Webasto - pytania i problemy


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 24, 25, 26  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maciasek

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 08 Gru 2010
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość/region): Gdańsk
Posiadane auto: Touran 2.0 TDI DSG 2006 (silnik BKD)
Piwa: 0/2
PostWysłany: Pią 08 Lut 2013, 18:03    Temat postu: Re: WEBASTO Sterownik, oznaczenia Odpowiedz z cytatem

bobowie napisał:
Witam. Prześledziłem wszystkie wątki dot. WEBASTO i mimo wcześniej zadenego przez innego forumowicza pytania w kwestii zamienników i oznaczeń WEBASTO do Touranów, nie znalazłem żadnej odpowiedzi. Czy jest ktoś w stanie powiedzieć jak ustrzec się kupna nieodpowiedniego, używanego WEBASTO.


Temat zgłębiłem samodzielnie (pomocy na forum brakło Sad). W ASO moga ci powiedzieć jakie "literki" pasują do twojego VINu - to już coś! Ja dowiedziałem się tego od warsztatów/sklepów sprzedających części VW. Są programy (oni mają), które wskazują wszystkie kompatybilne zamienniki.

Pozdrawiam,
Maciek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
maciasek

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 08 Gru 2010
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość/region): Gdańsk
Posiadane auto: Touran 2.0 TDI DSG 2006 (silnik BKD)
Piwa: 0/2
PostWysłany: Wto 12 Lut 2013, 12:32    Temat postu: Re: Włącza się, wielki dym - dwie próby i koniec Odpowiedz z cytatem

maciasek napisał:
...że webasto włącza się (...), zaczyna chodzić pompa, słychać nagrzewanie sie pieca, włącza się pomka paliwa i nagle wielka chmura dymu jakby pożar był (czuć wyraźnie spaloną ropę). Piec i pompka paliwa się wyłącza, ale kontrolka nie gaśnie - webasto próbuje jeszcze raz, czyli zaczyna świszczec palnik, pompka paliwa tłoczy i znów cisza i obłoki dymu. Trzeci raz juz nie próbuje, kontrolka gaśnie i koniec. Na jeden efekt dźwiękowy zwróciłem uwagę - czasami wydaje się, że juz jest OK i się przepaliło, ale wtedy słychać jakby strzelanie gaźnika w starych silnikach, dwa, trzy razy i piec gaśnie. Pompka działa jeszcze chwilę i myślę, że to jest powodem dymienia - niespalona ropa.

Zrobiłem diagnostyke i wyszły dwa błędy:
01407 - Plomien zgaszony
- Brak objawu
- nieciagly
01406 - Nie zostal uformowany plomien
- Brak objawu
- Staly

Czy to wskazuje na potrzebę wymiany świecy (niedostępna w VW)?
Znalazłem opis tego błędu (http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/01406) i z niego wynika, że to zapowietrzenie. Co można z tym zrobic bez rozbierania webasto?

Pozdrawiam,
MS
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
maciasek

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 08 Gru 2010
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość/region): Gdańsk
Posiadane auto: Touran 2.0 TDI DSG 2006 (silnik BKD)
Piwa: 0/2
PostWysłany: Pon 18 Lut 2013, 14:01    Temat postu: Webasto - gdzie zdjagnozować/naprawić w Trójmieście? Odpowiedz z cytatem

maciasek napisał:
fanx napisał:
czy ktoś mógłby polecić jakis punkt gdzie w Trójmieście sprawdzę dogrzewacz? mój nie działa zima idzie...


Zakład na przeciwko stacji SKM Zaspa, pan Marek 605927736


Kontakt nieaktualny. Pan Marek wycofał się z napraw Webasto Sad Teraz sam szukam jakiegoś kontaktu, więc jeżeli ktoś zna, to proszę się podzielić.

Pozdrawiam,
Maciej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
marekzu

Przyjaciel Portalu
Przyjaciel Portalu


Dołączył: 07 Wrz 2006
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość/region): Rybnik
Posiadane auto: VW Touran
Piwa: 11/1
PostWysłany: Pią 01 Mar 2013, 00:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Problem dogrzewacza dotknal i mnie

blad 01406 - brak tworzenia plomienia


w nastawach poczatkowych wszystko przechodzi tak jak powinno - uruchomienie , pelne obciazenie , obciezenie niepelne , praca regulacyjna.


wystepuje ten blad , czasami wyskoczy 01409 - powtorzenie braku tworzenia plomienia - wg ross-tech - powietrze w paliwie

tylko gdyby to byla przyczyna po nastawach pocczatkowych powinno pracowac OK.
wyciekow nie nie za bardzo wiem gdzie szukac - bynajmniej nie czuje zapachu paliwa.

skad jest zasilany dogrzewacz - jedna pompa do dogrzewacza i silnika czy jest jakas 2 pompa tylko do dogrzewacza??

samochod z 2006 roku

a ma moze ktos film z grupy 18 , kanal 2 - jak wzrasta temperatura w dogrzewaczu a jak w silniku??

poczytalem jeszcze manual Jarry na innym forum - pompka v55 chyba tez nie dziala - przy pracujacym silniku temperatura wzrasta , natomiast przy adaptacji bez wlaczonego silnika leci jak glupia do 120 w dogrzewaczu a obiegu nie wzrasta
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
marekzu

Przyjaciel Portalu
Przyjaciel Portalu


Dołączył: 07 Wrz 2006
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość/region): Rybnik
Posiadane auto: VW Touran
Piwa: 11/1
PostWysłany: Nie 03 Mar 2013, 20:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no i kolejna zagadka - gdy jest pelen bak dogrzewacz dziala bezproblemowo - oprocz chyba pomki wody

czyzby pompka paliwa padala??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Nie 03 Mar 2013, 20:28    Temat postu: reklama

Powrót do góry
dartur

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość/region): LUBELSKIE
Posiadane auto: vw touran highl 2.0 tdi 2003r Honda CRV 2007
Piwa: 1/1
PostWysłany: Wto 28 Sty 2014, 23:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po dwóch latach od wymiany dogrzewacza na postojówkę piec przestał pracować.Po odczytaniu błędów wychodzi że chyba świeca płomieniowa padła.Miał ktoś podobne błędy,bo nie wiem czy inwestować w świecę czy w piec z drugiej ręki.

Adres 18 : Aux . Etykiety termiczne : Brak
Część nr: 1K0 815 007 BC
Komponent : Standheizer 041 4303
Weryfikacja: 00041000 Numer seryjny: 09011075000000
Kodowanie: 0001012
Sklep # : WSC 40027 657 186745
VCID : 66C7B2AB28F7

3 błędy Znalezione :
01406 - Nie Płomień
000 -
Freeze Frame :
Fault status: 01100000
Fault Priority : 3
Częstość błędu : 22
Wyzerować licznik: 5
Przebieg: 227.279 km
Wskazanie czasu: 0

Freeze Frame :
początek
Temperatura: 75.0 ° C
Temperatura: 68.0 ° C
Napięcie : 14.09 V

01409 - Powtarzające Płomień - Out
000 --- Intermittent
Freeze Frame :
Fault status: 00100000
Fault Priority : 3
Częstość błędu : 1
Wyzerować licznik: 43
Przebieg: 228.814 km
Wskazanie czasu: 0

Freeze Frame :
początek
Temperatura: 66.0 ° C
Temperatura: 54.0 ° C
Napięcie : 14.45 V

02251 - Nagrzewnica Zamknięty
000 -
Freeze Frame :
Fault status: 01100000
Usterka Priorytet : 2
Częstość błędu : 1
Wyzerować licznik: 5
Przebieg: 229113 km
Wskazanie czasu: 0
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
jarry

Przyjaciel Portalu
Przyjaciel Portalu


Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 289
Skąd jesteś (miejscowość/region): Łódź
Posiadane auto: TOURAN HL 2.0 BKD DSG 2005
Piwa: 292/6
PostWysłany: Sro 29 Sty 2014, 00:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://bit.ly/1d6yrbi

jeden z pierwszych linków zaprowadzi cię do odpowiedzi Smile
_________________
pozdrawiam, jarry

Touran - Leksykon | Webasto - rozbudowa - problemy | Światła dzienne - kodowanie | Wymiana licznika MFA+ FIS
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email gadu-gadu skype status Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
speedjack

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 11 Sty 2011
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość/region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Touran 2.0 bkd
Piwa: 0/3
PostWysłany: Sro 29 Sty 2014, 00:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proszę o pomoc w temacie webasto przestało pracować kod błędu 05A4 dodam, że czujnik temperatury silnika jest niesprawny ale czy to jest powodem proszę o poradę Question
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość komunikator tlen - status Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
jarry

Przyjaciel Portalu
Przyjaciel Portalu


Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 289
Skąd jesteś (miejscowość/region): Łódź
Posiadane auto: TOURAN HL 2.0 BKD DSG 2005
Piwa: 292/6
PostWysłany: Sro 29 Sty 2014, 00:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

j/w
_________________
pozdrawiam, jarry

Touran - Leksykon | Webasto - rozbudowa - problemy | Światła dzienne - kodowanie | Wymiana licznika MFA+ FIS
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email gadu-gadu skype status Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
speedjack

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 11 Sty 2011
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość/region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Touran 2.0 bkd
Piwa: 0/3
PostWysłany: Sob 01 Lut 2014, 19:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jerry wątek zaprowadził mnie do strony elektroda ale tam sklasyfikowano go jako za niskie napięcie czujnik g18 to by się zgadzało ale co dalej ?powiem tylko, że zdjełem klemę "-" przed ładowaniem i to przestało chodzić co dalej g18 do wymiany? już to przerabiałem po wymianie czujników chodziło 2 lata ale roboty było sporo czy znowu to samo? byłem u fachowca ale comanderem nie mógł go skasować a jego polski wag nie chciał się połączyć proszę o pomoc. pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość komunikator tlen - status Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
jarry

Przyjaciel Portalu
Przyjaciel Portalu


Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 289
Skąd jesteś (miejscowość/region): Łódź
Posiadane auto: TOURAN HL 2.0 BKD DSG 2005
Piwa: 292/6
PostWysłany: Sob 01 Lut 2014, 19:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

popatrz dobrze, wśród kilku pierwszych linków będzie mój tekst w tej materii
_________________
pozdrawiam, jarry

Touran - Leksykon | Webasto - rozbudowa - problemy | Światła dzienne - kodowanie | Wymiana licznika MFA+ FIS
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email gadu-gadu skype status Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości) Wystawiono 1 piw(a)
dartur

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość/region): LUBELSKIE
Posiadane auto: vw touran highl 2.0 tdi 2003r Honda CRV 2007
Piwa: 1/1
PostWysłany: Sob 01 Lut 2014, 21:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pomogło w 10 adaptacji w kanale 42 wybrałem 1 i skasowałem błąd,po zrobieniu testu poszczególnych elementów pieca,wszystko pracuje prawidłowo Very Happy Very Happy dzięki Jarry
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
jarry

Przyjaciel Portalu
Przyjaciel Portalu


Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 289
Skąd jesteś (miejscowość/region): Łódź
Posiadane auto: TOURAN HL 2.0 BKD DSG 2005
Piwa: 292/6
PostWysłany: Sob 01 Lut 2014, 22:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cieszę się że mogłem pomóc, pozdrawiam
_________________
pozdrawiam, jarry

Touran - Leksykon | Webasto - rozbudowa - problemy | Światła dzienne - kodowanie | Wymiana licznika MFA+ FIS
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email gadu-gadu skype status Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
tj12

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 29 Lip 2011
Posty: 48
Skąd jesteś (miejscowość/region): PL/UK
Posiadane auto: Seat Alhambra 1.9TDi 115KM AUY 02- VW TOURAN 1.9TDi BKC 05
Piwa: 0/2
PostWysłany: Pią 25 Kwi 2014, 12:48    Temat postu: webasto dziala ok ale...? Odpowiedz z cytatem

witam wszystkich
mam takie pytanie do speców od dogrzewacza chodzi o kanał 43:
czyli:
jaka ma być wartość w w adaptacjach w kanale 43 wartość 0 czy 1.

Dokładnie opisz o co kaman .
Miale zablokowany dogrzewacz zrobiłem odblokowanie, wykasowałem błędy i wychodzi na to ze jest ok.
ALE nie jestem pewien czy przez pomyłkę w pospiechu nie zmieniłem wartość tez w kanale 43 .
I jeszcze jedno przy temp.9.5C już się załącza dogrzewacz.
Chciałem zrobić test elementów wykon. ale nie mogę a wcześniej to mogłem jak był dogrzewacz zablokowany.
Takez prosiłbym o rada z góry dziękuje Tomek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
arek7812

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 30 Sie 2013
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość/region): Sierpc
Posiadane auto: Touran 1,9 TDI
Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 26 Sie 2014, 13:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam panowie.Po podłączeniu pod kompa wykazuje błąd 00664- Deska wskaźników-wskaźnik poziomu paliwa+ sterownik.Podejrzewam ,że to jest przyczyną nie odpalania pieca (dogrzewacza) zimowa porą.Dodam jeszcze ,że wskaznik wskazuje dobrze do samego końca ,rezerwa działa dobrze a błędu nie można skasować.Miał ktoś może taki przypadek i może pomóc co i jak naprawić żeby było dobrze? Nidługo zima a dogrzewacz nie działa.czy wymiana sterownika pomoże?
_________________
arek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 24, 25, 26  Następny
Strona 25 z 26

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group