moja zafirka2,0 DTI nagle zaczyna sama przyspieszać

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Silnik Diesel -uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
modzio9

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 2

Posiadane auto: Opel Zafira 2.0 DTI
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pon 02 Lut 2009, 23:03    Temat postu: moja zafirka2,0 DTI nagle zaczyna sama przyspieszać Odpowiedz z cytatem

Od pewnego czasu moja zafirka2,0 DTI nagle zaczyna sama przyspieszać,to znaczy jadę np.na 2 lub 3 biegu i przyspieszam to nagle auto dostaje dodatkowego "KOPA" przez chwilę.Tak się dzieje przeważnie na nie rozgrzanym silniku.A tak poza tym czasem czuć jakby był Słaby,mułowaty.Czy ktoś miał podobne problemy i co to może być?W oplu na komputerze nie wykazuje usterek.
_________________
modzio9
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
stanryn

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość/region): Ryn
Posiadane auto: opel zafira a 2.0 tdi 2001
Piwa: 1/0
PostWysłany: Czw 05 Lut 2009, 22:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trochę mało informacji żeby od razu pomóc może włącza Ci się turbo i to jest dobry objaw tak powinno być.Sprawdz przy jakich obrotach to się dzieje pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
modzio9

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 2

Posiadane auto: Opel Zafira 2.0 DTI
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pią 06 Lut 2009, 21:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieje się to przy około 2000 obrotów.Po prostu mam wrażenie jakby auto samo chciało jechać.Nie jest to objaw ciągły,dzieje się tak od czasu do czasu nie ma znaczenia czy mróz czy ciepło,po prostu byle kiedy ale szczególnie gdy silnik jest jeszcze nie rozgrzany.
_________________
modzio9
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Gladzik

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość/region): Kędzierzyn-Koźle
Posiadane auto: Zafira 2.0 DTI grudzien 2003
Piwa: 0/0
PostWysłany: Czw 30 Sty 2014, 14:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

odswiezam kotleta.
Mam dokladnie taki sam problem z moja zafira.
Szczegolnie na zimnym silniku. Startuje jade i nagle dostaje kopa
najlepiej odczuwalne jest to na 2-3 biegu, to tak jakby dostawalo dodatkowej mocy. Wczesniej mialem problem z z EPG i myslalem ze to moze byc przyczyna. Niestety zawor wymieniony a problem nadal pojawia sie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Silnik Diesel -uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group