TOURAN + więcej mocy :)


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Łódź

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 126
Skąd jesteś (miejscowość/region): Łódź
Posiadane auto: VW Touran '05 Trendline 1.9 TDI 105KM BKC
Piwa: 3/0
PostWysłany: Sro 21 Sty 2009, 14:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

eddiemaiden napisał:
no to już dokładnie zgłupiałem że nie wiem Sad czekają mnie jeszcze rozmowy z chłopakami z ASO VW, ale myślę że nic ciekawego do tego nie wniosą


a czemu się tak uparłeś na ten chip-tuning? 140KM to za mało?
Ja ma 105Km i do jazdy z rodziną nic więcej nie potrzeba.
Wg mnie szkoda kasy na coś takiego.
Lepiej wesprzeć WOŚP Wink
_________________
"...szerokości i przyczepności..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
magic1803

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 22 Lut 2010
Posty: 58
Skąd jesteś (miejscowość/region): Bialystok
Posiadane auto: VW TOURAN 1.9TDI
Piwa: 0/0
PostWysłany: Czw 08 Kwi 2010, 12:17    Temat postu: moc Odpowiedz z cytatem

Witam.Panowie takie małe pytanko czy nie ma wiekszych problemow zdrowotnych dla silnika podniesienie mocy z 105km do 125km i
czy mozna to zrobic Vagiem dzieki za odpowiedz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
forest75

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 09 Wrz 2009
Posty: 136
Skąd jesteś (miejscowość/region): Katowice
Posiadane auto: VW Touran 2.0 TDI BKD 16V 140@170PS 2004/2005
Piwa: 1/2
PostWysłany: Czw 08 Kwi 2010, 15:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Łódź napisał:

a czemu się tak uparłeś na ten chip-tuning? 140KM to za mało?
Ja ma 105Km i do jazdy z rodziną nic więcej nie potrzeba.
Wg mnie szkoda kasy na coś takiego.
Lepiej wesprzeć WOŚP Wink


ja mam BKD ze 140KM na 167KM. Według mnie przyrost mocy (co ważniejsze momentu obrotowego) jest odczuwalny po pedałem gazu, głównie przy dynamicznych przyspieszeniach podczas wyprzedzania. Jechałem touranem 105KM, też się ładnie zbiera, ale jak go obsadzisz 5 osobami plus bagaż to już nie jest tak kolorowo podczas wyprzedzania Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
gh0st81

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 27 Paź 2009
Posty: 42
Skąd jesteś (miejscowość/region): Tarnów
Posiadane auto: VW, Touran, Trendline, 1.9, 2004
Piwa: 1/2
PostWysłany: Pią 09 Kwi 2010, 18:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój Touran 1.9 AVQ 100KM miał zrobiony chiptuning na 150KM, wszystko bardzo ładnie pomierzone na hamowni itd... miał wtedy 20kkm przebiegu, teraz ma 130kkm i nie dzieje się nic, ani ze sprzegłem, ani przegubami, ani z turbiną... 150KM pozwala na bardzo przyjemne podróżowanie, szybkie i bezpieczne wyprzedzanie. Może gdyby był jakoś katowany przez długi okres czasu to odbiłoby się to na silniku, ale jeśli chce się mieć auto które ma zapas mocy do wyprzedzania i ogólnie do dynamicznej jazdy, to chip wydaje mi się być idealny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
magic1803

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 22 Lut 2010
Posty: 58
Skąd jesteś (miejscowość/region): Bialystok
Posiadane auto: VW TOURAN 1.9TDI
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pią 09 Kwi 2010, 19:34    Temat postu: moc Odpowiedz z cytatem

właśnie chodzi mi czy ktos z forumowiczow zrobił w silniku 105km podniesienie mocy na samej mapie wtryskow i o ile jest to mozliwe bez dodatkowego chipa i jak to sie sprawuje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Pią 09 Kwi 2010, 19:34    Temat postu: reklama

Powrót do góry
emeryt1947

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 27 Kwi 2018
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość/region): Nidzica
Posiadane auto: Volswagen Tiguan 2,o 2008
Piwa: 0/0
PostWysłany: Czw 28 Cze 2018, 20:51    Temat postu: dotyczy zwiększenia mocy Odpowiedz z cytatem

miałem kilka golfów 4 i 5 silnik 1,9 tdi 105 kM moc była podnoszona do 130 lub 150 przez wgranie oprogramowania i samochody smigały w silniku 2,0 140 KM na 170 KM i samochód smiga spalanie nie jest większe przyspieszenie niesamowite dynamika silnika warto, facet robi w Żurominie i to dobrze.
_________________
JA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group