kupno-sprzedaż brak OC

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Polska motoryzacja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
agosto89

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 27 Sty 2009
Posty: 2


Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 27 Sty 2009, 01:44    Temat postu: kupno-sprzedaż brak OC Odpowiedz z cytatem

dzień dobry
na dniach mam okazje kupic tanie autko, jest sprowadzony z zagranicy ale zarejestrowane w Polsce, lecz jest brak ubezpieczenia.chcę kupic auto w celu dalszej odsprzedaży w możliwie jak najszybszym czasie.
i tu jest moje pytanie: czy mogę kupic auto bez tego oc przyjechac nim do domu bez żadnych konsekwencji w dniu zakupu? czy mogę go odsprzedac nie rejestrując go na siebie nie wykupując oc przez pierwszy miesiąc? jesli bedzie na umowie wpisana cena 1000zł jestem zwolniony z 2% podatku jako kupujący? i w jakim okresie czasu najlepiej sprzedac auto?
z góry dziękuję za odp!
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
grzegorzN3

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 6

Posiadane auto: CITROEN C5 2.0HDI SX 2001
Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 27 Sty 2009, 11:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolego w dniu zakupu auta musisz mieć OC, jeśli auto ma już polski dow. rej. to powinno mieć już ważne OC od momentu rejestracji w kraju (to sprawa sprzedawcy FUNDUSZ GWARANCYJNY wyłapuje takie sytuacje i kara nawet do 2800zł). Jak będziesz miał kontrolę to zostaniesz ukarany ty i sprzedający bo on powinien ci sprzedać auto z ważnym OC 30 dni. Jak auto ma polski dow. rej. to możesz kupić na siebie tylko OC ważne rok (np w 2 ratach, drugiej nie płacisz jak sprzedaż auto) i po pół roku od daty kupna licząc pełne miesiące sprzedać go z zyskiem bez płacenia podatku od dochodu. Sprzedający jak prowadzi zarejestrowaną sprzedaż samochodów może wykupić OC na 30 dni. Według ustawy zobowiązany jesteś do rejestracji na siebie pojazdu w 30 dni od jego zakupu. Pozdrawiam.
_________________
C15 ZX 3RAZY C5 I JESZCZE BĘDZIE...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
agosto89

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 27 Sty 2009
Posty: 2


Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 27 Sty 2009, 15:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

właściciel auta mówi że ubezpieczenie może wykupic żeby była ciągłośc ale to kosztuje 1600zł bo nie ma zniżek- młody kierowca, mówi że jak on wykupi ubezpieczenie na 1600zł i przy kupnie auta ja ją przepisze to po tygodniu zwrócą mi różnice pieniężną jeśli mam zniżki. to jest prawda? opłaca się tyle dawac za oc?
tak się składa że też jestem młodym kierowcą i chce kupic to auto ale nie mam zniżek, mogę zarejestrowac i ubezpieczyc auto na rodzica? jak się dowiedziec ile ma zniżki?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
archive

Gość







PostWysłany: Wto 27 Sty 2009, 17:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

.
Powrót do góry
drwal19

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 12 Wrz 2008
Posty: 29


Piwa: 0/0
PostWysłany: Sro 04 Lut 2009, 12:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co do tego zwrotu o ktorym piszesz to nazywa sie to rekalkulacja. powstaje wtedy kiedy dokonuje sie przeniesienia wlasnosci pojazdu. Mowiac po prostu, kiedy sprzedajacy ma mniejsze/ wieksze znizki ubezpieczyciel zachowujac sie fair, nie chcac stracic lub zyskac dokonuje przeliczenia skladki po twoich warunkach. Co do ubezpieczen to ja bym Ci radzil posprawdzac po directach, tych przez telefon oni maja naprawde dobre stawki, pamietaj OC bierz tam gdzie najtaniej, AC tam gdzie najlepiej. Jesli chcesz wziasc na spolke z ojcem, to nie dosc ze bedziesz mogl korzystac z jego znizek to sporboj jeszcze poszukac jakis promocji, ostatnio traperzy nad wisly reklamuja 20% znizki dla kierowcow ktorzy maja dluzej prawko niz 10 lat - mozetam sprobuj.

powodzenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Sro 04 Lut 2009, 12:14    Temat postu: reklama

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Polska motoryzacja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group