Falujące obroty

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jan-wojciech

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 28 Sty 2008
Posty: 65
Skąd jesteś (miejscowość/region): kraków
Posiadane auto: Renault thalia 1/4
Piwa: 3/0
PostWysłany: Nie 11 Sty 2009, 17:41    Temat postu: Falujące obroty Odpowiedz z cytatem

Posiadam renault thalię 1/4 2002r benz, silnik zapala dobrze do momentu kiedy się nie nagrzeje jest wszystko ok,póżniej zaczynają obroty się zmieniać tzn falują od 500do 1000 oczywiscie występują drgania silnika. Dodam że wczoraj podczas jazdy zapaliła mi się lampka kontrolna oczyszczania spalin po ok 2min zgasła, zdarzyło mi się to pierwszy raz.Dodam jeszcze że podczas zmiany biegów 2/3 i 3/4 czesto szarpie samochodem muszę mieć dośc wysokie obroty i szybkośc żeby się zebrał.
Przepraszam bardzo wiem że to już na forum było poruszane z wypowiedzi nie bardzo wiem od czego zacząć.Świece filtry były wymienione pół roku temu na których przejechane jest 8000km.A tak na marginesie jeżeli ktoś mógłby mi podac adres do dobrego mech w Krakowie to będę wdzięczny.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
sceniac

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 29 Paź 2008
Posty: 115
Skąd jesteś (miejscowość/region): WLKP
Posiadane auto: scenic 1.6 -=MODERATOR=-
Piwa: 5/0
PostWysłany: Nie 11 Sty 2009, 17:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

miałem podobny problem u mnie były to przewody wysokiego napięcia. u ciebie może byc to samo zobacz wieczorem czy kable nie iskrzą . polecam podpięcie pod komputer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
arturkol

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 112
Skąd jesteś (miejscowość/region): Zabrze
Posiadane auto: Renault Thalia alize 2004 1,4, Citroen ZX 1,4 i 1995
Piwa: 1/0
PostWysłany: Nie 11 Sty 2009, 21:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

może to być od przewodów zapłonowych, może od cewki ale ja stawiam na silniczek krokowy, jednak lepiej wcześniej to potwierdzić na komputerze
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu komunikator tlen - status Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
kamilek25

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 07 Gru 2008
Posty: 115
Skąd jesteś (miejscowość/region): bolesławiec
Posiadane auto: renault laguna 2.0 8 zaworów, 95
Piwa: 1/0
PostWysłany: Nie 11 Sty 2009, 21:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

po pierwsze komputer, a ja dodam ze moze to byc czujnik temperatury.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
piotrekw

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 16 Wrz 2008
Posty: 57
Skąd jesteś (miejscowość/region): dąbrowa górnicza
Posiadane auto: renault thalia 1.4 8V
Piwa: 4/0
PostWysłany: Pon 12 Sty 2009, 12:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oczywiscie moze byc wszystko o czym pisza koledzy ja również polecam sprawdzic ustawienie aparatu zapłonowego poniewaz piszesz o wysokich obrotach przy zmianie biegów pomimo ze zapłon jest ustawiony elektronicznie ale nie zaszkodzi sprawdzic i mozna by rozebrac i sprawdzic korpus przepustnicy czy jest tam czysto czy nazbierał9o się syfu a jeżeli chodzi o mechanika to znam jednego dobrego w krakowie ale zjmuje się tylko mechaniką nic z elektroniki oczywiście zapłon ustawi mam numer 602363498 może moje wskazówki na coś się przydadzą pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Pon 12 Sty 2009, 12:25    Temat postu: reklama

Powrót do góry
jan-wojciech

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 28 Sty 2008
Posty: 65
Skąd jesteś (miejscowość/region): kraków
Posiadane auto: Renault thalia 1/4
Piwa: 3/0
PostWysłany: Wto 13 Sty 2009, 13:55    Temat postu: Falujące obroty i szarpanie przy zmianie biegów Odpowiedz z cytatem

Tak jak wspominałem miałem falujące wolne obroty i przy zmianie biegów ciężko się zbierał i szarpało.Wymieniłem świece EYQEM i kable WN Bougocard i teraz chodzi super.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group