MECHANICY OSZUŚI BUJCIE SIĘ

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Nadwozie i podwozie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wikary28

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość/region): Świdnica/Dolnyslask
Posiadane auto: VW PASSAT, B6, 2.0 FSI, 2006
Piwa: 0/2
PostWysłany: Nie 08 Mar 2009, 20:23    Temat postu: MECHANICY OSZUŚI BUJCIE SIĘ Odpowiedz z cytatem

Poszukuje danych technicznych geometrii zawieszenia przedniego i tylnego w mercedesie A170 CDI W168 Z 1999 roku. Jeżeli ktoś posiada auto date lub inne zródła to bardzo prosze o przesłanie danych na emaila wikary28@wp.pl lub umieszczenie ich na stronie. Zalerzy mi na wartościach fabrycznych i tolerancji w jakich geometria mercedes sie mieści. MOJA PROŚBA związana jest z tym że, w piątek byłem na ustawianiu zbieżności kół bo opony które wymieniłem miały bardzo zużyte zewnętrzne krawędzie bieżnika, koło kierownicy przy jezdzie na wprost było skierowane w prawo.Zapłaciłem 250 pln bo ponoć wszystko było rozregulowane. Na nieszczęście mechanika zrobiłem markerem marki na wszystkich śrubach które trzeba poluzować lub odkręcić aby wyregulować zbieżność, kąt pochylenia kół itd.tyłu nie ruszałem bo jest nie regulowany.Jakie było moje zdziwienie kiedy po powrocie do domu stwierdziłem że kolo kierownicy jest dalej w tym samym położeniu a śruby nie pamiętają kiedy były odkręcane (marki są w tym samym miejsu) i czy wogóle były odkręcane.Musze barankowi udowodnić że nic nie zrobił i tylko skasował pieniądze.DZIĘKUJE!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
skuter

Przyjaciel Portalu
Przyjaciel Portalu


Dołączył: 03 Kwi 2006
Posty: 438
Skąd jesteś (miejscowość/region): slask
Posiadane auto: megane II 2,016 v 04
Piwa: 21/0
PostWysłany: Nie 08 Mar 2009, 23:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jutro wieczorem podam ci te dane
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
wikary28

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość/region): Świdnica/Dolnyslask
Posiadane auto: VW PASSAT, B6, 2.0 FSI, 2006
Piwa: 0/2
PostWysłany: Pon 09 Mar 2009, 01:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DZIĘKI SERDECZNE.JESTEM TWOIM DŁUŻNIKIEM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
sylwester217

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 1441
Skąd jesteś (miejscowość/region): Cork, Sosnowiec, Przedbórz
Posiadane auto: W203 C180 ,W211E200 ,W210 E240,W168 A140,W212 E250, E300 Hybrid, VIANO 639,
Piwa: 53/0
PostWysłany: Pon 09 Mar 2009, 12:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WITAM ZEBYS DOKLADNIE WIEDZIAL JAKIE SA DANE DO TEGO AUTKA TO MUSISZ WIEDZIEC JAKA JEST WYSOKOSCI NADWOZIA MIEZANA SPECJALNYM PRZYZADEM W SERWISIE ZWANYM ROMESS I WTEDY DOPIERO MOZNA CI PODAC DOKLADNE DANE. POZDRAWIAM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
wikary28

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość/region): Świdnica/Dolnyslask
Posiadane auto: VW PASSAT, B6, 2.0 FSI, 2006
Piwa: 0/2
PostWysłany: Wto 10 Mar 2009, 00:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli co??? Jeżeli ustawiać to tylko w servisie??? Czy to możliwe??? Jeżeli dobrze rozumiem, to firmy trudniące sie ustawianiem geometrii podwozia w mercedesach a class nie mierząc wysokości nadwozia odstawiają tzw.CHAŁTURĘ. To chyba niemożliwe, ale może ja się mylę
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Wto 10 Mar 2009, 00:56    Temat postu: reklama

Powrót do góry
sylwester217

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 1441
Skąd jesteś (miejscowość/region): Cork, Sosnowiec, Przedbórz
Posiadane auto: W203 C180 ,W211E200 ,W210 E240,W168 A140,W212 E250, E300 Hybrid, VIANO 639,
Piwa: 53/0
PostWysłany: Wto 10 Mar 2009, 12:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam jest juz bardzo duzo firm gdzie ustawiaja geometrie i maja ten przyzad nie koniecznie musi to byc serwis jest jedna zecz jak nie wpiszesz danej wysokosci nadwizia to wychodzi tabela geometri do ustawienia sirednia nie taka jak ma byc wedlug wysokosci i jak ustawiasz autko bez obciazenia a potem wsiadzie ktos to automatycznie zmienia sie geometria bo jest nadwozie iles mm nizej a dla zawieszenia to jest bardzo duzo. A jak ktos niema nawet tego przyzadu a zna sie na zeczy to ci to nawet ustawi perfekcyjnie nawet na stawych przyzadach i nic sie nie bedzie dzialo tylko musi wiedziec co i jak bo on ci sprawdzi jaka jest pod obciazeniem i jak jest bez i wtedy ci to cstawi tak jak powinno byc a jak nie to najlepiej do warsztatu gdzie tylko sie specjalizuja w tym. Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
skuter

Przyjaciel Portalu
Przyjaciel Portalu


Dołączył: 03 Kwi 2006
Posty: 438
Skąd jesteś (miejscowość/region): slask
Posiadane auto: megane II 2,016 v 04
Piwa: 21/0
PostWysłany: Wto 10 Mar 2009, 15:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przepraszam ze wczoraj ci danych nie podalem ale zostalem szczesliwym tata
A co do geometrii to faktycznie jest specjalny przyzad ktory zaklada sie na wachacz ,tak wiec nie wiem czy dane ci cos pomoga
zbieznosc 0 stopni 29 minut +/- 10 minut
pochylenie zaczyna sie od 5 stopni(i maleje co 0,4 stopnia) czyli -41 w minut w minusie a konczy sie na -1 stopien czyli - 1 stopien i 10 minut w minusie i rosnie co 2 minut
(np 4,6=0 43 w minusie)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
wikary28

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość/region): Świdnica/Dolnyslask
Posiadane auto: VW PASSAT, B6, 2.0 FSI, 2006
Piwa: 0/2
PostWysłany: Wto 10 Mar 2009, 22:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DZIĘKI SKUTER I POGRATULOWAĆ DZIDZIUSIA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
sylwester217

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 1441
Skąd jesteś (miejscowość/region): Cork, Sosnowiec, Przedbórz
Posiadane auto: W203 C180 ,W211E200 ,W210 E240,W168 A140,W212 E250, E300 Hybrid, VIANO 639,
Piwa: 53/0
PostWysłany: Sro 11 Mar 2009, 00:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

skuter wielkie gratulacje Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
skuter

Przyjaciel Portalu
Przyjaciel Portalu


Dołączył: 03 Kwi 2006
Posty: 438
Skąd jesteś (miejscowość/region): slask
Posiadane auto: megane II 2,016 v 04
Piwa: 21/0
PostWysłany: Sro 11 Mar 2009, 14:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wieklie dzieki cora jak malowana
no i powodzenia w walce z ustawieniem geometrii
jak bedziesz mial jakis problem jeszcze to daj znac moze ci bede mogl pomuc
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Nadwozie i podwozie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group