tylne zawieszenie stuki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Nadwozie i podwozie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
norbert100

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 20 Paź 2007
Posty: 41
Skąd jesteś (miejscowość/region): łódź
Posiadane auto: altea , bravo
Piwa: 0/0
PostWysłany: Czw 22 Sty 2009, 21:23    Temat postu: tylne zawieszenie stuki Odpowiedz z cytatem

Witam
może mi ktoś pomoże od jakiegoś czasu w moim aucie A168 dochodzą stuki z tylnego zawieszenia
a słychać je w chwili najechania na jakąś wyrwe - nawet wolno / już nie wspomne o przejechaniu się po jumbach - u nas we wsi łódź jeszcze są takie drogi - niestety /
jak go pobujam to też słychać - tylko oczywiście mniej

co może być przyczyną tego

będe wdzięczny za informacje
dziękuję i pozdrawiam
_________________
Altea 2.0 TDI 2005 r.
Fiat Bravo 1.4 2009 r.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Rafal24h

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 91
Skąd jesteś (miejscowość/region): Poznań
Posiadane auto: W245 200CDI i XantiaII 1.8 16v
Piwa: 1/0
PostWysłany: Pią 23 Sty 2009, 09:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.. Kolego czy to napewno jest zawieszenie możliwe że Ci drży tylna kanapa!!! zaczoł bym od tego gdyż to jest standardowy odgłos dobiegający z tylniej części A klasy są sposoby jak temu zapobiedz dobrze opisane na tym forum wiec zaczni od sprawdzenia tych tylnich foteli Pozdrawiam....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Azgarth

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 09 Wrz 2008
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość/region): Olecko/Toruń
Posiadane auto: Daimler-Chrysler A170 CDI Avantgarde 2000
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pon 26 Sty 2009, 10:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bym zaczął od sprawdzenia tulejek i łożysk wahaczy a nie kanapy, do której można się przyzwyczaić... W grę wchodziłyby zestawy naprawcze, które znajdziesz bez problemu na allegro. Lecz najpierw dokładnie sprawdź. W serwisie Mercedesa zrobią Ci to za 39pln brutto.
_________________
If you don't live for something you'll die for nothing.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
macias_GA

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 87

Posiadane auto: A-klasa 03
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pon 26 Sty 2009, 14:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tez bym zaczal od kanapy. Kiedys myslalem ze stuka mi tylne zawieszenie ale na forum napisali zebym sprawdzil mocowania kanapy i rzeczywiscie to byla kanapa. Poszukaj w tematach bylo to juz opisywane.
Pzdr!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Azgarth

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 09 Wrz 2008
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość/region): Olecko/Toruń
Posiadane auto: Daimler-Chrysler A170 CDI Avantgarde 2000
Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 27 Sty 2009, 11:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od bujania samochodem kanapa nie stuka. Sprawdź jeszcze tylną półkę nad bagażnikiem.
_________________
If you don't live for something you'll die for nothing.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Wto 27 Sty 2009, 11:25    Temat postu: reklama

Powrót do góry
michal31

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 47


Piwa: 3/0
PostWysłany: Wto 27 Sty 2009, 21:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprawdź jeszcze bardzo dokładnie sprężyny tylnego zawieszenia. Są bardzo nietrwałe, u mnie były popękane przy samych kielichach, co powodowało dziwne dogłosy (trzaski) przy przechylaniu auta, na progach zwalniających, wybojach, itp.

pozdrawiam
Michal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
kimi_r

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 07 Mar 2009
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość/region): Oborniki WLKP

Piwa: 0/0
PostWysłany: Nie 08 Mar 2009, 02:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tez slyszalem stuki z tylu auta i okazalo sie, ze skonczyly mi sie szczeki w tylnim hamulcu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Nadwozie i podwozie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group