWysłany: Sob 24 Wrz 2011, 15:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

spotkales kiedys sprzedawce co mowil inaczej ???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group