Webasto - pytania i problemy


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 24, 25, 26  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Turanek

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 1349
Skąd jesteś (miejscowość/region): lubuskie
Posiadane auto: 2xTouran '08,'11 BXE,CFH
Piwa: 94/6
PostWysłany: Wto 30 Gru 2008, 23:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i juz coś do analizowania jest Laughing

U siebie mam jeden błąd - dokładnie ten pierwszy. Natomast ta pompa mnie trochę niepokoi. Czytałem na niemieckim forum o kilku przypadkach, że padła i trzeba było ją wymienić. Niestety nie pisali, czy inne błędy (jak te u ciebie) występowały. Na pewno w serwisie mają procedury testowe dla czujnika, czy pompy. Przegrzanie pieca to może byc skutek awarii np. pompy - brak chłodzenia. Niski poziom paliwa to warunek startowy dla ogrzewania. O blokowaniu już wcześniej pisałem. Ktoś tu na forum oferował jakiś komputer, widziałem tez cos na Alledrogo. Pytanie tylko co ci zaoferują i jaką masz na to gwarancję, może "skórka nie warta wyprawki".
Skoro jest to profesjonalny serwis to musza być w stanie zdiagnozować całe urządzenie. Przecież mogą je wymontowac nawet, węże wodne połaczyć rurką a paliwowy zatkać.

PS. Czy nie dolewałeś czasami jakiegoś oleju jadalnego (tzw. biopaliwo) do paliwa? Po takim eksperymencie ogrzewanie bedzie kaputt Very Happy
_________________
Pozdrawiam
Turanek morderator Smile
ZPA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
tasmanski4

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 06 Kwi 2008
Posty: 123
Skąd jesteś (miejscowość/region): Łańcut
Posiadane auto: Touran 1,9 ,2003rok, AVQ
Piwa: 4/4
PostWysłany: Sro 31 Gru 2008, 13:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na temat webasta można poczytać na tej stronie:http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic229705-90.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
mirekboruta

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 14 Gru 2008
Posty: 111
Skąd jesteś (miejscowość/region): małopolska
Posiadane auto: vw Touran 2005 1.9 tdi BKC
Piwa: 3/0
PostWysłany: Sro 31 Gru 2008, 13:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Samochodem zrobiłem jakieś 5000 km staram sie tankować na sprawdzonych stacjach natomiast co byłwczesniej niewiem, niesądze żeby w niemczech ktoś tankował złej jakości paliwo samochód z niemiec sprowadziłem osobiście i od pierwszego właściciela więc jeśli oto chodzi to wszystko chyba jest OK.

Zobaczymy 02. 01 .09 piątek drugie podejście Wink
_________________
pozdrawiam


Ostatnio zmieniony przez mirekboruta dnia Sro 31 Gru 2008, 14:16, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
mirekboruta

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 14 Gru 2008
Posty: 111
Skąd jesteś (miejscowość/region): małopolska
Posiadane auto: vw Touran 2005 1.9 tdi BKC
Piwa: 3/0
PostWysłany: Sro 31 Gru 2008, 14:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tasmanski4 napisał:
Na temat webasta można poczytać na tej stronie:http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic229705-90.html



dzięki za info zobaczymy co zdziała serwis jak sie nie uda to coś będziemy kąbinować Laughing
_________________
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
mirekboruta

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 14 Gru 2008
Posty: 111
Skąd jesteś (miejscowość/region): małopolska
Posiadane auto: vw Touran 2005 1.9 tdi BKC
Piwa: 3/0
PostWysłany: Sob 03 Sty 2009, 19:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem właśnie po drugiej wizycie w serwisie djagnoza jest taka uszkodzony czujnik tęperatury g 18 koszt tego ustrojstwa w serwisie vw to 130 zl , są to dwa czujniki w jednej wiązce, czujnik tęperatury i czujnik przegrzania .
Mam pytanie do touranka czy ty webasto odpaliłeś z tym błędem g 18 i czy ci to pracuje .

Mam jeszcze pytanie odnośnie pompy obiegowej u 55 czy ten dogrzewacz może pracować bez pompy z opini innych wynika że pompa jest potrzebna tylko do ogrzewania postojowego Wink
_________________
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Sob 03 Sty 2009, 19:21    Temat postu: reklama

Powrót do góry
Turanek

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 1349
Skąd jesteś (miejscowość/region): lubuskie
Posiadane auto: 2xTouran '08,'11 BXE,CFH
Piwa: 94/6
PostWysłany: Sob 03 Sty 2009, 19:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie odpali bo G18 melduje za dużą temperature.
Pompa V55 musi byc, bo w przypadku wylaczenia silnika pompa wodna tez sie zatrzymuje, wtedy elektryczna pompa wchodzi do akcji. Jesli przy dogrzewaczu bylaby zbedna, to vw by nie zaoszczedzil Question

Przekopalem 12 watkow na forum Motor Talk i ani razu nikt nie napisal, ze bez tej pompki mozna sie obyc. Koszt jej to ok. 130 (n)euronow.
No ale u ciebie przeciez chodzi Wink
_________________
Pozdrawiam
Turanek morderator Smile
ZPA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
mirekboruta

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 14 Gru 2008
Posty: 111
Skąd jesteś (miejscowość/region): małopolska
Posiadane auto: vw Touran 2005 1.9 tdi BKC
Piwa: 3/0
PostWysłany: Sob 03 Sty 2009, 20:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moje webasto odpalio po zastosowaniu jakiegoś myku serwisantów i podpięcia sie bezpośrednio pod sterownik ,natomiast problem w tym jak wymienią te czujniki co powie komp

Co do pompy przeciesz po wyłączeniu silnika dogrzewacz nie pracuje ,czytałem na innych forach że był jakiś konflikt między vw a firmą webasto i dlatego od rocznika 2005 zaczęto montować seryjnie te pompy z myślą o ogrzewaniu postojowym Wink

poprostu ktoś poszedł na ustępstwo
_________________
pozdrawiam


Ostatnio zmieniony przez mirekboruta dnia Wto 06 Sty 2009, 20:21, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
tasmanski4

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 06 Kwi 2008
Posty: 123
Skąd jesteś (miejscowość/region): Łańcut
Posiadane auto: Touran 1,9 ,2003rok, AVQ
Piwa: 4/4
PostWysłany: Sob 03 Sty 2009, 20:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie. Może ktoś się orientóje w jakiej temperaturze silnika wyłacza się webasto i czy paliwo do niego jest podliczane przez komputer do średniego zużycia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
mirekboruta

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 14 Gru 2008
Posty: 111
Skąd jesteś (miejscowość/region): małopolska
Posiadane auto: vw Touran 2005 1.9 tdi BKC
Piwa: 3/0
PostWysłany: Sob 03 Sty 2009, 20:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co wiem to powinno się włączyć przy 5 stopniach pod warunkiem że jest sprawne a jeśli chodzi o paliwo to niemorze świecić sie rezerwa ,ale to jest długi temat właśnie go przerabiam Wink
_________________
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Turanek

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 1349
Skąd jesteś (miejscowość/region): lubuskie
Posiadane auto: 2xTouran '08,'11 BXE,CFH
Piwa: 94/6
PostWysłany: Sob 03 Sty 2009, 20:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mirekboruta napisał:
...Co do pompy przeciesz po wyłączeniu silnika dogrzewacz nie pracuje ...

Tak, ale musi sie ochlodzic, dlatego ta pompka ma wybieg ok. 2min na schlodzenie.

O konflikcie nie slyszalem, a za friko nic nie dostaniesz, nawet kabelka do tylnych glosnikow jak i nie zamowisz. Jesli cos jest dolozone to musi byc ku temu istotny powod.
_________________
Pozdrawiam
Turanek morderator Smile
ZPA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Turanek

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 1349
Skąd jesteś (miejscowość/region): lubuskie
Posiadane auto: 2xTouran '08,'11 BXE,CFH
Piwa: 94/6
PostWysłany: Sob 03 Sty 2009, 20:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tasmanski4 napisał:
Mam pytanie. Może ktoś się orientuje w jakiej temperaturze silnika wyłacza się webasto...


Bylo, poszukaj ... Cool
_________________
Pozdrawiam
Turanek morderator Smile
ZPA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
mirekboruta

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 14 Gru 2008
Posty: 111
Skąd jesteś (miejscowość/region): małopolska
Posiadane auto: vw Touran 2005 1.9 tdi BKC
Piwa: 3/0
PostWysłany: Sob 03 Sty 2009, 22:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, ale musi sie ochlodzic, dlatego ta pompka ma wybieg ok. 2min na schlodzenie

tak ale przeciesz po osiągnięciu tęperatury 90 C webasto sie wyłancza i puzniej nie pracuje więc co ma sie schłodzić
_________________
pozdrawiam


Ostatnio zmieniony przez mirekboruta dnia Wto 06 Sty 2009, 09:47, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Turanek

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 1349
Skąd jesteś (miejscowość/region): lubuskie
Posiadane auto: 2xTouran '08,'11 BXE,CFH
Piwa: 94/6
PostWysłany: Sob 03 Sty 2009, 23:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co sie stanie kiedy wylaczysz silnik zanim osiagnie 90 st ?
Dogrzewacz wlacza sie wtedy, kiedy temp. silnika opadnie nieco, wczoraj mialem taka sytuacje, po zgaszeniu pompka chodzila
_________________
Pozdrawiam
Turanek morderator Smile
ZPA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
eSJot

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 19 Wrz 2008
Posty: 48
Skąd jesteś (miejscowość/region): Jaworzno [SJ]
Posiadane auto: VW Touran 1.9TDI XII 2006
Piwa: 1/2
PostWysłany: Nie 04 Sty 2009, 01:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przez kilka ostatnich mroźniejszych dni (-5 -8 °C) mój dogrzewacz pomagał osiągnąć temp. silnika 90°C po przejechaniu w mieście 5 - 6 km. Niestety zużycie paliwa (na kompie) podskoczyło średno o 0.7 l na 100 km. Coś za coś Sad

@ mirekboruta
Oczywiście, że pompka po wyłączeniu silnika ma jeszcze wybieg co słychać wyraźnie. Nie mierzyłem ale faktycznie koło dwóch minut.
Sorki wiem, że nie powinienem tego pisać ale przy Twojej dysortografii najnormalniej w świecie wysiadam Smile podziwiam Turanka za cierpliwość Wink
_________________
Marek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
tourantdi

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 119
Skąd jesteś (miejscowość/region): Pruszków
Posiadane auto: Touran 1,9 TDI 105KM, BKC
Piwa: 2/0
PostWysłany: Nie 04 Sty 2009, 10:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Diabeł Twoja ortografia stoi na strasznie niskim poziomie:P
Natomiast co do webasto, to na pewno szybciej silnik łapie prawidłową temp. pracy co za tym idzie spalanie jest w tym momencie niższe niż jak auto jedzie z nie nagrzanym do normalnej temp. pracy silnika spala wtedy więcej.
Ja tak sobie to wytłumaczyłem i mam non stop teraz włączone AUTO na climatronicu.Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 24, 25, 26  Następny
Strona 2 z 26

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group